Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņos: Nežēlīga laupīšana un slepkavība 2

Diemžēl Alūksnes rajonā turpina paaugstināties noziedzības līmenis, turklāt paveiktie noziegumi kļūst arvien nežēlīgāki. 28.februārī Virešu pagasta "Virsājos", veicot laupīšanu ar iepriekšēju nodomu, trīs vietējie jaunieši piekāva divus vīriešus, vienu no viņiem ieslēdza skapī un aizdedzināja, bet otram neļāva izglābties, grūžot atpakaļ degošajā mājā.

 

Foto šeit! 

 

28.februārī Virešos lauku viensētā iegāja trīs jaunieši, tostarp viens nepilngadīgais, būdami alkohola reibumā un pielietojot vardarbību pret 1944.un 1962.gadā dzimušiem vīriešiem, pieprasīja naudu. Neiegūstot to, aizdedzināja māju no iekšpuses un abus vīriešus atstāja mājā bezpalīdzīgā stāvoklī. Viens no viņiem - 1962.gadā dzimušais - ugunsgrēkā gāja bojā, bet Vilnis Paeglītis ar dažādām traumām nogādāts slimnīcā.

 

Ieslēdz skapī un dedzina

Policijai par notikušo ziņoja pulksten 3.40 ugunsdzēsēji, bet pats notikums risinājās jau agrāk. Vainīgie pieklauvēja pie "Virsāju" loga un lūdza ielaist. Domādami, ka nāk 1962.gadā dzimušā brālis, durvis atvēra.

 

 

"Kā ienāca iekšā, tā noslēdza gaismu, telpu izgaismoja ar šķiltavām un mobilajiem telefoniem. Pieprasīja atdot naudu, mobilos, kredītkartes. Teicām, ka šādu lietu mums nav, jo strādājam tikai gadījuma darbus. Tad sāka sist ar nelielām koka rungām - vispirms mani, galvenokārt pa galvu, iespēra ar kāju, sāka visi sist manu draugu. Mani iegrūda starp krāsni un skapi, uz galvas uzmeta jaku, lai neko neredzu. Tad ieslēdza telpā uguni un turpināja sist draugu, tad atkal mani, iemeta gultā un turpināja sist. Es divreiz ievaidējos un paliku kluss," atceras cietušais V.Paeglītis.

 

 

Tikmēr jaunieši esot pa istabu izmētājuši drēbes no skapja un iestūmuši draugu skapī - paši dedzinājuši drēbes, metuši tās skapī un smacējuši vīrieti. „Draugs lūdzās, lai pārstāj, ka mēs tāpat nevienam neko nestāstīsim, bet viņi tik visu laiku teica: „Kāda garantija! Kāda garantija!" Jutu, ka draugs skapī paliek kluss, bet man pašam sāk degt mugura, jo virsū esošās drēbes bija aizdedzinātas. Jaunieši Daini tomēr izņēma no skapja un atstāja turpat zemē, bet paši izgāja ārā, jo telpās jau bija daudz dūmu," stāsta V.Paeglītis.

 

Sit un nelaiž ārā

Vilnis paņēma gulošo draugu, kurš vēl bija dzīvs, un gribēja iznest no mājas, bet jaunieši nelaida ārā pa durvīm. „Viņi ar koka rungām sita man pa sāniem. Sapratu, ka tur ārā netikšu. Pietēloju, ka ar troksni nokrītu zemē - šie palika mierā. Aizrāpoju uz otru istabu, izņēmu logam stiklu pa gabaliem, lai nebūtu trokšņa, un pa logu aizmuku. Bet draugu es vairs nevarēju izglābt, jo nedabūtu pa logu ārā," asarām acīs saka Vilnis.

 

 

Uz blakus esošo māju, kurā dzīvo kāda tantiņa, viņš neesot gājis, jo baidījies, ka neaizvilina pie viņas ļaundarus. „Pārskrēju šosejai un paslēpos grāvī, tad pār Gaujas ledu aizgāju uz Virešiem pie radiem, kur mani jau meklēja policija. Kad jūs būtu redzējuši, kas palicis pāri no cilvēka pēc sadegšanas - cukura maiss nav pilns..." saka Vilnis.

 

 

Viņš secina - Dieva laime, ka izglābies un ticis sveikā ar sasitumiem un dažām lauztām ribām. „Tas bija domāts tā, it kā mēs ar Daini tur būtu dzēruši un paši aizpīpējuši māju. Izglābos - palicis rūdījums no krievu armijas," viņš saka. Ugunsgrēku "Virsāju" mājā pamanīja cilvēki garām braucošajā automašīnā un izsauca ugunsdzēsējus, kuri savukārt paziņoja policijai.

 

Laupīšana bija plānota

Vainīgie ir aizturēti - viņi visi ir Virešu pagasta iedzīvotāji: 1990. 1989. un 1994.gadā dzimušie, kas savā nodarījumā atzinušies.

 

 

"Viņi bija vērojuši, kā māja nodeg, un pēc tam devušies prom. Jau iepriekš bija vienojušies, ka vajag tikt pie naudas. Sākotnēji bija nodomājuši iet pie kādas pensionāres Virešos, kurai esot nauda, bet pārdomājuši un aizgājuši uz "Virsājiem".

 

 

Divi no vainīgajiem ir sodīti iepriekš par zādzībām. Tagad viņus tiesās par laupīšanu un slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos. Ja ugunsgrēkā neviens nebūtu izglābies, tad māja būtu nodegusi, ticamākais iemesls būtu neuzmanīga rīcība ar uguni un neviens gailis pakaļ nedziedātu. Par laimi, šoreiz tā nebija un vainīgie ir aizturēti," norāda Alūksnes rajona policijas Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs. Viņš vēlreiz atgādina iedzīvotājiem gādāt par savu drošību un būt ļoti piesardzīgiem.

 

Ir šokā par notikušo

Virešu pagasta padomes priekšsēdētāja Ārija Ceļmillere atzīst, ka notikušais ir šausminošs un traģisks gadījums. "Paldies ugunsdzēsējiem un policistiem - viņi strādāja ļoti operatīvi. Ir grūti spriest, kā jauniešiem ienācis prātā kaut ko tādu paveikt - neko tamlīdzīgu agrāk viņi nebija darījuši. Jaunākais puisis ir mācījies Sikšņu pamatskolā, otrs - Sikšņos ir mācījies dažus gadus, pēc tam Gaujienas internātpamatskolā, trešais arī ir šīs skolas Gaujienā bijušais audzēknis," saka Ā.Ceļmillere.

 

 

Viņa neslēpj, ka pēc šā gadījuma ir bail par iedzīvotāju drošību. "Mani uztrauc, kas nākotnē notiks ar mazajām lauku skolām. Ja tās slēgs, bērniem būs ierobežotas iespējas iesaistīties ārpusstundu nodarbībās, jo daudz laika būs jāpavada ceļā, braucot uz un no skolas. Tas var veicināt noziedzības līmeņa paaugstināšanos. Mūsu galvenais uzdevums ir gādāt, lai sabiedrībā nebūtu jauniešu ar šādu morāli, kā aizturētajiem - lai viņiem svarīgākas būtu augstākas vērtības," saka Ā.Ceļmillere

Komentāri 2

Kriminālziņas