Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KĀPĒC naudas sods?

Reaģējot uz arvien pieaugošo satiksmes negadījuma skaitu ar cietušajiem, Valsts policija aktīvi uzsākusi kampaņu, kuras laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta ceļu satiksmes noteikumu prasībai gan pasažieriem, gan transporta līdzekļu vadītājiem lietot drošības jostu un ātruma pārsniegšanai. Par ātruma pārsniegšanu Valmieras iecirkņa teritorijā oktobrī sastādīti 227 administratīvā pārkāpumu protokoli.

 

Kā atzīst Vidzemes reģiona Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Aldis Pāže, arī policijas darbinieki, piemērojot sodus par minētajiem pārkāpumiem, ņem vērā cilvēku zemo maksātspēju un biežāk piemēro tādu soda veidu kā brīdinājumu.

 

Diemžēl prakse liecina, ka iedzīvotāji pēc brīdinājuma izteikšanas nevis ar izpratni turpmāk ievēro satiksmes noteikumu prasības, bet pat demonstratīvi norāda uz to nākamajā policijas postenī, kad ir apturēti tieši par to pašu pārkāpumu, par kuru iepriekš jau brīdināti un nekautrējas uzdot jautājumu: „KĀPĒC jūs uzliekat naudas sodu?! Iepriekš mani par to pašu pārkāpumu tikai brīdināja!"

 

Atzīstot reālo situāciju, kad iedzīvotāju un transportlīdzekļu vadītāji diemžēl nopietnāk par brīdinājumu uztver šķiršanos no likumā noteiktās naudas summas, policija atgādina iedzīvotājiem, kādi sodi paredzēti par minēto noteikumu pārkāpumiem:

 

Sods, kas saistīts ar drošības jostu nelietošanu - izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu pasažieriem desmit latu apmērā. Par braukšanu ar transportlīdzekli bez drošības jostām, ja tās paredzētas konstrukcijā - uzliek naudas sodu transporta līdzekļa vadītājam 20 latu apmērā.

 

Turpinās aktīvs darbs pie cilvēku informēšanas par satiksmes noteikumu prasību tumšā diennakts laikā pie apģērba lietot atstarojošus elementus. Atstarotāja lietošana pie apģērba ir obligāta prasība arī pilsētā, ja pārvietojaties pa ielas posmu, kas ir nepietiekami apgaismots. Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu- izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu gājējam no pieciem līdz divdesmit latiem.

 

Ja runājam par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, tad naudas soda apmērs ir atkarīgs gan no vietas, kur pārkāpums izdarīts ( apdzīvotas vietas sākums, dzīvojamā zona), gan no kilometriem, par cik ātrums ir pārsniegts un svārstās no pieciem līdz piecsimts latiem un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku no sešiem mēnešiem līdz vienam gadam un pieci soda punkti.

 

 Šāds sods piemērojams, ja atļautais braukšanas ātrums pārsniegts vairāk par 60 kilometriem stundā un ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar ceļa zīmi „Apdzīvotas vietas sākums" vai „Dzīvojamā zona".

Cerībā uz turpmāku veiksmīgu sadarbību, transportlīdzekļa vadītāju, pasažieru un gājēju izpratni un sapratni:

Dace Jukāma

Vidzemes reģiona Prevencijas grupas

Vecākā inspektore

 

Kriminālziņas