Konstatētas nelikumīgas darbības ar akcīzes precēm

Februārī Valmieras iecirkņa teritorijā atrastas un izņemtas 62 300 cigarešu, kas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām.

  Februārī  Valmieras iecirkņa teritorijā reģistrēta informācija jau par trīs gadījumiem, kad konstatētas nelikumīgas darbības ar akcīzes precēm. 3. februārī 22:00 kādā adresē Valmierā Mazā Stacijas ielā pie 1976. gadā dzimuša vīrieša atrastas un izņemtas 560 nelikumīgi uzglabātas cigaretes, kuru paciņas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām. Par šo pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

      6. februārī 1965. gadā dzimušas sievietes dzīves vietā  tiesas sankcionētas kratīšanas laikā atrastas un izņemtas 20 000 cigarešu MORE, kuru paciņas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām. Uzsākta administratīvā lietvedība.

 

      15. februārī 14:30 Valmieras iecirkņa darbinieki uz autoceļa Valmiera- Zilaiskalns- Dikļi apturēja automašīnu VW TRANSPORTER. Kā informē Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts, automašīnas apskates laikā konstatēts, ka tajā īpaši iekārtotā slēptuvē tiek nelikumīgi pārvadātas 41 740 cigarešu, kuru paciņas nav marķētas ar LR akcīzes nodokļu markām. (Jin Ling, Bayron, More).

 

Pārbaudāmā persona- 1984. gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs. Uzsākts kriminālprocess pēc KL 221. panta 2. daļas. Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā. Par šo noziedzīgo nodarījumu krimināllikumā paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai arests, vai ar piespiedu darbs, vai naudas sods līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

      Policija atgādina, ka informāciju par nelegālajām darbībām ar akcizētajām precēm un par Jūsu pilsētā, ciematā vai tuvākajā un tālākajā apkārtnē praktizējošiem "aktīvistiem", kas ne tikai tirgo, bet nodarbojas ar akcizēto preču pārvadāšanu, varat sūtīt uz policijas izveidoto e-pasta adresi [email protected]

Kriminālziņas