Miruši trīs cilvēki, kas atradās automašīnā (Papildināts!)

18. jūnija vakarā 22:06 Cēsīs uz Poruka ielas pārbrauktuves notika kravas vilciena lokomatīves un a/m BMW 316 sadursme. Pēc sadursmes vieglā automašīna pa dzelzceļa sliedēm tika stumta aptuveni 414 metrus. Lokomotīve apstājās tieši pretī Cēsu dzelzceļa stacijai.

Negadījumā BMW markas automašīna ir pilnībā sadragāta. Miruši trīs cilvēki, kas atradās automašīnā. 23 gadus veca jauniete, Dikļu pagasta iedzīvotāja, 1987. gadā dzimis vīrietis, Dobeles novada Annenieku pagasta iedzīvotājs un 1973. gadā dzimis vīrietis, Valmieras iedzīvotājs, kas, visticamāk, negadījuma brīdī vadīja automašīnu.

Uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 260. panta 2. daļas. Par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Noskaidrots, ka automašīna braukusi virzienā no Lapsu uz Valmieras ielu, lokomotīve braukusi ar aptuveno ātrumu 70 km/h. Policija apzina iedzīvotājus, kas bija notikušā aculiecinieki un var sniegt liecības par sadursmes apstākļiem.

Lūgums atsaukties visiem, kas var sniegt ziņas, kas palīdzētu izmeklēšanā, īpašs aicinājums kādai gados jaunai sievietei, kas ar apmēram četrus gadus vecu bērnu pastaigājās netālu no notikuma vietas un bija sadursmes aculieciniece, vērsties policijā vai zvanīt 110, 64101236.

Dzelzceļa pārbrauktuve, uz kuras notika traģiskais negadījums, nav aprīkota ar aizsargbarjerām, pie tās nav izstādīta ceļa zīme, kas nosaka par pienākumu apstāties un pārliecināties par satiksmes drošību, pirms turpināt kustību. Pārbrauktuve ir aprīkota ar signālugunīm. Izmeklēšanas laikā tiks noskaidrots, vai negadījuma brīdī tās bija ieslēgtas.

Valsts policija izsaka līdzjūtību traģiskajā negadījumā bojā gājušo tuviniekiem.

 Jaunākā informācija: Policija jau informēja, ka 18. jūnija vakarā 22:06 Cēsīs uz Poruka ielas pārbrauktuves notika a/m BMW 316, kas atradās uz dzelzceļa sliedēm, un kravas vilciena lokomatīves sadursme.

Negadījumā dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, kas atradās automašīnā.

Uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 260. panta 2. daļas. Par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Policijā liecības sniegšanai vērsusies sieviete, notikušā aculieciniece, kuru atsaukties ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību šorīt aicināja policija. Viņa liecinājusi, ka automašīnas BMW vadītājs nav ievērojis ieslēgto aizliedzošo brīdinājuma signālu un lielā ātrumā šķērsojis pārbrauktuvi. Ir nozīmētas ekspertīzes un izmeklēšana turpinās.

Policija jau informēja, ka dzelzceļa pārbrauktuve, uz kuras notika traģiskais negadījums, nav aprīkota ar aizsargbarjerām un pie tās nav izstādīta ceļa zīme, kas nosaka par pienākumu apstāties un pārliecināties par satiksmes drošību, pirms turpināt kustību. Pārbrauktuve ir aprīkota ar signālugunīm. Policija vērš iedzīvotāju uzmanību un atgādina, ka satiksmes noteikumu prasības nosaka- autovadītājam, pirms izbrauc uz pārbrauktuves, VIENMĒR ir jāpārliecinās, vai netuvojas vilciens.

Kriminālziņas