Neapzinīgajiem suņu saimniekiem izteikti mutiski aizrādījumi 6

Vai tik tiešām suņu turēšanas noteikumi ļauj tos peldināt publiskajās peldvietās, par uzpurņa lietošanu nemaz nerunājot - šādu jautājumu interneta portāla ziemellatvija.lv forumā "Suņi Niedrājā" uzdevis lietotājs ar niku peldētājs. "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, kurās ūdenstilpnēs Smiltenes novadā drīkst un kurās nedrīkst peldināt savus četrkājainos draugus.

Piesārņots ūdens var izraisīt cilvēkam dažādas saslimšanas, tāpēc Smiltenes novada Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu un citu cilvēku veselību un nepeldināt dzīvniekus vietās, kur peldas cilvēki, nemazgāties un nemazgāt veļu ūdenstilpnēs, neatstāt peldvietās sadzīves atkritumus, neiepludināt ūdenstilpnē kanalizāciju.

Ir noteikumiSmiltenes novadā pastāv Sabiedriskās kārtības noteikumi, ar kuriem ikviens var iepazīties pašvaldības mājas lapā. Sabiedriskās kārtības noteikumu 23. punkts nosaka, ka par mazgāšanos, dzīvnieku peldināšanu, veļas mazgāšanu publiskos dīķos, strūklakās un citās ūdenstilpnēs, var uzlikt naudas sodu no pieciem līdz 45 latiem. Ja pārkāpums gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas izdarīts atkārtoti, var uzlikt 25 līdz 50 latu lielu naudas sodu.

Vietas noskaidrotasJa suņu saimnieki savus mīluļus grib peldināt, ir jāzina vietas, kur to drīkst darīt, nepārkāpjot noteikumus. "Smiltenes novadā suņus peldināt atļauts: Smiltenes novada upēs, Smiltenē - Klievezera dienvidu krastā (piekļuve pa ceļu no Mežoles ielas), meža ezerā Turpurītis (aptuveni simts metrus no Zaķu un Jaunās ielas krustojuma Silvas virzienā) un Launkalnes pagasta Spiciera ezerā (pie AS "Latvijas valsts meži" ierīkotās atpūtas vietas). Iepriekš minētajās ūdenstilpnēs atļauts peldināt suņus drošā attālumā no cilvēku peldvietām, ieteicamais attālums 30 līdz 50 metri," "Ziemeļlatviju" informē Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa.

Saimniekiem svarīgi zināt, ka suņus kategoriski aizliegts peldināt visā Tepera ezerā, uz ko norāda arī šovasar uzstādītās informatīvās zīmes, Vidusezerā, Klievezera peldētavā, visā Niedrāja ezerā, Launkalnes pagasta Silvā - ūdenstilpnē pie pagrieziena uz SIA "Smiltene Impex", Bilskas ezera peldētavā un Lizdoles ezera peldētavās.

Sauks pie administratīvās atbildībasN. Liepa vērš uzmanību, ka suņa īpašnieks vai turētājs ir atbildīgs par to, lai suns būtu redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Pašvaldības policija vēlreiz atgādina, ka suņa īpašniekam (turētājam) ir jāievēro "Dzīvnieku aizsardzības likuma" 5. panta otrās daļas 3. punktā noteiktā prasība: "(..) nodrošināt, lai dzīvnieks netraucētu un neapdraudētu cilvēkus vai citus dzīvniekus".

Neapzinīgajiem suņu īpašniekiem par dzīvnieku labturības prasību neievērošanu līdz šim Pašvaldības policija ir izteikusi mutiskus aizrādījumus, kā arī pieņēmusi no vainīgajiem paskaidrojumus, taču turpmāk tie tiks saukti pie administratīvās atbildības, sastādot viņiem administratīvā pārkāpuma protokolus (sods - brīdinājums vai naudas sods līdz 30 latiem).

Pašvaldības policijas darbinieki turpinās kontrolēt arī to, lai pilsētā un apdzīvotās vietās suņiem būtu uzlikti uzpurņi un tie tiktu vesti pastaigās pie pavadām, kā arī pārējo dzīvnieku labturības noteikumu ievērošanu.

Komentāri 6

.......

Aizrādījumi pavisam notiekti tika izteikti no krietna attāluma,lai suņi ko nenokož.

pirms 8 gadiem, 2012.07.18 09:18

Arnolds

piektrītu ( ........ ), pašiem droši vien ir bail. Pa Smilteni , izņemot centru, vispār ir bailīgi staigāt, jo visādi suņi uzbrūk. Gan jau kāds paziņos Beztabu vai tautas balsij un tad varēs atbildīgās personas vainot paši sevi, par savu popularitāti

pirms 8 gadiem, 2012.07.18 18:12

Vārds

Uzpurnis jāliek tikai agresīviem suņiem.Nevienā likumā nav teikts, ja ,man nav agresīvs suns tas būtu jāved uzpurnī.Pašiem jums uzpurni uzlikt un pastaigāt dzīvnieku nīdējiem!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 00:41

egons

Likumaa nav rakstiits, ka suni kas iekozh nav ljauts noshaut. Pashaizsardziiba.

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 06:42

Misters_X

Manis pēc lai staigā bez uzpurņa, ka tik saimnieks blakus un suns mierīgs. Bet tie kas bez saimnieka skraida apkārt un ir bez uzpurņa gan būtu jāpieskata un noteikti saimniekam tādā gadījuma vajadzētu sodu, jo tad tiešām nevar justies droši uz ielas.

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 11:17

suns

suņi ļoti labi atpazīst,kurš labs cilvēks kurš slikts,ienākot pagalmā jau ar sliktu omu,suns pat saimnieku neklausa ,lai tik dabūtu 'prom no savas teritorijas nīgnu cilvēku,tākā laiks cilvēkiem mainīties.Atnākot peldēties pavērojiet kā cilvēki čikst,nepeldēšoš auksts ūdens,daudz cilvēku,vai suņi tā dara,viņi ar prieku metas iekšā hops.

pirms 8 gadiem, 2012.07.20 15:32

Kriminālziņas