Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatkarīgās policistu arodbiedrības aicinājums

Pēdējā laikā Valsts policijā un tās struktūrvienībās jūtama darbinieku neapmierinātība ar notiekošiem procesiem valstī. Strauja policijas darbinieku skaita samazināšana palielināja slodzi darbiniekiem, kuri palika dienestā.

 

Pieaugot darba slodzei vienlaikus tika samazināts atalgojums. Ja visā valsts pārvaldē atalgojums samazināts par 15-20%, tad policijā tas samazinājums bija par 35-40%, ieskaitot uzturdevas kompensāciju samazināšanu, atvaļinājuma pabalstu samazināšana. Pilnībā apturēta prēmiju izmaksa, samazinātas vai apturētas dažādas piemaksas.

 

Daudzi darbinieki, lai uzlabotu savu un savas ģimenes dzīves apstākļus, arī tādēļ, ka bija jāmaina dienesta vieta, ņēma kredītus mājokļu, citu materiālo vērtību iegādei, paļaujoties, ka atalgojums, kurš pavisam nesen Valsts policijas un arodbiedrības spiediena rezultātā tika paaugstināts, tagad strauji sarūk.

 

 

Daudziem darbiniekiem nepārdomātas valsts politikas rezultātā bija iespējas papildus strādāt citās darba vietās un gūt papildus ienākumus, lai segtu kredītus, lai uzturētu sevi un savas ģimenes. Tagad, kad darba vietu skaits sarūk, darbiniekiem zūd iespējas papildus piestrādāt, bet atalgojums Valsts policijā ir zemākais valsts pārvaldē - sākot ar Ls 241,- mēnesī.

 

Sociālās garantijas, ko pēdējos 5 gados baudīja darbinieki, saruka līdz minimumam, veselības aprūpe kļūst mazāk pieejama, kompensācijas par gūtajām traumām un nelaimes gadījumiem darbā samazinājās un tās bieži vien ilgstoši netiek izmaksātas.

 

Tas viss kopā, kā arī ņemot vērā to, ka daudzās policijas darbinieku ģimenēs bez darba palika arī otra puse - sieva/vīrs, darbinieku morālais un psiholoģiskai stāvoklis strauji pasliktinās. Ar vien lielāks darbinieku skaits domā atvaļināties no dienesta policijā un doties strādāt uz ārvalstīm.

 

 

Savukārt tie policijas darbinieki, kuri paliek dienestā, nav ieinteresēti veikt savus pienākumus ar pilnu atdevi, pilnu slodzi. Policijas darbinieki nejūt no valsts puses rūpes par viņiem.

 

 

Bailes tikt savainotam vai nogalinātam attur darbiniekus no iespējas riskēt, veicot savus dienesta pienākumus, jo nav garantijas, ka viņi vai viņu ģimenes netiks pamestas likteņa varā. Darbinieki bailēs zaudēt darbu, cenšas nestrīdēties ar vadību, kaut gan daudzos gadījumos tas būtu nepieciešams, lai tiktu ievērotas likuma prasības.

 

Morāli - psiholoģiskais stāvoklis un noskaņojums Valsts policijā tuvākā nākotnē var veicināt darbiniekus uz dažāda veida nelikumībām, likuma pārkāpumiem, pastāv liels korupcijas risks un pašnāvības gadījumi darbinieku vidū. Policijas darba kvalitāte strauji samazināsies, kas savukārt veicinās valstī noziedzības izaugsmi, ar kuru Valsts policija un Iekšlietu ministrija nespēs tikt galā. Tas savukārt veicinās neapmierinātību iedzīvotājos.

 

Lai novērstu diezgan nestabilu drošības situāciju valstī, valdībai un Iekšlietu ministrijas vadībai nepieciešams veikt steidzīgus pasākumus, lai nepieļautu policijas darbinieku atalgojumu samazināšanu. Vienlaikus Iekšlietu ministrijai un valdībai vajag vērsties pie starptautiskām organizācijām, ārvalstu vēstniecībām Latvijā pēc palīdzības.

 

 

Latvija nav liela valsts un humanitārā palīdzība Valsts policijai, kā apmācība un izglītošana, medicīnisko un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana, finansējuma iedalīšana formas tērpa, speclīdzekļu un tehnikas (datortehnikas, sakaru līdzekļu un tml.) iegādei būtu noderīgs tuvākajos 3-5 gados.

 

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) ar aicinājumu vēršas pie visiem, kam rūp Latvijas drošība, arī pie ārvalstu vēstniekiem Latvijā, pie uzņēmējiem, kas var to atļauties, sniegt atbalstu un palīdzību Latvijai un tās Valsts policijai.

Kriminālziņas