Nedēļas nogalē par 34 redzamiem gājējiem un velosipēdistiem vairāk!

Aizvadītās nedēļas nogalē, profilaktiskā reida laikā, Vidzemes policija  pastiprināti uzraudzīja drošību ceļu satiksmē, īpaši pievēršot uzmanību tieši mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem- gājējiem un velosipēdistiem un tam vai tiek lietotas atstarojošās vestes vai apģērbs ar labi saredzamiem iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Vestes, atstarotājus un arīdzan administratīvā pārkāpuma protokolu saņēmuši 30 gājēji un 4 velosipēdisti, kuri ceļu satiksmē piedalījās apzināti apdraudot paši savu drošību, nelietojot gaismu atstatrojošās vestes vai apģērbu.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšniek Jānis Lūks stāsta: “Jau gadu spēkā ir likuma norma, ka gājējiem un velosipēdistiem, lai nodrošinātu savu redzamību tumsā, ir jālieto atstarojošās vestes vai apģērbs ar labi saredzamiem iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Reālā situācija ir tāda, ka arvien sastopamies ar izbrīna pilniem skatieniem, ka šādu likuma normu dzird pirmo reizi.”

Šāda likuma norma tika ieviesta, lai pasargātu mazākaizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus no iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumos, jo tumšajā diennakts laikā transportlīdzekļa vadītājs gājēju vai velosipēdistu pamana brīdī, kad pilnībā nobremzēt vairs nav iespējams un rezultāts gājējam vai velosipēdistam šāda situācijā var būt arī letāls.

Kopumā par dažādiem pārkāpumiem ceļu satiksmē sastādīti 110 administratīvo pārkāpumu protokoli, no tiem 23 protokoli par drošības jostu nelietošanu, no tiem 15 gadījumos sodīti vadītāji un 8 pasažieri,par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sodīti 19 vadītāji, tāpat vairāki vadītāji pie automašīnas stūres pieķerti reibumā.

Policija arī turpmāk turpinās pastiprināti uzraudzīt gan transportlīdzekļu vadītājus, gan arī gājējus un velosipēdu vadītājus, lai novērstu traģisko negadījumu skaitu. Vienlaikus policija aicina ikvienu rūpēties par savu drošību un redzamību piedaloties ceļu satiksmē.

Rūpēsimies par drošību kopā!

Kriminālziņas