Nelegālo dragreisu rīkotājiem un dalībniekiem jāuzņemas atbildība 4

Sākoties pavasara – vasaras sezonai policija pastiprināti pievērsīs uzmanību nelegālo autosacīkšu rīkošanas vietām. Tāpat policija aicina ziņot pa tālruni 110, ja šādas sacīkstes pamanītas. Savukārt personām, kas vēlas mēroties spēkiem braukšanas meistarībā, policija lūdz to darīt saskaņā ar likumu un sacensības organizēt saskaņā ar valstī noteikto kārtību, tādējādi ievērojot visas drošības normas un neaprdraudot citu cilvēku dzīvību, veselību un mantu.

Pavisam nesen sociālajos tīklos parādījies uzaicinājums piedalīties nelegālās autosacīkstēs Strenču novadā, Plāņu pagastā, Kazruņģī. Reaģējot uz šo informāciju, policija aicina pasākuma organizatorus uzņemties atbildību un rīkot sacensības saksaņā ar normatīvajiem aktiem, ievērojot Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likumu! Pretējā gadījumā šādu sacensību norise netiks pieļauta un kā pasākuma organizatoriem, tā arī dalībniekiem būs jāatbild par savu rīcību likumā noteiktā kārtībā. Vienlaikus policija atgādina, ka personas, kas reklamē un aicina uz šādu pasākumu ir uzskatāmas par organizatoriem un tas nozīmē, ka jārēķinās ar atbildību, ja šāds pasākums notiks.

  Kā zināms pirms diviem gadiem Kazruņģī nelegālā dragreisa laikā notika negadījums un, dragreisa dalībnieki visai primitīvā veidā nolēma sodīt negadījuma izraisītāju, sadedzinot automašīnu. Pēc šī incidenta šajā vietā vairs nav notikušas nelegālas autosacīkstes. Pēc šī gadījuma policijā tika uzsākti divi krimnālprocesi un administratīvā lievedība. 


Komentāri 4

verotaja

Un ko iesaks ar tiem kas alejas pa ielu ciematina?kad tos saks kerstit?A tad sadzeras un taisa saulites un spiez pedali lidz galam pa ielu kur vai katra maja berni dzivo...vienam sadam aptauretam izgaju un paradiju ko doma,labi ka saprata...bet noteikti lidz nakamai reizei tik...

pirms 4 gadiem, 2016.04.01 14:20

nazis.ass

Fakts, ka Kazruņģī vairs nenotiek sacensības, gluži neatbilst patiesībai. Tās vairs nenotiek ar tādu vērienu. Tāpat puiši reizēm sacenšas.
Vairāk kā 10 gadus šajā lidlaukā sacentās un nekādu problēmu nebija, kamēr kādam durakam vajadzēja izraisīt avāriju un pēc tam vēl dažiem atsaldētajiem nodedzināt mašīnu, rezultātā skandāls pa visu Latviju. Ja šāda incidenta nebūtu, tad viss būtu pa vecam.
Laikam jau nāksies precizēt, ko nozīmē nelegālas autosacīkstes (vispār nelegālas sacīkstes). Ja divi braucēji ar savām mašīnām sacenšas, vai tās ir uzskatāmas par sacīkstēm? Cik dalībniekiem un skatītājiem ir jābūt, lai tās tiktu uzskatītas par sacīkstēm? Ir jābūt kaut kādam normatīvam vai regulējumam. Beigās mēs varam nonākt pie situācijas, kad divu puišeļu komandu futbola spēle pagalmā vai kur citur arī tiks aizliegta, jo tās arī ir sacensības un tur var notikt viss kaut kas.

pirms 4 gadiem, 2016.04.02 15:37

bezugunsnavdumu

Tāds izklaides veids interesē tikai pērtiķveidīgos, kam neka dzīvē vertīgāka par 500 eur spaini nav.
Istenībā to var veidot ka lauku tūrismu, jo apgrozās vieni vienīgi pāķi.
Neparvelti tas notiek mazpisānos, jo Valmierā arī ir lidlauks, bet tur cita publika, citas intereses.
Ja aplūkot galerijas draugos, dragreis tur bija tikai nosaukuma dēļ
Istais nosaukums taj - veco spaiņu braukšana.

pirms 4 gadiem, 2016.04.03 10:18

+

Ko jūs tur ņematies? Grib cilvēks braukt, lai brauc.

pirms 4 gadiem, 2016.04.05 10:55

Kriminālziņas