Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neuzmanīgai rīcībai letālas sekas

Vakar ugunsdzēsēji steidzās uz Grundzāles pagastu, kur kādā dzīvojamā mājā izcēlās ugunsgrēks. Diemžēl šī ugunsnelaime paņēma divu vīriešu dzīvību.

Fotoreportāža šeit! 

 

Īsi pirms pulksten 10.00 ierodoties notikuma vietā netālu no Grundzāles centra, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, apslāpējot liesmas, rīkojās operatīvi.

 

 

Pie ēkas atradās arī viena ātro brigāde, kā arī vietējie iedzīvotāji. Grundzālieši degošās mājas tuvumā nemierīgi drūzmējās bariņos un izteica savas domas par notiekošo.

Neuzmanīga rīcība

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes vecākais inspektors (Smiltenes posteņa komandieris) Jānis Šepters pastāstīja, ka kopējā platība, kas dega, bija aptuveni četri kvadrātmetri dzīvojamās mājas otrajā stāvā.

 

 

Glābēji kā vienu no ugunsgrēka izcelšanās iemesliem min neuzmanīgu rīcību ar uguni. Ugunsgrēkā gāja bojā pensionārs, kurš Grundzālē dzīvojis jau aptuveni 25 gadus.

 

 

Pagasta priekšsēdētājs Jānis Kuprišs neko sliktu par vīrieti nesaka, vienīgi reizēm vecais vīrs mēdzis iedzert grādīgos. "Pensionārs pa vasaru gāja ogās. Darbu izdarīja kārtīgi, tikai šad tad mīlēja iedzert, kā jau tas latviešiem ir," saka pagastvecis.

 

Ugunsgrēkā dzīvību zaudēja vēl viens vīrietis. SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes feldšere Indra Budrēviča "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka, ierodoties notikuma vietā, arī otrs pensionārs jau bija miris.

 

 

"Pēc stāstītā jādomā, ka vīrietis no pirmā stāva bija pamanījis dūmus un meties uz degošo telpu otrajā stāvā. Iespējams, no redzētā, dūmiem un izbīļa pensionārs pakritis, jo vietējie viņu it kā atraduši trepēs. No turienes viņš aiznests uz kaimiņu māju," versiju par otru pensionāru pauda mediķe.

 

Tomēr ugunsdzēsējiem un pagasta priekšsēdētājam ir cita versija par vīrieša nāvi. "Viņš no sava dzīvokļa gribējis iznest gāzes balonu. Atskrūvējis to un turpat saļimis. Tad viņš aiznests uz kaimiņu māju," stāsta J. Šepters.

 

 

Šādu versiju par otru nelaiķi apstiprināja arī J. Kuprišs, kurš neilgi pēc ugunsgrēka apmeklēja notikuma vietu.

 

 

Valkas brigādes vecākais inspektors (Smiltenes posteņa komandieris) aicina cilvēkus nerīkoties neapdomīgi. "Pie jebkuras nelaimes, vai tas būtu ugunsgrēks, vai ielūšana ledū, cilvēkiem vispirms ir jāizvērtē situācija. Nekad nevajag mēģināt skriet, kaut ko darīt, glābt, riskējot ar paša dzīvību.

 

 

Šādos gadījumos vajag padomāt par to, vai es to maz varu. Nevajag pārvērtēt savas iespējas. Ja šis cilvēks būtu aizgājis pie kaimiņiem, apsēdies, iespējams, viss būtu citādāk. Īpašums ir īpašums. Nekas nav dārgāks par cilvēka dzīvību. Mums arī pirmais ir glābt cilvēka dzīvību, tad īpašumu un tikai pēc tam mantu," skaidro J. Šepters.

 

Kriminālziņas