Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noteikumi ir jāievēro - jābūt riteņu bloķētājiem! 5

Dažnedažādas baumas klīst par igauņu policistu stingrību pret iebraukušajiem Latvijas iedzīvotājiem, par atšķirībām starp abām valstīm mašīnas komplektācijā ar papildu drošības priekšmetiem.

 

Igauņu policisti prasot uzrādīt vestes, riteņu bloķētājus un īpaši aprīkotas aptieciņas. Uz "Ziemeļlatvijas" jautājumiem par to atbildēja komisārs Kaimars Karms prefektūrā Valgā.

 

Iebraucot Igaunijā, vieglo automašīnu vadītājiem atstarojošās vestes vēl nav obligātas. Kravas mašīnu vadītājiem tām noteikti jābūt. Visticamāk, ka 1. jūnijā stāsies spēkā jaunie noteikumi un tad jau vestes vajadzēs arī vadītājiem privātpersonām.

 

Mašīnas komplektācijā noteikti jābūt sertificētam gaismu atstarojošam trijstūrim, un diviem riteņu bloķētājiem. Aptieciņai noteikti jābūt tikai juridiskajām personām piederošajām automašīnām. Privātpersonu auto tā nav obligāta.

 

 

Toties ugunsdzēšamajam agregātam jābūt noteikti, turklāt ar ievērotiem lietošanas derīguma termiņiem. Īpaši noteikumi paredz šo agregātu ietilpību. Vieglajiem auto tas ir standartmazais aparāts, bet, piemēram, autobusam jābūt sešu litru tilpuma aparātam. Ja mašīna nav nokomplektēta ar ugunsdzēšamo aparātu, trijstūri vai riteņu bloķētājiem, sods paredzēts līdz 3000 kronām (135 lati).

 

Autoservisa "Gija" direktors Andris Morozs, jautāts par to, vai riteņu bloķētāji viņa firmas veikalā ir nopērkami, atbildēja, ka bijuši, taču pašlaik neesot. Valgā līdzās policijas prefektūrai ir veikals, kurā nopērkams viss nepieciešamais mašīnas nokomplektēšanai. Piemēram, riteņa bloķētājs maksā 12 kronas (54 santīmi).

 

Jautāts, vai tā ir taisnība, ka Valgā soda iedzīvotājus, kuriem pie apģērba nav atstarotāju, K. Karms atbild, ka policistam ir tiesības sodīt šādus cilvēkus. Tiesa, pirmajā reizē iztiekot ar aizrādījumu, turklāt vēl uzdāvina atstarotāju, taču, ja cilvēku otro vai trešo reizi pieķer šajā pārkāpumā, tad, iespējams, būs jāšķiras no 600 kronām (aptuveni 27 lati).

 

 

Protams, šis noteikums darbojas tikai diennakts tumšajā laikā. Policijas komisārs teic, ka šim noteikumam tiek pievērsta īpaša vērība, jo diemžēl Igaunijā atstarotāju trūkuma dēļ notiek ļoti daudz satiksmes negadījumu.

 

K. Karms arī dzirdējis sarunas, ka latvieši apvainojot igauņus pārlieku lielā stingrībā, taču viņš to noliedz un apgalvo, ka noteikumi visiem ir vienādi.

 

Atgādinām, ka beidzamie grozījumi likumā stingrāk attiecas arī uz tiem autovadītājiem, kuri uz ceļa radījuši bīstamu satiksmes situāciju, piemēram, neuzmanīga citas automašīnas apdzīšana, iebraukšana krustojumā vai uz gājēju pārejas pie neatļautas luksofora gaismas, kā arī ceļa nedošana gājējiem vietās, kur to neregulē luksofors.

 

 

Atsevišķi likums regulē noteikumu pārkāpšanu par braukšanu bez drošības jostas. Tagad par nepiesprādzēšanos ir jāmaksā līdz 3000 kronām, bet par atkārtotu pārkāpumu - līdz 6000 kronām.

Komentāri 5

Varbūt tā kunga vietā fotogrāfijā korespondents varēja labāk attēlot tos mistiskos riteņu bloķētājus? Savādāk nav ne jausmas, kas tie par zvēriem.

Ir turklāt arī pārprotama informācija 2 rindkopās:
"Igauņu policisti prasot uzrādīt vestes, riteņu bloķētājus un īpaši aprīkotas aptieciņas". Ko īsti nozīmē ĪPAŠI APRĪKOTAS APTIECIŅAS? Vēlāk tekstā minēts, ka "Aptieciņai noteikti jābūt tikai juridiskajām personām piederošajām automašīnām. Privātpersonu auto tā nav obligāta."

Kuram tad īsti pieprasa uzrādīt to aptieciņu? Fizisko vai juridisko transportlīdzekļu vadītājiem? Jeb visiem??

Vēl jautājums, KUR īsti atrodas tas veikals ar autopiederumiem "Valgā līdzās policijas prefektūrai". Vai tiešām tur tāds veikals IR??

Paldies jau iepriekš par atbildēm!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.06 12:09

Aldis

Pats neesmu redzējis, bet kā skaidro zinātāji, bloķētāji ir tādi klucīši, ko liek zem diviem riteņiem, lai mašīna patvarīgi neslīdētu. Tas veikals, kur šos klucīšus pārdod, pieder glābšanas dienestam un atrodas blakus policijas prefektūrai Valgā (attēlā tā ir dzeltenā māja un ieeja veikalā ir no pagalma puses. Ceturtdien man zvanīja prefektūras komisārs Kaimars Karms un sacīja, ka katrs klucītis maksās nevis 12, bet 16 kronas. Tie būšot nopērkami nākamnedēļ.

Tā arī ir, ka pagaidām aptieciņas prasa tikai juridiskajām personām un, ja šo informāciju rūpīgāk izlasītu, tad, visticamāk, privātpersonām aptieciņa būs jāuzrāda no 1. jūnija. Īpaši komplektēta aptieciņa nozīmē, ka tā nav komplektēta pēc autovadītāja gaumes un patikšanas paša būvētā kastītē, bet pērkama kā kopmplekts autovadītājam.

pirms 11 gadiem, 2009.03.07 10:06

mm

Riteņu bloķētājus nopirku Valkā, servisā.

pirms 11 gadiem, 2009.03.07 10:36

Es tos klucišus nopirku Valkā, tur kur šrots arī

pirms 11 gadiem, 2009.03.07 11:20

blindīne

kas pie vella tie par klučiem? man vajag bildi!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 18:09

Kriminālziņas