Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pazudusī valcēniete atrasta 15

Šodien saņēmām informāciju no Valkas policijas, kas pateicas visiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās 39 gadus vecās valcēnietes meklēšanā.

Jau rakstījām, ka 8. septembrī valcēniete Gita Taube bija izgājusi no savas dzīvesvietas un pazudusi. Šodien viņa atrasta, bet diemžēl - mirusi. Polcija noskaidro notikušā apstākļus.

Komentāri 15

.

ak dievs. nespeju noticet, ka sadi izbeidzas cilveku dzives. ne jau mes nosakam, kad piedzimsim, tapat ari nomirsim.
pasnavibu iztaisija?jaa, kur atrada?

pirms 10 gadiem, 2009.09.25 21:44

zeel ljoti, bij tik chakla seetniece un shkjita, ka jauks cilveeks..

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 08:10

lasītāja

Izlasat piektdienas "Latvijas Avīzē". Tur rakstīts, ka atrastas Gitas vēstules. Viņa pašnāvību iztaisīja speciāli, tāpēc, ka medicīnas darbinieki par viņas slimību ņirgājušies. Tur gan nav pateikts kuri, bet droši vien jau turpat vietējie. 'Bet droši vien jau uz mediķiem nekādu izmeklēšanu netaisīs, jo Gitai bija pārāk lielas slimības un uz tām var pierēķināt visu. Un mediķi jau tagad tikai bļauj par naudas trūkumu, bet to, ka cilvēki būtu arī jāarstē paliek otrā plānā.

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 11:35

grūti noticēt, ka tā

Latvijas Avīze / 2009-09-25 / Latvijas ziņas
Pirmsnāves vēstulē žēlojas par mediķiem
Autors: Ilze Galkina


8. septembrī no Valkas sociālā aprūpes nama izgājusi jauna sieviete un pazudusi. Atrastās vēstules sākas ar nosodījumu medicīnas darbiniekiem.

39 gadus vecajai Gitai 8. septembrī vajadzēja ierasties uz konsultāciju Rīgā, taču viņa turp nav devusies. "Pēc dažām dienām Gitas vīrs mums atnesa dzīvoklī atrastu vēstuli," stāstīja aprūpes nama vadītāja Eleonora Bērziņa. "Kad pārmeklējām viņas istabiņu aprūpes namā, atradām arī vēl citas agrāk rakstītas. Vēstuļu saturs vedina domāt, ka viņa labprātīgi devusies nāvē."

Valkas policijā pašnāvību pagaidām noliedz, jo pazudušais nav atrasts.

Gita slimoja ar šizofrēniju, tāpat viņu bieži piemeklēja arī epilepsijas lēkmes. To dēļ viņa nokļuva sociālā aprūpes namā kā cilvēks, kam nepieciešama apkopšana lēkmju laikā un pēc tam. Līdz ar to ne reizi vien tika aicināti palīdzēt arī mediķi.

Aprūpes nama vadītāja E. Bērziņa, lasot Gitas vēstules, nespēj valdīt satraukumu: "Kad Gitai bija epilepsijas lēkme, viņa nevarēja parunāt, taču redzēja un dzirdēja visu: mediķu sarunas par labu tēlošanu, smiešanos, pukošanos, kad šie izsaukumi reiz beigsies, un tamlīdzīgas. Tas viss ir aprakstīts vēstulēs. Acīmredzot vadzis vienreiz lūza un Gita izlēma vairs ar savu nelaimi neapgrūtināt veselības iestāžu darbiniekus. Mēs kolektīvā visi esam satriekti par šo rūgto atzīšanos."

Lai paātrinātu sievietes meklēšanu, vadītāja lūgusi palīgā zemessargus. Vakar viņi izstaigāja Zāģezera un Pedeles upes apkārtni, taču neko vēl neatrada.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Juris Memļuks, lūgts komentēt iespējamās problēmas viņa pakļautībā strādājošo mediķu attieksmē pret pacienti, sacīja: "Patlaban, tikai pamatojoties uz rakstīto vēstulēs, nevar ne nosodīt, ne attaisnot mediķu rīcību. Ja tas būs nepieciešams policijas izmeklēšanai, lietu virzīs atbildīgie dienesti. Taču nevaru noliegt, ka šodienas saspringtā situācija valstī liek daudziem, un mediķi nav izņēmums, zaudēt morālās vērtības. Savā pakļautībā esošajiem darbiniekiem gan allaž uzsveru, vienalga kādos laika apstākļos, kādos ceļos, kādā diennakts stundā – nevienam pacientam neatteikt palīdzību. Cik noskaidroju, palīdzība nav atteikta arī konkrētajai Valkas slimniecei."

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 11:51

mjā

Man gan gribas domāt, ka tie mediķi nemaz tik vainīgi nav. Toties ir kāda persona, kas bij uzmetusies par draudzeni šai nelaimīgai sievietei, pati reiz bij mediķis, tikai sagāza varenus podus, par ko pat tiesāja, ar Gitas starpniecību mēģina atriebties kaut jel kā. Nav pārmēru grūti ietekmēt slimu cilvēku.

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 21:37

komentars no apollo

Mazā Mija 12:57 25.Sep.
Tā tiešām ir, ka īstas epilepsijas lēkmes laikā piedzīvoto cilvēks neatceras. Bet šizofrēnijai raksturīgi, ka cilvēks "dzird" balsis, kuras bieži vien ir ļaunas un izsmējīgas. Daudziem šizofrēnijas slimniekiem liekas, ka kaimiņi, kolēģi un radi perina sazvērestības viņiem aiz muguras, izsmej, aprunā, viņi atstāsta konkrētas sarunas, kuras viņi savā iztēlē dzirdējuši, bet kuras realitātē nekad nav notikušas, raksta vēstules uz valsts un pašvaldības iestādēm par kaimiņiem, kuri viņus pakāpeniski indē vai radiem, kuri plāno slepkavības. Kādas ar šizofrēniju sievietes vīrs pat sakāvās ar kaimiņu, jo noticēja sievas stāstītajam. Slimo cilvēku, protams, vainot nedrīkst, jo viņš tic, ka slimības radītās ainas ir īstenība, bet mediķiem un šajā gadījumā īpaši aprūpes centra vadītājai gan vajadzētu zināt, kādi simptomi raksturīgi šizofrēnijai. Šajā gadījumā liekas, ka aprūpes centra vadītāja baidās, ka tiks vainots viņas kolektīvs, tāpēc vaino mediķus, bet tas taču jebkuram skaidrs, ka ikdienas atmosfēra - ģimene un aprūpes centrs sievietes pašsajūtu ietekmēja daudz vairāk nekā reizi mēnesī izsaukta ātrās palīdzības brigāde.
Arī pašnāvību risks cilvēkam ar šo diagnozi ir augsts - apmēram 10 %

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 22:16

?

Jautājums - kāpēc ģimene tik jaunu sievieti ievieto aprūpes iestādē? Tā taču nav vieta jaunam cilvēkam. Un mēs brēcam, ka medicīnai naudas nav. Kur lai nauda rastos, ja cilvēks, kuram ļaunākajā gadījumā dažreiz vajadzīgs dienas stacionārs tiek mēnešiem turēts kaut kādā aprūpes iestādē, kas būtu vajadzīga tikai ļoti slimiem,piemēram, patstāvīgi pārvietoties nespējīgiem, cilvēkiem?

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 22:17

kolēģe

Bet vai punktu nepielika tas, ka Gita bija zaudējusi darbu?

pirms 10 gadiem, 2009.09.26 22:30

mir

Gitas bēres būs piektdien, Limbažu kapos, plkst. 15.

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 11:19

Kriminālziņas