Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi braukšana dzērumā tiks uzskatīta par kriminālpārkāpumu 2

Igaunijā palielināsies sodi par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Grozījumi satiksmes likumā un ar to saistītie sodi stāsies spēkā dažādos laikos.

 

Ņemot vērā, ka ātruma pārsniegšana vēl joprojām ir smagu satiksmes negadījumu visizplatītākais iemesls Igaunijā, satiksmes likumā ir iekļauti grozījumi par sodu palielināšanu.

 

 

Turpmāk par neatļautu ātruma palielināšanu līdz 20 kilometriem stundā līdzšinējo desmit soda vienību jeb 600 kronu vietā būs jāšķiras no 30 soda vienībām, proti, 1800 kronām jeb apmēram 81 lata. Par to ziņo laikraksts "Valgamaalane" un TV ziņu aģentūra "RRR Uudised".

 

Patruļdienesta priekšnieks Roberts Kovasks Valgas policijā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka latvieši ir gluži tādi paši autovadītāji kā igauņi un nevar atsevišķi uzrādīt vienai vai otrai tautai tipiskākus likumpārkāpumus. Uz Tartu šosejas iebraucēji visbiežāk pārkāpj ātrumu, taču Valgā, kuru tagad apmeklē ļoti daudz valcēniešu, gadās, ka cilvēks pie stūres ir reibumā, notiek arī mazāk nozīmīgi likumpārkāpumi.

 

 

 "Protams, abu valstu likumdošanā ir atšķirības, taču lielās līnijās likumi un līdzīgi. Ja latvietis Igaunijā brauks, ievērojot Latvijas likumus, īpašām problēmām nevajadzētu būt," uzskata R. Kovasks. Viņš ir gandarīts, ka igauņiem ar Valkas kolēģiem ir izveidojusies laba sadarbība un turpināsies arī kopējā patrulēšana.

 

Par ātruma pārsniegšanu robežās no 21 līdz 40 kilometriem stundā tiks piemērots naudas sods līdz 100 soda vienībām. Agrāko 3000 kronu vietā būs jāmaksā dubultā - 6000 kronu (269,40 lati) vai jāšķiras no braukšanas tiesībām līdz sešiem mēnešiem.

 

 

 Par ātruma pārsniegšanu virs 40 kilometriem stundā vainīgais tiks sodīts ar 12 000 kronu (538,80 latu) naudas sodu vai arestu, vai ar tiesību atņemšanu līdz vienam gadam. Piemērojot naudas sodu vai arestu, nemainīga paliek papildu soda piemērošanas iespēja - atņemt braukšanas tiesības no viena līdz sešiem mēnešiem.

 

Grozījumi likumā turpmāk stingrāk attieksies arī pret tiem autovadītājiem, kas uz ceļa izraisījuši bīstamu satiksmes situāciju, piemēram, neuzmanīga citas automašīnas apdzīšana, uzbraukšana uz krustojuma jeb gājēju pārejas zem neatļautas luksofora gaismas, kā arī ceļa nedošana gājējiem vietās, kur to neregulē luksofors.

 

Atsevišķi likums regulē noteikumu pārkāpšanu par braukšanu bez drošības siksnas. Tagad par nepiesprādzēšanos būs jāmaksā līdz 3000 kronām, bet par atkārtotu pārkāpumu līdz 6000 kronām.Turpmāk braukšanas tiesības varēs atņemt uz diviem gadiem līdzšinējā viena gada vietā, ja braucējs ignorēs ceļu policijas brīdinājumu par mašīnas apturēšanu vai par bēgšanu no negadījuma vietas.

 

Būtiska prasība būs arī datu saglabāšana trīs mēnešu garumā par šoferi, kuram mašīnas īpašnieks vai atbildīgais lietotājs automašīnu iedevis lietošanā. 2009. gada 1. jūlijā stāsies spēkā likuma grozījumi par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Komentāri 2

Elmers

Latvijā šito vajadzēja jau sen, un daudz vairāk kā Igaunijā!

pirms 11 gadiem, 2009.01.06 17:08

Kriminālziņas