Policija atgādina:Ar bērniem ir jāpārrunā drošības jautājumi

Informācija par diviem Cēsu iecirknī reģistrētiem gadījumiem. Vēlreiz atgādinām vecākiem- jūs esat atbildīgi par to, ko dara un kur uzturas jūsu nepilngadīgais bērns

30. maija pēcpusdienā saņemta informācija, ka Cēsīs no savas dzīvesvietas Vilku ielā izgājusi 14 gadus veca meitene un nav vecākiem paziņojusi par savu atrašanās vietu. Tā kā meitene ar vecākiem nav sazinājusies līdz vieniem naktī, viņi pēc palīdzības vērsušies policijā. Četros no rīta meitene atrasta un nogādāta vecākiem.

Tāpat vakar vienpadsmitos vakarā saņemts iesniegums no 16 gadīga jaunieša vecākiem. Viņi informējuši, ka zēns jau 29. maija vakarā izgājis no savas dzīvesvietas Cēsīs Vāveres ielā un nav devis ziņas par savu atrašanās vietu. Šonakt ap diviem naktī zēns atgriezies dzīvesvietā. Policija atgādina, ka vasaras brīvlaikā klaiņošanas problēma kļūst īpaši aktuāla. Jaunieši, bieži vien neapzinādamies savas rīcības sekas, ilgstoši uzturas pie draugiem un neuzskata par nepieciešamu par savu uzturēšanās vietu informēt tuviniekus.

Tāpēc vēlreiz atgādinām vecākiem- jūs esat atbildīgi par to, ko dara un kur uzturas jūsu nepilngadīgais bērns, tāpat ieteikums pierakstīt bērna draugu un viņu vecāku telefonu numurus un dzīvesvietas adreses, lai gadījumā, ja rodas problēmas ar bērnu sazināties, jūs zinātu, kur viņu meklēt. Tāpat laicīgi ar bērniem ir jāpārrunā drošības jautājumi un jāvērš viņu uzmanība uz nepieciešamību sazināties ar tuviniekiem un informēt viņus par savu atrašanās vietu.

Kriminālziņas