Policija atkārtoti aicina vecākus rūpēties bērnu drošību!

1.maijā, ap pulksten 17:30, Limbažos, Jūras ielā notika automašīnas Mitsubishi Outlander, kuru vadīja 1978.gadā dzimis vīrietis, un velosipēda, kuru vadīja 2008.gadā dzimis zēns, sadursme. 

Zēns braucot ar velosipēdu šķērsoja gājēju pāreju, kur viņam uzbrauca automašīna. Sākotnējā informācija liecina, ka zēns negadījuma brīdī atradās bez pieaugušo uzraudzības, turklāt viņam galvā nebija sprādzējamas aizsargķiveres, tādēļ arī gūta galvas trauma. Savukārt vadītāju, iespējams, apžilbinājusi spožā saule, kas ievērojami apgrūtina redzamību uz ceļa.

 Policijā pēc notikušā ir sākts kriminālprocess, kura laikā tiks noskaidroti visi negadījuma apstākļi. Ņemot vērā šo notikumu, policija atkārtoti aicina vecākus parūpēties par savu mazo velosipēdistu drošību, iegādājoties un izmantojot galvas aizsargķiveri, kā arī nekādā gadījumā, ja bērns nav sasniedzis 10 gadu vecumu un nokārtojis velosipēda vadīšanas tiesības, neļaut piedalīties ceļu satiksmē bez pieaugušo uzraudzības.

 Tāpat kā velosipēdu vadītājiem, tā arī automašīnu vadītājiem saglabāt vērību un piesardzību uz ceļa, jo, kā liecina pieredze, bīstami un pagrūtināti braukšanas apstākļi var būt ne tikai ziemā, tādi ir arī vasarā – spoža pretim spīdoša saule, intensīvs lietus, kā arī nereti karstuma radīts nogurums.

Kriminālziņas