Policija brīdina uzmanīties jaunos autovadītājus 4

Aizvadītajā nedēļā Smiltenes un Valkas novados notikuši salīdzinoši ļoti daudzi ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā avārijas ar cietušajiem. Valsts policija daļēji to skaidro ar skolas brīvlaiku un atvaļinājumu laiku, kad palielinās satiksmes intensitāte, un īpaši aicina braukt uzmanīgi gados jaunos autovadītājus ar mazu braukšanas pieredzi.

Vairākos ceļu satiksmes negadījumos mūsu novados ir iesaistīti gados jauni autovadītāji, kuriem nav pieredzes un kuri nespēj uz ceļa savaldīt savus spēkratus, informē Valsts policijas satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Bratčikova.

Cietušo vidū - pusaudžiCeļu satiksmes negadījums ar cietušajiem aizvadītajā svētdienā, 10. jūnijā, ap pulksten 14 noticis Grundzāles pagastā, autoceļa Lankaskalns - Vidaga piektajā kilometrā. Avārijā cietuši vietējie jaunieši. Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa apstiprina "Ziemeļlatvijas" rīcībā esošo informāciju, ka cietušo vidū ir arī automašīnas pasažieri, Grundzāles pamatskolas 9. klases absolvents, un viņa māsa, 8. klases skolniece.

Automašīnas "Volkswagen Passat" vadītājs, 1992 gadā jaunietis, neizvēlējās drošu un ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās, informē V. Bratčikova. Negadījumā cietis autovadītājs un trīs pasažieri: divi pusaudži un 1992. gadā dzimusi sieviete. Cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība.

"Notiek materiāla izvērtēšana. Policija lemj par kriminālprocesa uzsākšanu," informē V. Bratčikova.Otrdien, 12. jūnijā, avārija ar trijiem cietušajiem notikusi Kārķu pagastā. 1994. gadā dzimis Kārķu pagasta iedzīvotājs vadīja automašīnu "Mazda" un neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu. Ceļa līkumā viņš nenovaldīja automašīnu, transportlīdzeklis nobrauca no ceļa un apgāzās. Avārijā cieta šoferis un pasažieri: 1974. gadā dzimis vīrietis un 1972. gadā dzimusi sieviete.

Uzbrauc gājējiemPēdējās nedēļas laikā cilvēki - gan gājēji, gan dažādu transportlīdzekļu vadītāji - traumas guvuši arī vairākos citos ceļu satiksmes negadījumos.

Sestdien, 9. jūnijā, Launkalnes pagastā kāds 1966. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Opel Astra", nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā automašīna sanesta un uzbraukusi gājējam, 1986. gadā dzimušam vīrietim, kurš ar smagiem miesas bojājumiem ievietots slimnīcā.

Tajā pašā dienā Palsmanes pagastā, braucot pa autoceļu Blome - Birzuļi - Palsmane, 1952. gadā dzimusi sieviete vadījusi velosipēdu un sadūrusies ar tajā pašā virzienā braucošu divriteni, kuru stūrējis 1990. gadā dzimis jaunietis. Arī šajā ceļu satiksmes negadījumā ir gūti miesas bojājumi.

"Kā skaidrots policijai, viens no velosipēdistiem ieraudzījis ceļa otrā pusē paziņu un braucis pie tā, nepamanot blakus otru velosipēdistu," informē V. Bratčikova.

Svētdien, 10. jūnijā, Bilskas pagasta Lobērģos, vadot mopēdu, no tā nokritusi un miesas bojājumus guvusi 1978. gadā dzimusi sieviete.

Otrdien, 12. jūnijā, Smiltenē, Atmodas ielā, stāvlaukumā pie veikala "Maxima" automašīna atpakaļgaitā uzbraukusi virsū 1946. gadā dzimušai sievietei, kura guvusi miesas bojājumus.

Policijas redzeslokā nonākuši arī kārtējie iereibušie automašīnu vadītāji un velosipēdisti. 12, jūnijā vien reģistrēti četri gadījumi: Smiltenē, Ērģemes, Launkalnes un Palsmanes pagastā.

Komentāri 4

''maxima''

Kāds vārds, izlaiduma gads automātiskai mašīnītei, kura brauc atpakaļgaitā????????

pirms 8 gadiem, 2012.06.14 17:37

...

Kāda atšķirība starp velosipēdu un divriteni?

pirms 8 gadiem, 2012.06.14 21:19

zile

nu ja lai saliek pareizi cela zimes piem es braucu uz darbu pa Smiltene,Rauzina,Launkal celu tad ,tad tur ta zime kas no Smiltenes ir uz 7 km kas norada likocu celu ir nevieta un vispar tur vajaga vajag vairak zimes.Bridinajuma gan par skembam,likumiem,un atrumu,

pirms 8 gadiem, 2012.06.14 23:26

bumsik

nebūs vairs melnā Drum&bass pasāta no Vizlas. kas tagad muzonu kruķīs pie kluba pēc pasākumiem?

pirms 8 gadiem, 2012.06.15 10:13

Kriminālziņas