Policija: Daudz rūpīgāk sekojiet savu bērnu gaitām! 2

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde divu mēnešu laikā jau četras reizes, lūdzot iedzīvotāju palīdzību, plašsaziņas līdzekļos ir izplatījusi informāciju par meklēšanā esošām nepilngadīgām personām.

Policijas darbu bezvēsts prombūtnē esošu bērnu meklēšanā ievērojami apgrūtina tas, ka vecāki ir pārāk maz informēti par savu bērnu ikdienas gaitām, nespēj nosaukt bērna paziņu telefonu numurus vai adreses un bieži nav informēti, pie kā konkrēti bērns devies.

Pēdējais gadījums ir reģistrēts Cēsīs, kad vairākas policijas ekipāžas pilsētā meklēja deviņus gadus vecu zēnu, kas agri no rīta bija izgājis no savas dzīvesvietas Cēsīs Rīgas ielā un devies pie drauga. Tā kā zēns nav atbildējis uz telefona zvaniem un nav devis ziņu par savu atrašanās vietu, māte trijos pēcpusdienā vērsusies ar iesniegumu policijā.

Zēnu izdevās atrast pēc vairāku stundu saspringta darba, kad bija aptaujāti neskaitāmi cilvēki, apmeklētas vairākas adreses un peldvietas. Kad informācija par zēna meklēšanu bija jau sagatavota izsūtīšanai plašsaziņas līdzekļiem, bērnu atrada pie kāda paziņas dzīvoklī, kur viņš, juzdamies pilnīgi mierīgs un netraucēts, atpūtās, spēlējot datorā spēlītes... šis nav vienīgais gadījums, kad, atrodot bezvēsts prombūtnē esošu personu, policijai nākas secināt- jaunieši neapzinās savas rīcības sekas un, sniedzot paskaidrojumus par savas prombūtnes apstākļiem, viņi nereti pauž attieksmi, ka "nekas TĀDS taču nav noticis"!

Kā informē Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Inga Kovaļevska, bērnu un jauniešu meklēšanas pasākumus ievērojami apgrūtina vecāku zemā informētība par savu bērnu gaitām, tāpēc bieži vienīgā iespēja, kā atrast bērnu, ir ievietot informāciju plašsaziņas līdzekļos. Policijas darbu ievērojami apgrūtina fakts, ka vecāki nespēj nosaukt bērna paziņu telefonu numurus vai adreses un bieži nav informēti, pie kā konkrēti bērns devies. Tāpat vecāki nespēj sniegt informāciju, ar kādu vārdu viņu bērns reģistrējies sociālajos portālos.

Policija kārtējo reizi vēršas pie vecākiem ar aicinājumu daudz rūpīgāk sekot savu bērnu gaitām. Jums IR jābūt informētiem, kur bērns atrodas, kādā veidā un cik bieži Jūs sazināsieties un cikos viņš atgriezīsies mājās. Tāpat aicinājums visiem pieaugušajiem- ja pie Jūsu bērna ciemojas draugi, jums ir jāpārliecinās, vai bērnu vecāki ir informēti, kur viņu atvases atrodas.

Un neaizmirsties bērniem IK DIENU atgādināt, ka Jums rūp viņa veselība un dzīvība un Jums nav vienalga, ar ko kopā un kur viņš pavada savu brīvo laiku. Ne mazāk svarīgi ir iespējami biežāk atgādināt par nepieciešamību ievērot ceļu satiksmes noteikumu prasības, nespēlēties jaunbūvju vai graustu tuvumā un nekādā ziņā vieniem nedoties peldēties nepazīstamās ūdenstilpnēs. Ja vecāki un citi pieaugušie, kam uzticēta bērnu un jauniešu uzraudzība un aprūpe, rūpīgi sekos minētajiem norādījumiem, mums daudz retāk ar satraukumu nāksies lasīt kārtējo policijas paziņojumu, kas sākas ar vārdiem:

 

Aicinājums iedzīvotājiem rūpīgi aplūkot attēlā redzamo fotogrāfiju un gadījumā, ja varat sniegt informāciju par jaunieša atrašanās vietu, vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanīt...

Komentāri 2

OzolaS

:))))))))))))
mums daudz retāk ar satraukumu nāksies lasīt kārtējo policijas paziņojumu, kas sākas ar vārdiem:Aicinājums iedzīvotājiem rūpīgi aplūkot attēlā redzamo fotogrāfiju un gadījumā, ja varat sniegt informāciju par jaunieša atrašanās vietu, vērsties tuvākajā policijas iecirknī vai zvanīt...

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 13:32

Kriminālziņas