Policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par zīdaiņa nāvi Lizuma pagastā

Gulbenes policijā pabeigta izmeklēšana saistībā ar šā gada februāra notikumu, kad Lizuma pagastā tika atrasts jaundzimuša bērna līķis. Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka zīdaiņa nāve nav iestājusies vardarbības vai tīšas nolaidības rezultātā un mātes rīcībai nav tieša cēloniska saistība ar zīdaiņa nāves iestāšanos.

Pamatojoties uz izmeklēšanas laikā iegūto informāciju un nozīmēto ekspertīžu slēdzienu, kurā apliecināts, ka jaundzimušā bērna nāve nav iestājusies vardarbības vai jebkādu tīšu darbību rezultātā, policija februārī par nonāvēšanu sākto kriminālprocesu izbeigusi. Tas izbeigts pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 1.punkta, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Jau vēstīts, ka šā gada februāra sākumā policijā tika saņemta informācija par kādu sievietei, kura nonākusi mediķu aprūpē dēļ pēkšņām veselības problēmām. Mediķiem radās aizdomas par iespējamām dzemdībām, kas notikušas ārpus ārstniecības iestādes. Uzsākot informācijas pārbaudi, policija netālu no sievietes dzīves vietas atrada jaundzimuša bērna līķi, kas tika nosūtīts ekspertīžu veikšanai. Policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas par nonāvēšanu un izmeklēšanas laikā policijas uzdevums bija noskaidrot vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, kā rezultātā iestājusies zīdaiņa nāve.


Kriminālziņas