Policijā reģistrētā informācija atgādina, ka „ Brīvdienas IR klāt” 3

Par skolēnu rudens brīvdienām liecina ne tikai ziņas par aktivitātēm, ko piedāvā Jauniešu centri, sporta klubi vai speciālistu ieteikumi, kur un kā labāk pavadīt brīvdienas. Diemžēl arī policijā reģistrētā informācija atgādina, ka „ Brīvdienas IR klāt".

Vakar reģistrēta informācija, ka Valmierā dažādās vietās jau ilgāku laiku ubago divi nepilngadīgie. Shēma, ko jauniešu izmanto, ir ģeniāli vienkārša- zēns un meitene aptur garāmgājējus un ar lūdzoši nevainīgu sejas izteiksmi lūdz piezvanīt vecākiem, kā iemeslu minot faktu, ka jātiek mājās, bet naudas nav.

Protams, sazvanīt nevienu neizdodas un tad jaunieši izpalīdzīgajam pieaugušajam nekautrējas lūgt palīdzību vēlreiz- iedot dažus latus autobusa biļetei. Jāsarūgtina tie, kas jūtas labu darbu izdarījuši- policija noskaidrojusi, ka jūsu grūtības nonākušajiem bērniem ziedotie līdzekļi tiek tērēti kafejnīcās vai citām izklaidēm.

Kādā no Vidzemes pilsētām īsi pirms deviņiem vakarā helovīna pasākuma laikā iegūtās konfektes nav varējuši sadalīt vairāki jaunieši. Konfliktā miesas bojājumus guvusi 14 gadīga meitene.

Tāpat policija noskaidrojusi, ka jau ilgākā laika posmā vairāki jaunieši savdabīgi „izklaidējas", apzogot dažādas tirdzniecības vietas. Par saviem „varoņdarbiem" viņi nekautrējas stāstīt klasesbiedriem un dalīties guvumā- viņi labprāt cienā citus ar nozagtajām konfektēm vai košļājamām gumijām, nemaz neslēpjot, ka tās ir zagtas!!!

Vēl citi nespēj atrast labākas izklaides un neko gudrāku nespēj izdomāt, kā, absolūti nedomājot par savas rīcības sekām ( krimināli sodāms pārkāpums- svešas mantas tīša iznīcināšana un bojāšana), mest pa garām braucošām automašīnām vai māju logiem ar sniega pikām vai rakstīt aizvainojošus kometārus nosacīti anonīmi - interneta mājas lapās.

Vēl un vēlreiz atgādinām vecākiem - Jūs pirmkārt esat atbildīgi par savu bērnu uzvedību un Jūsu pienākums ir rūpēties, kur un ar ko kopā viņi pavada savu brīvo laiku. Lai cik aizņemti Jūs būtu, katru dienu IR jāatrod laiks, lai pārrunātu ar bērnu, ko viņš ir darījis dienas laikā un ko plāno darīt rīt. Jums ir jāseko līdzi, kā un kur bērns tērē viņam iedoto kabatas naudu un jārūpējas, lai brīvdienas netiktu bezmērķīgi pavadītas, staigājot pa tirdzniecības centriem!

Policija atgādina par atbildību- Gadījumā, ja tiek konstatēts pārkāpums, ko izdarījis nepilngadīgs bērns, pie atbildības tiek saukti arī bērni vecāki- tiek noformēts protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu un nosūtīts pašvaldības Administratīvai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Par izdarīto pārkāpumu bērniem var tikt piemērots arī likums "Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu bērniem". Šie materiāli tiek nosūtīti izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Valmieras rajona tiesā.

Komentāri 3

Patiesiba

Visu ko mes redzam, so moralo degradaciju, skaidrojams ar vienu. Pedejie kulturalie sabiedribas slani pametusi so valsti.

Ja berns zog, 99% gadijuma zog ari vecaki. Ja berns posta, 99% posta ari vecaki.
Ja berns lepojas ka nozadzis, 99% tevs vai mate pacel galda kautko, ko nozaga darbavieta, vai garamejot.

Normalie cilveki ta nerikojas, normalie sit pa muti tadiem kuri to atlaujas.

Bet skiet nav kam sist.

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 19:48

maza zive

par šādām lietām vispirms atbildību vajag praasīt no bērnu tiesību aizstāvjiem, kuri uzskata ka pēriens (tāds kārtīgs) ir nezin kāds pārkāpums...un tad sākas sankcijas.Kā lai audzina bez pēriena????Tādēļ arī tas viss tā ir un negaidat ka būs kas labāks...

pirms 8 gadiem, 2012.11.03 19:58

pērt nedrīkst, pēc tam mēs brīnāmies, kur tādi neģēļi rodas. Somijā pat ja paceļ balsi uz bērna, tūlīt atņem bērnu, tāpēc tur arī notiek šaušanās, kuras rezultātā ir cietušie un nošautie!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.11.06 16:40

Kriminālziņas