Policija svētkos pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmi 1

Līgo svētku laikā no 21. jūnija līdz 25. jūnijam policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes drošības un sabiedriskās kārtības uzraudzību - šo jomu pastiprināta kontrole vienmēr bijusi policijas prioritāte, lai nepieļautu negadījumus un citus noziedzīgus nodarījumus, kuru rezultātā var ciest vai iet bojā cilvēki.

Visas piecas dienas plānoti pastiprināti ceļu policijas reidi. Ceļu satiksmes uzraudzībā lielākā uzmanība tiks pievērsta autovadītājiem, kuri pie stūres sēdušies reibumā un atļautā braukšanas ātruma kontrolei, jo tie ir apstākļi, kas visbiežāk pakļauj riskam autovadītāju veselību un dzīvību.

Ceļu policijas ekipāžas būs sastopamas gan pilsētās, gan uz mazajiem lauku ceļiem, gan pasākumu norišu vietu tuvumā un citur. Tāpat pastiprinātai ceļu satiksmes uzraudzībai tiks izmantoti arī pārvietojamie fotoradari, kuru dislokācija tiks novirzīta no centriem uz mazāk apdzīvotām vietām un lauku ceļiem.

Policija pievērsīs uzmanību arī mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku (gājēju, velosipēdistu) izdarītajiem pārkāpumiem, skaidrojot nepieciešamību rūpēties par savu drošību.

              Aizvadītajos divos gados Līgo svētkos aizturēto dzērājšoferu skaits bija attiecīgi  343 autovadītāji 2010. gadā un 396 autovadītāji 2011. gadā. Taču jāņem vērā, ka brīvdienu skaits šajos gados bija atšķirīgs.

Valsts policija aicina visus svinētājus - autovadītājus būt atbildīgiem pret savu un tuvinieku veselību un dzīvību un nesēsties pie stūres, ja svētku laikā lietoti alkoholiskie dzērieni. Alkohola lietošana un braukšana nav savienojamas lietas.

Tāpat policija aicina neriskēt un nerēķināt iespējamo atļauto vai neatļauto promiļu daudzumu asinīs, atkarībā no kādiem faktoriem (sportiskajām aktivitātēm, patērētā alkohola daudzuma utt.) jo, tāpat kā noguruma, pat neliela alkohola daudzuma lietošanas sekas ceļu satiksmē var būt izšķirošs faktors - pasliktinās modrība, spēja reaģēt un izvērtēt visas situācijas, kas var rasties uz ceļa. Ja plānots vadīt auto, visdrošāk ir nelietot alkoholu vispār.

Valsts policija, sadarbībā ar CSDD un sadarbības partneriem AAS "Ergo Latvija", SIA "Latvija Statoil" un AS "Aldaris", kā ik gadu, arī pirms šiem Līgo svētkiem uzsākusi sociālu kampaņu, kas atgādina, ka "No vadītāja līdz izvadītājam ir viena glāze". Šī kampaņa skarbi ilustrē alkohola lietošanas un auto vadīšanas sekas, aicinot aizdomāties un rosinot pieņemt pareizos lēmumus.

Minēto reidu ietvaros policijas darbinieki daudzviet Latvijā vadītājiem, kuri pie stūres būs sēdušies "skaidrā", teiks simbolisku paldies ar kampaņas atbalstītāja "Aldaris" dzeramo ūdeni.

Komentāri 1

Jānis

vajag arī tā pa kārtīgo kontrolēt..tie Līgo svētki pādējā laikā paliek pa sātana svētkiem..visi nodzeras.saēdas šašlikus tad nu skrien pie ārstiem..tā tak jāņi nav jāsvin

pirms 8 gadiem, 2012.06.22 15:11

Kriminālziņas