Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija vērtēs zemnieku protesta akcijas dalībnieku sodīšanu

Policija ir piefiksējusi zemnieku protesta akcijas visu vakardienas norisi, tostarp dažus mazus pārkāpumus no traktortehnikas vadītāju puses, un vērtēs šo akcijas dalībnieku administratīvu sodīšanu.

 

Valsts policijas (VP) Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa aģentūrai LETA sacīja, ka lēmumu varētu pieņemt trīs mēnešu laikā. Policija arī norāda, ka, iespējams, kāds varētu iesniegt pretenzijas par vakar pilsētā notikušo. Kā piemēru Rekšņa minēja pašvaldības uzņēmumu "Rīgas satiksme", jo uz laiku atsevišķās pilsētas vietās tika apgrūtināta arī sabiedriskā transporta kustība.

 

 

Vakar policija fiksējusi divus acīmredzamus pārkāpumus no zemnieku puses, kad divi traktortehnikas vadītāji nepakļāvās policijas prasībām un apbrauca garo spēkratu kolonnu, tomēr vakar neviens no zemniekiem netika sodīts.

 

 

Vakardiena Rīgā, kad visas dienas garumā notika zemnieku protesta akcija, policijai bijusi ļoti smaga, taču, kā atzinis VP Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs, tā ir bijusi arī jauna pieredze policistiem.

 

 

Rekšņa aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka, pateicoties policijas darbam, galvaspilsēta iztikusi bez liela haosa un policija darījusi visu, lai pilsētā tiktu nodrošināta sabiedriskā kārtība.

 

 

Rekšņa atzina, ka akcijas laikā nav notikušas nekādas konfrontācijas un kopumā var uzskatīt, ka akcija beigusies veiksmīgi, proti, bez likumpārkāpumiem.

 

 

Vienīgais, kas policiju mulsinājis, esot bijis fakts, ka zemnieki, pametot Zemkopības ministriju, atstājuši iekurtu ugunskuru. Lai to nodzēstu, policijai bija jālūdz ugunsdzēsēju palīdzība, tādēļ policija aicina turpmāk, ja notiek līdzīga veida pasākumi, tās organizatoriem sekot līdzi, kas notiek pēc akcijas beigām.

 

 

Policija cer, ka zemnieki nav apvainojušies par to, ka vairākās vietās Rīgā tika apturēta lauksaimniecības tehnikas kolonna.

 

 

Rekšņa norādīja, ka, rīkojot kādus pasākumus galvaspilsētā, visas darbības jāsaskaņo ar Rīgas domi, tādēļ šajā dienā, neielaižot traktorus pilsētas centrā, policija rīkojusies tikai un vienīgi likuma vārdā.

 

 

Kopumā policija šo dienu vērtē pozitīvi, jo zemnieki savu viedokli ir pauduši un nekādi starpgadījumi nav notikuši.

Kriminālziņas