Policijas ziņās - dzērājšoferi, dzīvnieki uz ceļiem un zādzības

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 234 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 25 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 2 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 7 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 69 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 41 noziedzīgs nodarījums pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 30 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietis 1 cilvēks. Reģistrēti 9 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 84 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīts 221 administratīvā pārkāpuma protokols.

Nedēļas nogalē Vidzemē notikuši 30 dažādi ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 15 gadījumos autovadītājus uz ceļa pārsteiguši meža dzīvnieki, kā rezultātā notikušas sadursmes, šajos negadījumos nav cietuši cilvēki un tie notikuši Līgatnes, Amatas, Cēsu, Beverīnas, Limbažu, Pārgaujas, Raunas un Smiltenes novados. Noticis arī viens negadījums, kurā traumas guvis gājējs. Negadījums notika 11.novembrī, pēc pulksten 20:00, Madonas novadā, Dzelzavas pagastā, Dzelzavā, Kļavu ielā. Sākotnējā informācija liecina, ka 1987.gadā dzimis vīrietis pārvietojies pa ceļa braucamo daļu diennakts tumšajā laikā maz apgaismotā ceļa posmā, kā rezultātā viņam uzbrauca 1987.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna Hyndai Terracan. Vadītāja vīrieti pamanījusi pēdējā brīdī un nav spējusi izvairīties no sadursmes. Cietušais gājējs nogādāts slimnīcā. 

Brīvdienās policija par agresīvu braukšanu sodījusi 7 autovadītājus, tostarp viens no agresīvajiem braucējiem bijis bez tiesībām vadīt transportlīdzekli, kā arī automašīnai ar kuru pārvietojās vadītājs nebija veikta tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Šis gadījums konstatēts Alūksnes novadā, Alsviķu pagastā, Strautiņos, kad no citiem ceļu satiksmes dalībniekiem pēc pulksten 17:00 policijā tika saņemts zvans par kādu pārgalvīgu Mazda MX 3 vadītāju, kurš ar savu braukšanas stilu rada draudus satiksmes drošībai un citiem satiksmes dalībniekiem. Policija reaģēja uz saņemto informāciju un jau pēc kāda laika 1999.gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna apturēta. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par agresīvu braukšanu, kā arī sākta lietvedība par braukšanu bez vadīšanas tiesībām un tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kam nav veikta tehniskā apskates un civiltiesiskā apdrošināšana. Nedēļas nogalē policija pieķērusi 9 autovadītājus, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Lielākā daļa jeb seši iereibušie šoferi sodīti 12.novembrī. Ap pulksten 23:40, Alūksnē, Tirgotāju ielā pieķerts 1995.gadā dzimis vīrietis, kurš, esot 0,62 promiļu reibumā, vadīja automašīnu Audi. Gulbenē, Blaumaņa ielā pieķerts 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš automašīnu Audi A6 vadīja, esot 2,58 promiļu reibumā. Šo vadītāju policija apturēja ap pulksten 20:40 un jau iepriekš policijā bija saņemta informācija par to, ka automašīnas vadītājs, iespējams, pie stūres sēdies alkohola reibumā. Divi dzērājšoferi notverti Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 73.kilometrā. Ap pulksten 7:37 apturēta automašīna VW Passat un konstatēts, ka 1984.gadā dzimušais vadītājs automašīnu vada, esot 1,6 promiļu reibumā. Pēc aptuveni 10 minūtēm šajā pat vietā apturēta automašīna Audi 80 un arī šīs automašīnas vadītājs atradās alkohola reibumā. 1985.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,04 promiļu reibumā. Pēc pulksten 22:00, Apes novadā, Trapenes pagastā, autoceļa Ilzene – Līzespasts 16.kilometrā kāds 1972.gadā dzimis automašīnas Renault vadītājs pieķerts vadot transportlīdzeklī 0,8 promiļu reibumā. Visos gadījumos vadītāji saņēmuši administratīvos sodus.

11.novembrī, pēc pulksten 21:00, Limbažos, Stacijas ielā pieķerts iereibis automašīnas Nissan Juke vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,87 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

13.novembrī pieķerti trīs dzērājšoferi – Valmierā, Dīvaliņa ielā pēc pusnakts kāds 1997. gadā dzimis jaunietis pie automašīnas Seat Leon stūres bija sēdies 0,77 promiļu reibumā. Ap pulksten 3:30, Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, autoceļa Blome – Birzuļi – Palsmane 20.kilometrā pieķerts iereibis automašīnas BMW vadītājs. 1988.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,06 promiļu reibumā, sa’vukārt ap pulksten 12:00, Madonas novadā, Liezēres pagastā, Ozolos, Ozolu ielā apturēta automašīna Audi 80 un konstatēts, ka tās 1960.gadā dzimušais vadītājs atrodas 0,76 promiļu reibumā. Visiem vadītājiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

11.novembrī, saņemta informācija, ka Mazsalacas novadā no kāda nama trešā stāva izlekusi 16 gadus veca jauniete, kura guvusi traumas un nogādāta medicīnas iestādē. Pēc sākotnējās notikušā apstākļu pārbaudes, policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 2000.gadā dzimusī jauniete atradusies stiprā alkohola reibumā, viņai konstatētais alkohola reibums pārsniedzis 3 promiles. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus, kā arī jaunietes rīcības motīvus.

11.novembrī, Gulbenes novadā, Beļavas pagastā konstatēts, ka no kādas neaizslēgtas garāžas nozagti 3 motorzāģi. Divi no tiem bijuši Husqvarna un trešais Stihl. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.novembrī, pēc pusnakts Gulbenes novadā, Rankas pagastā, autoceļa Ranka – Druviena 2.kilometrā kāds pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu ietriecies elektrosadales skapī, to sabojājot, un atstājis notikuma vietu, neziņojot policijai. Policija noskaidro vainīgo vadītāju.

11.novembrī, ap pulksten 10:00, valkas novadā, Valkas pagastā, Lugaži 1, dzelzceļa stacijā atrasts sarkanas krāsas vīriešu tipa velosipēds Oberan. Atrastais velosipēds nogādāts Valkas policijas iecirknī. Policija noskaidro velosipēda īpašnieku.

12.novembrī saņemta informācija, ka Gulbenes novadā, Daukstu pagastā no kādas pirts pagalma nozagta 1969.gadā dzimušai sievietei piederošā automašīna Mitsubishi Carisma. Sākotnējā  informācija liecina, ka sieviete automašīnu bija iedevusi savam 1997.gadā dzimušajam dēlam, taču viņš atgriezies mājās un pavēstījis, ka automašīna nozagta. Pēc dažām stundām automašīna atrasta avarējusi Gulbenes novadā, Stradu pagastā. Policija pārbauda visus notikušā apstākļus.

12.novembrī, Alūksnē aizdomās par Latvijas karoga zādzību aizturēts un nogādāts policijā kāds 1997.gadā dzimis vīrietis. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis karogu no turētāja nolauzis Tirgotāju ielā un pēc tam ar šo karogu, nesot rokās, pastaigājies pa pilsētas ielām, kur viņu pamanīja policija. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

13.novembrī, Madonas novadā, Ļaudonas pagastā, Ļaudonā kāda kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlušās konflikta laikā miesas bojājumus guvusi kāda 1986.gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta slimnīcā. Sievietei konstatētas durtas brūces plaukstā un sasitumi. Aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu, policija aizturējusi 1988.gadā dzimušu un 1985.gadā dzimušu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess.

13.novembrī administratīvo sodu saņēmis kāds 1975.gadā dzimis vīrietis, kurš Madonas novadā, Mārcienas pagastā, pagasta pārvaldes telpās nokārtojis savas dabiskās vajadzības. Vīrietim par sīko huligānismu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.


Kriminālziņas