Policijas ziņās - Valka un Branti

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 160 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 21 noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu (nav reģistrētas zādzības no tirdzniecības vietām, reģistrēti 6 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 47 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 29 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 40 ceļu satiksmes negadījumiem. Četros negadījumos cietušas 9 personas. Reģistrēti 3 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 73 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 282 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Laikā no 2.decembra līdz 3.decembrim,  Gulbenes novadā, Stāmerienas pagastā no kāda īpašuma teritorijas, brīvi piekļūstot, nozagts traktors T-40. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

Policijā sākta izmeklēšana pēc ugunsgrēka 4.decembrī, kad Cēsīs, Raiņa ielā dega šķūnis 150 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā nav cietušo.

4.decembrī saņemta informācija par automašīnas VW Sharan zādzības faktu Kocēnu novadā, Zilākalna pagastā, Zilākalnā, Valmieras ielā. Sākotnējā informācija liecina, ka zādzība notikusi kopīgas alkohola lietošanas laikā, pēc kuras kāds paziņa paņēmis 1975.gadā dzimušā vīrieša automašīnu un aizbraucis. Automašīna vēlāk atrasta avarējusi un autoceļa Matīši – Bērzaine – Rubene 20.kilometrā un konstatēts, ka 1986.gadā dzimušais vīrietis, kurš automašīnu bija paņēmis, pie stūres atradās 1,56 promiļu reibumā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

3.decembrī, ap pulksten 1:00, Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, uz autoceļa Mujāni – Zilakalna avarēja 1999.gadā dzimuša jaunieša vadītā automašīna Mitsubishi. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs, kuram konstatēts 1,3 promiļu reibums, nav spējis automašīnu savaldīt un tā nobrauca no ceļa un iebrauca grāvī. Negadījuma traumas guva pats automašīnas vadītājs un 2000.gadā dzimis pasažieris, kurš arī atradās alkohola reibumā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.3.decembrī, ap pulksten 3:40, Valkā, Beverīnas ielā pieķerts iereibis automašīnas BMW vadītājs. 1994.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,38 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

3.decembrī, pēc pulksten 18:00, Madonas novadā, Vestienas pagastā, Vestienā, uz autoceļa Bērzaune – Vestiena – Ērgļi pieķerts iereibis un bez vadīšanas tiesībām automašīnas SAAB vadītājs. Vīrietis atradās 1,27 promiļu reibumā. Par šo pārkāpumu policijā sākts kriminālprocess.

3.decembrī, ap pulksten 12:30, Cēsu novadā, Vaives pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 93.kilometrā divu automašīnu sadursmē traumas guva trīs cilvēki. Sākotnējā informācija liecina, ka 1989.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Audi, iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar automašīnu Mitsubishi, kuru vadīja 1989.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā traumas guva abu automašīnu vadītāji un 1995.gadā dzimusi pasažiere. Cietušie nogādāti slimnīcā, policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

3.decembrī kriminālprocess sākts pēc ugunsgrēka, kas notika ap pulksten 8:20, Pārgaujas novadā, Straupes pagastā, kur 120 kvadrātmetru platībā dega kūts. Ugunsgrēkā nav cietušo.

4.decembrī, ap pulksten 12:00, Pārgaujas novadā, Straupes pagastā, Plācī, tirgū pagaidām nenoskaidrota persona nozagusi 1970.gadā dzimušai sievietei piederošu maku, kurā atradās nauda un dažādi personīgie dokumenti. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

4.decembrī, ap pulksten 14:00, Smiltenes novadā, Brantu pagastā, autoceļa Smiltene – Rauna 5.kilometrā pagaidām nenoskaidrota persona, vadot traktoru Ford – 7840SL, nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā traumas guva 1974.gadā dzimusi sieviete un 1977.gadā dzimis vīrietis. Cietušie nogādāti slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus un personu, kas atradās pie traktora stūres negadījuma brīdī.

4.decembrī, ap pulksten 17:50, Gulbenes novadā, Galgauskas pagastā, autoceļa Smiltene – Gulbene 54.kilometrā 1993.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Audi A6 Avant, uzbrauca uz ceļa braucamās daļas izskrējušam alnim, kā rezultātā traumas guva automašīnas vadītājs, 1994.gadā dzimis pasažieris. Cietušie nogādāti slimnīcā.


Kriminālziņas