Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policists kāpņu telpā

21.10. pl. 18:45 Smiltenes pagastā divi pagaidām nenoskaidroti jaunieši izrāvuši somu 1962. gadā dzimušai sievietei un aizskrējuši nezināmā virzienā. Kopējie zaudējumi Ls 300. Neģēļu ieguvums gan tikai 20 latu ( skaidrā naudā), jo jāšaubās, vai viņi uzdrošināsies kādam dāvināt vai piedāvāt nopirkt somu un cimdus, šalli, kosmētiku, kas atradās somā.

 

Šāda un līdzīga informācija policijā diemžēl tiek reģistrēta gandrīz visos Vidzemes reģiona iecirkņos un par notikušo informēti iedzīvotāji. Vēl septembrī laikrakstā „Ziemeļlatvija" kāds iedzīvotājs rosināja arī citus pilsētas iedzīvotājus atbildēt uz jautājumu, vai viņi pilsētā jūtas droši un aprakstīja situāciju, kad vīrietis kāpņu telpā gados vecākam kungam no kabatas izrāvis divus latus.

 

Nedramatizējot jāatzīst, ka mūsu vidū dzīvo cilvēki (kā lai savādāk viņus nosauc?! Cilvēki vien ir, vismaz uz divām kājām staigā un runā), kas šādus paņēmienus iz - dzīvošanai (jo par normālu dzīvi, kurā tiek tērēti šādā veidā iegūti līdzekļi, to nosaukt nevar) uzskata par gana labiem esam. Ir pilnīgi skaidrs, ka pie katra veikala, kāpņu telpā vai tumšā ielā mēs policistu nenoliksim. Tātad - ko darīt un kā mēs paši varam sevi aizstāvēt?

 

Uz sarunu par šo tēmu aicināju Vidzemes reģiona Valmieras iecirkņa Uzbrukuma atvairīšanas un aizturēšanas taktikas vecāko inspektoru Armandu Miķelsonu un lūdzu viņam padomu - kā šādā situācijā rīkoties, kā neapjukt, kā aizsargāt sevi un savu īpašumu.

 

Piedāvāju Jums īsu sarunas konspektu vai precīzāk - konkrētus padomus personiskās drošības uzlabošanai, jūs ziņā atstājot izvēli - ko no minētā un vai vispār izmantot.

 

o iepērkoties veikalā, nenēsāt līdzi lielas naudas summas. Ja tomēr lielāka naudas summa nepieciešama, nēsāt līdzi divus naudas makus, vienā, ko nēsājat ārējā kabatā, ielikt nelielu naudas summu, kuru uzbrukuma gadījumā arī nebūtu žēl atdot uzbrucējam pēc viņa pirmā pieprasījuma, vadoties pēc principa, ka „kapeiku dēļ" nav vērts riskēt ar dzīvību.

o Cik vien iespējams un ja ir izvēle, izvairīties no iešanas pa vientuļām ieliņām. Ja pretī nāk aizdomīgs tips, pāriet uz ielas otru pusi, censties ātrāk nonākt vietā, kur ir cilvēki un iejukt pūlī

o Veikalos un citās publiskās vietās „neplātīties" ar naudu, neizrādīt lielas naudas summas svešiem cilvēkiem, kurus varētu ieinteresēt jūsu maka saturs.

o Reālu draudu gadījumā labāk necensties tēlot varoni, bet atdot prasīto.

o Pēc uzbrukuma censties maksimāli precīzi atcerēties uzbrucēja pazīmes, virzienu, kurā pēc uzbrukuma dodas persona. Iespējami drīzāk par notikušo informēt policiju, minot uzbrucēja pazīmes un virzienu, kurā viņš devies.

o Ieteicams kabatā nēsāt pāris sauju smilšu vai sāls, kuras nepieciešamības gadījumā varētu iemest acīs (sejā) uzbrucējam, jo tādā gadījumā jums tiks dotas dažas sekundes laika, lai aizbēgtu no notikuma vietas.

 

Jāatceras, ka par katru šādu gadījumu NOTEIKTI jāinformē policija, jo tādējādi jūs pasargājat sevi un savus līdzcilvēkus no atkārtotiem šāda ļaundara „izlēcieniem".

Kriminālziņas