"Prātiņ, nāc mājās!" jeb Opel piedzīvojumi Smiltenē 6

Policija jau informēja, ka 24.februārī pulksten 15:00 Smiltenē Līkuma ielā automašīnu OPEL VECTRA 2,43 promiļu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām stūrējis 1983. gadā dzimis vīrietis, Smiltenes iedzīvotājs.

Tādējādi gados jaunais vīrietis pārkāpis tiesas piemēroto sodu par iepriekš izdarītu pārkāpumu- aizliegumu vadīt transporta līdzekli. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, kas diemžēl nav mudinājis vīrieti izvērtēt savas rīcības sekas un jau 28.februārī pulksten 21:25 viņš atkārtoti gada laikā ar to pašu automašīnu (par kuru jau bija nomaksāti sodi un kas bija izņemta no speciālā stāvlaukuma) pārkāpis tiesas piemēroto aizliegumu vadīt transporta līdzekli.

Kad viņa vadīto automašīnu apturējuši policijas darbinieki, vadītājs atteicies no pārbaudes alkohola koncentrācijas organismā noteikšanai un noliedzis, ka vadījis automašīnu. Uzsākts kriminālprocess pēc KL 312. panta- izvairīšanās no tiesas piespriestā soda izciešanas.

Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz 1 gadam, piespiedu darbs vai naudas sods līdz 20 minimālajām mēnešalgām. Par atteikšanos no ekspertīzes alkohola koncentrācijas noteikšanai organismā noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Sods par šo pārkāpumu ir naudas sods no 800- 1000 latiem, 10-15 diennaktis administratīvais arests un vadītāja tiesību atņemšana uz četriem gadiem. Pie šīs ziņas tā vien gribas piebilst - "Prātiņ, nāc mājās!"

Komentāri 6

vins tak pieradis atrasties attiecigajaa iestade un grib tur but vel un vel- laikam tur forsi, ka taa raujas atpakal :)

pirms 8 gadiem, 2012.02.29 13:08

istais opelists

opelisti nepadodas, tas nav bembits, kurs staba ielika, un viss jakraj no jauna, opelisti ir piesardzigi, opelisti valda par pasauli.

redzi opelisti - zini - vins ir ipass cilveks, gandriz ka 4aks noriss.

pirms 8 gadiem, 2012.02.29 14:48

Kārlis

kas pa godu opepelistam tiek izrādīts-sauciet varoni vārdā

pirms 8 gadiem, 2012.03.01 10:33

Edza

Liekat tak Celmam mieru noladetie musori ,vai tad citi daudz svarigaki noziegumi jums nav jaizmekle,to vien zinat ka dezuret Celmam uz astes, tikmer neliksiet mieru kamer toc kads bus janes ar kajam pa prieksu....., vecs likums , neaiztiec mani , neaiztiks tevi...... , tapec laujat varenie milic onkuli puikam mierigi dzivot.......

pirms 8 gadiem, 2012.03.14 07:30

Kriminālziņas