Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē - dzērājšoferis

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 3.novembra līdz 6.novembrim, saņemta informācija par 212 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 28 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 63 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 40 nodarījumi pret īpašumu.


Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēts 19 ceļu satiksmes negadījums. Vienā no negadījumiem saņemta informācija par vienu cietušo. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 13 vadītāji. Noformēti 308 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 142 bija par ātruma pārsniegšanu.


Trešajā novembrī, pulksten 07:41 Cēsu novadā, Cēsīs, Rūdolfa Blaumaņa bulvārī, 1946.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Mercedes-Benz”, nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajai prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Pulksten 07:54 automašīna tika apturēta Priekuļu novadā, Priekuļu pagastā. Vadītājs tika aizturēts. Atklājās, ka vīrietis nav spēkratu vadījis riebumā. Policija noskaidro notikušā apstākļus. 


Trešajā novembrī, laika posmā no pulksten 01:00 līdz pulksten 08:41 Salacgrīvas novadā, Ainažos, kādam alkoholisko dzērienu veikalam tika uzlauzta jumta lūka, pa kuru iekļuva nenoskaidrotas personas un nozaga dažādas preces. Interesanti, ka garnadži zādzības brīdi paspēja sabojāt signalizācijas sistēmu. Policija noskaidro notikušā apstākļus un materiālo zaudējumu apmēru. Uzsākts kriminālprocess. 


Trešajā novembrī, pulksten 21:55 Limbažu novadā, Vidrižu pagastā, autoceļa Ragana – Limbaži 20 kilometrā, 1984.gadā dzimis vīrietis vadīja mopēdu “Wonjan”, kas nav reģistrēts likuma noteiktajā kārtībā, piedalās ceļu satiksmēs bez valsts transportlīdzekļa reģistrācijas numura zīmēm, kā arī vadītājam nebija vadīšanas tiesības. Konstatēs arī reibums – 1,66 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. 


Trešajā novembrī, pulksten 23:40 Piebalgas novadā, Piebalgas pagastā, pa autoceļu Abrupe – Jēči – Gatarta pirmajā kilometrā, 1994.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Audi” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā sasniedza 1,35 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. 


4.novembrī, pulksten 18:17 Rūjienas novadā, Rūjienā, kādā garāžu kooperatīvā, 1984.gadā dzimušam vīrietim piederošai automašīnai “Audi” tika izsists vadītāja puses loga stikls un no transportlīdzekļa nozagts borta dators un citas mantas. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess. 


4.novembrī, pulksten 14:15 Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, Valmiermuižā, apvedceļā uz Valmiermuižu, 1977.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Toyota”, veica kreiso nogriešanās manevru un nedeva ceļu automašīnai “Mitsubishi”, kura pārvietojās pa galveno ceļu. Rezultātā notika automašīnu sadursme un ceļu satiksmes negadījumā cieta 1966.gadā dzimusi sieviete, 1963.gadā dzimusi sieviete, kā arī “Toyota” vadītājs. Visi cietušie nogādāti tuvākajā ārstniecības iestādē. To dzīvībai briesmas nedraud. Policija noskaidro notikušā apstākļus. 


4.novembrī, saņemta informācija, ka pulksten 21:55 Salacgrīvas novadā, Ainažos, pa Valdemāra ielu braukā automašīna “Volkswagen Golf” bez transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīmēm, kuras vadītājs ar savu braukšanas stilu apdraud sevi un citus satiksmes dalībniekus. Izbraucot policijas norīkojumam, pulksten 22:20 minētā automašīna atrasta Ainažos, novietota stāvēšanai uz kādas ielas. Transportlīdzeklī atradās trīs personas, no kurām vadītājs nevarēja uzrādīt automašīnas izcelsmes dokumentus, kā arī darbinieki konstatēja, ka spēkratam novīlēts VIN numurs. Policija noskaidro notikušā apstākļus. 


5.novembrī, pulksten 01:39 Salacgrīvas novadā, Salacgrīvas pagastā, autoceļa Akmeņkalni – Lauvas – Ķekari otrajā kilometrā, patrulējot policijas norīkojumam, tika apturēta automašīna “Volkswagen Golf”, kurā atradās sešas personas. Kamēr policijas darbinieki veica alkohola kontroli nenoskaidrotajam transportlīdzekļa vadītājam, pasažieri nepakļāvās likumīgajām prasībām un bez uzaicinājuma izkāpa no automašīnas, kā arī traucēja darbiniekiem veikt dienesta pienākumus. Pēc tam tie aizdedzināja minēto automašīnu un no notikuma vietas aizbēga. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess. 


5.novembrī, pulksten 10:51 Smiltenes novadā, pa Pils ielu, 1980.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Renault”, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā sasniedza 2,24 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. 


Kriminālziņas