Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē kādai sirmgalvei izkrāpti vairāki desmiti eiro; policija aicina būt piesardzīgiem

Aizvadītās nedēļas nogalē Valkas policijā vērsās kāda 76 gadus veca kundze, kuru apkrāpušas pagaidām vēl nenoskaidrotas personas. It kā lūdzot samainīt naudu, sievietei izkrāpti 80 eiro.

Šā gada 11.novembrī, ap pulksten 12:15, Smiltenē kundzi uz ielas, piebraucot klāt ar automašīnu, uzrunājušas divas personas – sieviete un vīrietis, lūdzot parādīt ceļu līdz poliklīnikai. Jau nedaudz vēlāk sarunā parādījās cits stāsts – par kādu pēkšņi slimnīcā nokļuvušu radinieku un nepieciešamību maksāt par ārstēšanos, taču svešinieki norādīja, ka viņu rīcībā ir tikai dolāri un sievietei tika lūgts samainīt dolārus pret eiro. Neko ļaunu nedomādama, sieviete piekrita naudas maiņai, kas izrādījās krāpšana, jo beigās nebija ne dolāru, ne eiro un personas ar naudu bija devušās prom.

Policija noskaidro iespējamo aizdomās turamo personu loku un vienlaikus atgādina, ka, nonākot saskarē ar svešiniekiem, nepieciešams saglabāt īpašu piesardzību, it īpaši gadījumos, kad tiek lūgts veikt jebkāda veida finansiāla rakstura darbības. Tāpat nevajag svešas personas laist savā dzīvesvietā, arī gadījumos, ja tās uzdodas par kādas iestādes vai uzņēmuma darbiniekiem, taču apmeklējums nav iepriekš saskaņots vai tam nav nekāda pamatojuma. Nonākot šādās situācijās, policija aicina nekavējoties zvanīt pa tālruni 110, kā arī pēc iespējas precīzāk iegaumēt šo personu izskatu, apģērbu un, ja personas pārvietojas ar transportlīdzekli, tad transportlīdzekļa krāsu, marku un valsts numurzīmi. Lai novērstu krāpniecības gadījumus, Vidzemes policija šogad kopā ar sadarbības partneriem radīja brošūru - „Lai nekļūtu par krāpniecības upuri, noskaidro, kā rīkoties!” Brošūra pieejama lejuplādēšanai Valsts policijas mājas lapā - http://www.vp.gov.lv/?id=69&yrId=2016&relid=15292 

Jau vēstīts, ka aizvadītā gadā, īsi pirms Ziemassvētkiem līdzīgi uzdarbojās trīs personas, kuras stādījās priekšā kā Latvenergo darbinieki un, pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atmaksu, noskaidroja, kur cilvēki glabā naudu, un pēc apvārdošanas šo naudu nozaga. Personas tika aizturētas šā gada janvārī uz autoceļa Rēzekne – Jēkabpils.


Kriminālziņas