Smiltenē uzbrauc bērnam, Bilskā krīt piedzērusies sieviete

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par  58 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 18 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (nav reģistrētas zādzības no tirdzniecības vietām, reģistrēti 4 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 14 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 8 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par  7 ceļu satiksmes negadījumiem. 3 negadījumos  cietuši 3 cilvēki. Reģistrēts 1 gadījums, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sodīti 18  autovadītāji, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti  75 administratīvā pārkāpuma protokoli.

10.augustā, Alojas novadā, Brīvzemnieku pagastā nozagts 1974.gadā dizmušam vīrietim piederošs velosipēds. Velosipēds bija atstāts nepieslēgts un bez uzraudzības pie mājas. Policija noskaidro visus apstākļus.

10.augustā, ap pulksten 17:30 konstatēts, ka Valmierā, K.Valdemāra ielā renovētai mājai ar krāsu sabojāta ārsiena. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.


10.augustā, pēc pulksten 18:00, Alūksnē kādas daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā atrasta zemē guļoša, iespējams, alkohola reibumā esoša sieviete, kurai konstatētas traumas. 1947.gadā dzimusī sieviete nogādāta slimnīcā, policija uzsākusi traumu gūšanas apstākļu pārbaudi.


10.augustā, Valmierā un Burtnieku novadā konstatēti vairāki pārkāpumi tabakas un alkoholisko dzērienu apritē. Valmieras policija vairāku pārbaužu laikā konstatēja, ka 5 tirdzniecības vietās Valmierā un Burtnieku novadā nepilngadīgām personām pārdoti tabakas izstrādājumi un alkoholiskie dzērieni. Policija par šiem pārkāpumiem sastādījusi administratīvo pārkāpumu protokolus.


10.augustā, pēc pulksten 21:00, Gulbenē, Parka ielā pieķerts iereibis automašīnas Honda vadītājs. 1978.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,63 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.


10.augustā, ap pulksten 14:00, Beverīnas novadā, Brenguļu pagastā no ceļa nobrauca un iebrauca grāvī 1989.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna Mazda. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītāja, kura vērsusies pēc medicīniskās palīdzības slimnīcā.10.augustā, Varakļānu novadā, Murmastienas pagastā, autoceļa Meža Strodi – Varakļāni 7.kilometrā 1994.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Peugeot, aizķēris pretimbraucošā traktora John Deer piekabi un avarēja. Negadījumā traumas guva vieglās automašīnas vadītājs, kurš vērsies pēc medicīniskās palīdzības.


10.augustā, ap pulksten 17:40, Smiltenē, Daugavas ielā, nama pagalmā 1990.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu, Toyota, uzbrauca tajā pašā virzienā braucošam 2010.gadā dzimušam velosipēdistam. Negadījumā traumas guva velosipēda vadītājs, kuram sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.


9.augustā, ap pulksten 11:40, Amatas novadā, Skujenes pagastā konstatēts, ka uzlauztas kādā īpašumā esošas saimniecības ēkas durvis un no telpām nozagtas dažādas mantas – zāles pļāvējs, trimmeris, ūdens sūknis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.


10.augustā, pēc pusnakts, Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, Tūjā pagaidām nenoskaidrota persona, metot ar ābolu, izsitusi tualetes loga rūti. Policija noskaidro vainīgo personu.


9.augustā, ap pulksten 11:00, Burtnieku novadā administratīvo sodu par tirdzniecību neatļautā vietā sodīti divi Baltkrievijas pilsoņi. Pēdējo divu dienu laikā Valmieras policijā tika saņemti vairāki zvani no autovadītājiem, kuri informēja, ka vietās, kur notiek autoceļa remontdarbi, laikā, kamēr automašīnas gaida pie luksofora, pie vadītājiem nāk personas un aicina par 3 eiro iegādāties suvenīru – Latvijas karogu, tādējādi lūdzot viņus materiāli atbalstīt. Policija, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, devās pārbaudē un sākotnēji personas tika brīdinātas par to, ka šāda tirdzniecība neatbilst Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un lūdza ievērot kārtību un pārtraukt savas darbības. Personas policijas lūgumu ignorēja, jo jau pēc kāda laika policijā atkārtoti tika saņemti iedzīvotāju zvani. 1965.gadā dzimis vīrietis un 1996.gadā dzimis jaunietis, tika sastapti uz autoceļa Rīga – Valmiera – Igauijas robeža, pie Slaunēm un pie Irbēniem. Ņemot vērā, ka šāda veida darbība Latvijā ir aizliegta un ar tirdzniecību drīkst nodarboties tikai tam paredzētā vietā un noteiktā kārtībā, policija abām personām sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolus. Policija aicina neatbalstīt šāda veida tirdzniecību un ziņot pa tālruni 110, ja tāda tiek īstenota. 


9.augustā, ap pulksten 16:40, Valmierā, Rīgas ielā pieķerts iereibis automašīnas Adi 80 vadītājs. 1972.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,95 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.


9.augustā, pēc pulksten 9:00, Valmierā, Rīgas ielā 1979.gadā dzimis vīrietis, ar automašīnu VW Crafter, uzbrauca uz gājēju pārejas esošam gājējam – 1935.gadā dzimušam vīrietim, kurš guvis traumas un nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.


9.augustā, ap pulksten 18:40, Valmierā, Cēsu ielā notika automašīnas Volvo, kuru vadīja 1981.gadā dzimis vīrietis, un velosipēda, kuru vadīja 2002.gadā dzimusi meitene, sadursme. Traumas guva velosipēda vadītāja, kurai sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā negadījuma apstākļus.


9.augustā, pēc pulksten 17:00, Valmierā, Cēsu ielā, uz tilta pāri Gaujas upei 1991.gadā dizmis automašīnas Mitsubishi Space Runner vadītājs, iespējams, neievērojot distanci, ietriecās priekšā braucošajā 1977.gadā dizmušas sievietes vadītajā automašīnā Nissan X Trail, kas no trieciena uzbrauca priekšā braucošajai automašīnai Toyota Avensis, kuru vadīja 1981.gadā dizmis vīrietis. Negadījumā nav cietuši cilvēki, bojātas automašīnas.


9.augustā, ap pulksten 22:50, Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, autoceļa Smiltene – Valka 11.kilometrā traumas reibumā stumjot velosipēdu un krītot guvusi 1957.gadā dzimusi sieviete. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.


Kriminālziņas