Smiltenes novadā ceļu satiksmes negadījumi

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 50 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 12 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta 1 zādzība no tirdzniecības vietas, reģistrēti 4 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 13 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 6 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 10 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietušas 2 personas. Reģistrēti 2 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 23 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīts 71 administratīvā pārkāpuma protokols.

5.decembrī, pēc pulksten 18:00, Alūksnes novadā, Ziemeru pagastā, autoceļa Lucka – Alūksne – Māriņkalns 11.kilometrā ceļu satiksmes negadījumā cietusi kāda 1972.gadā dzimusi gājēja. Sākotnējā informācija liecina, ka cietusī, esot alkohola reibumā, diennakts tumšajā laikā pārvietojusies pa ceļa braucamo daļu, kā rezultātā 1956.gadā dzimusī automašīnas Volvo vadītāja, tumšo gājēju pamanīja pēdējā brīdi, nespējot nobremzēt, uzbrauca virsū. Cietusī ar dažādām traumām nogādāta slimnīcā. Policijā notiek negadījuma izmeklēšana.

5.decembrī, ap pulksten 12:00, Smiltenē, Atmodas  ielas, Gaujas ielas un baznīcas ielas krustojumā negadījumā cieta 1979.gadā dzimusi sieviete. Sākotnējā informācija liecina, ka 1955.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu aizķēra 1979.gadā dzimušo gājēju. Pēc notikušā sākotnēji cietušajai likās, ka veselībai nekas nav noticis un abas iesaistītās puses negadījuma vietu atstāja, taču vēlāk sieviete tomēr vērsās pēc mediķu palīdzības. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus un atkārtoti atgādina, ka šādos un arī citos gadījumos, kad ir cietušas personas vai bojāta trešās personas manta, obligāti ir jāinformē policija. Pieredze liecina, ka uzreiz pēc negadījuma nav iespējams noteikt vai ir gūti kādi miesas bojājumi, turklāt tos var konstatēt tikai medicīnas darbinieki.

5.decembrī, pēc pulksten 17:00, Limbažu novadā, Vidrižu pagastā, autoceļa Ragana – Limbaži 20.kilometrā pieķerts iereibis automašīnas VW Passat vadītājs. 1970.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,59 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

5.decembrī, ap pulksten 22:30, Smiltenes novadā, Launkalnes pagastā, Silvā pieķerts iereibis automašīnas Honda Civic vadītājs. 1994.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 0,87 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

5.decembrī, ap pulksten 18:17, Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, autoceļa Smiltene – Valka 11.kilometrā avarēja 1994.gadā dzimušās sievietes vadītā automašīna VW Polo. Sākotnējā informācija liecina, ka automašīnas vadītāja, iespējams, nebija izvēlējusies braukšanas un laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītāja.


Kriminālziņas