Smiltenes novada pašvaldības policijas informācija par pārkāpumiem oktobrī 2

Šā gada oktobrī Smiltenes novada pašvaldības policija (turpmāk SNPP) no iedzīvotājiem un organizācijām kopumā saņēmusi 164 informācijas par dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem un citiem notikumiem Smiltenes novadā.

Saistībā ar saņemto informāciju, kā arī ar patrulēšanas laikā konstatētajiem notikumiem, SNPP administratīvi sodījusi 38 pārkāpējus:

  • 11 protokoli par Smiltenes novada domes saistošo noteikumu pārkāpumiem;
  • 27 protokoli par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pārkāpumiem;
  • Par transportlīdzekļu novietošanas un stāvēšanas pārkāpumiem bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes sastādīti 19 administratīvā pārkāpuma protokoli - paziņojumi.

SNPP saņemtā  un reģistrētā informācija

(2012. gada oktobrī)

PĀRKĀPUMA VEIDS

Skaits

VISA REĢISTRĒTĀ  INFORMĀCIJA

164

Alkohola reibumā esošas personas

41

Nepilngadīgo pārkāpumi

19

Ģimenes konflikti

5

Aizdomīgas personas

5

Klaiņojoši dzīvnieki

18

Ugunskuru nelikumīga kurināšana

1

Naktsmiera traucēšana, trokšņošana

8

Vides piesārņošana

1

Dabisko vajadzību nokārtošana publiskās vietās

3

Zādzības

2

Atrasti dokumenti, priekšmeti

0

Huligāniski konflikti

4

Ceļu satiksmes pārkāpumi

32

Palīdzība NMP dienestam

6

Pazudušas personas

4

Medību, zvejas un makšķerēšanas pārkāpumi

2

Sabiedriskās kārtības nodrošināšana pasākumos

1

Citi pārkāpumi

12

 Smiltenes novada pašvaldības policija iedzīvotājiem sniedz nelielu ieskatu 2012.gada oktobrī reģistrētajā informācijā: 

* 02.10. pl.09:00 līdz 12:00 - SNPP organizēta informatīvā tikšanās ar Bilskas pamatskolas skolniekiem (personīgās drošības jautājumi, jaunumi normatīvajos aktos, iepazīstināšana ar policijas ikdienas darbā izmantojamiem tehniskajiem līdzekļiem un dienesta automašīnu).

- pl.17:30 -SNPP darbinieki, sadarbībā ar Smiltenes novada bāriņtiesu no nelabvēlīgas ģimenes Smiltenes pagastā izņēma nepilngadīgu meiteni. Meitene ievietota Bērnu un ģimenes atbalsta centrā, Smiltenē. 

* 05.10. pl.10:58 - saņemta informācija, ka Blomes pagastā autoceļa Smiltene - Liepa 31.km ceļa malā guļ vīrietis. Vīrietis (dzim.1953.g.) alkohola reibuma stāvoklī nogādāts dzīvesvietā Smiltenes pagastā.

- pl.12:04 - ziņo par sprādzieniem Smiltenes pagasta mācītājmuižas apkārtnē. Apsekota apkārtne, aizturēti divi nepilngadīgi zēni (15 un 13 gadus veci), kuri spridzināja pirotehniskos izstrādājumus, kas atļauti 18 gadu vecumu sasniegušām personām.

Pie jauniešiem atrasti un lietas ietvaros izņemti 690 pirotehniskie izstrādājumi - plaukšķenes „China Boller B". Uzsākta administratīvā lietvedība par pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas ierobežojumu pārkāpšanu, jaunietim (dzim.1997.g.) sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Ar otru jaunieti (dzim.1999.g.) un viņa vecākiem tika veiktas audzinoša rakstura pārrunas, pieņemti paskaidrojumi par izdarīto pārkāpumu. Lietas izmeklēšana tiek turpināta.

- pl.23:42 - Atmodas un Jaunās ielas krustojumā par atrašanos publiskā vietā laika posmā no pl.23:00 līdz 06:00 bez likumiskā pārstāvja aizturēts 16 gadus vecs jaunietis. Nogādāts dzīvesvietā Galdnieku ielā, Smiltenē. Veiktas pārrunas, jaunieša mātei izteikts mutvārdu aizrādījums par bērna audzināšanas pienākumu nepildīšanu. 

* 06.10. pl.15:45 - Pils ielā 1, Smiltenē, Smiltenes autoostas teritorijā aizturēts vīrietis (1977.g.), kurš atradās cilvēka cieņu aizskarošā izskatā - ģērbies netīrās virsdrēbēs, elpā bija jūtama alkohola smaka. Pārkāpējam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

- pl.18:40 - Palsmanē, iepretim Palsmanes kultūras namam, pašvaldības policijas ekipāža aizturēja motorollera Honda Dio vadītāju (1983.g.), kuram galvā nebija aizsargķiveres un kurš pārvadāja pasažieri, kuram galvā arī nebija aizsargķiveres. Motorollera vadītāja elpā bija jūtama alkohola smaka, viņš nespēja uzrādīt personas apliecinošu dokumentu. Aizturētajam konstatēts 0,82 promiļu reibums, nodots Valsts policijai administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanai. 

* 07.10. pl.16:15 - ziņo, ka Galdnieku ielā, Smiltenē persona kurina atkritumus. Ar kurinātāju izvestas pārrunas, ugunskurs nodzēsts, izteikts mutvārdu aizrādījums.  

* 08.10. pl.11:02 Blomē aizturēti divi jaunieši (1995.g. un 1996.g.), kuri, būdami nepilngadīgi, smēķēja. Jauniešiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

- pl.20:25 - Daugavas ielā, Smiltenē agresīvs vīrietis ar cirvi apdraud mājiniekus. Ar agresoru veiktas pārrunas, nomierināts, nodots NMP dienesta darbiniekiem nogādāšanai uz Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcu (Strenču PNS).

* 09.10. pl.15:04 - Rīgas ielā persona šķirojamo atkritumu konteinerā izmetusi nešķirotus (netīrus) atkritumus. Persona noskaidrota, radītās sekas novērstas, uzsākta administratīvā lietvedība. 

* 10.10. laika posmā no pl.20:30 līdz 21:00 konstatēts, ka Smiltenē, Raiņa ielā nolauztas 6 ceļa zīmes. Apsekota apkārtne, iespējamie vainīgie netika atrasti.  

* 13.10. pl.22:52 - SNPP saņēma ziņas, ka Kalna ielā 2, Smiltenē daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī kāds trokšņo un skaļi uzvedās. Vēlāk tika noskaidrots, ka nepilngadīgās meitenes (13 g.v.) vecāku dzīvoklī bez vecāku klātbūtnes atpūšas 12 jauniešu liela kompānija: 2 pilngadīgi (19 un 18 g.v.) un 4 nepilngadīgi puiši (17, 13, 13 un 12 g.v.), kā arī 6 nepilngadīgas meitenes (14, 13, 13, 13, 13 un 11 g.v.).

SNPP darbinieki noskaidroja dzīvokļa īpašnieku, kurš pl.23:50 atbrauca no savas lauku dzīvesvietas un atslēdza dzīvokļa durvis (jaunieši bija ieslēgušies un pazaudējuši atslēgas). Konstatēts, ka dzīvoklī norisinājās „balle" ar alkoholisko dzērienu lietošanu. Abi pilngadīgie jaunieši (par n/g jauniešu kopēji sagādātās naudas) bija iegādājušies alkoholiskos dzērienus - 10,5 litrus alus kokteili, kā arī 2 litrus degvīna. Jauniešiem tika veiktas alkohola ietekmes pārbaudes, kurās tikai 4 n/g personām neuzrādīja alkohola saturu izelpā.

Uzsākta administratīvā lietvedība par alkoholisko dzērienu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai - abiem pilngadīgajiem jauniešiem, kuri arī bija alkohola reibuma stāvoklī 0.98 un 1,48 promiles. 17 gadus vecajam jaunietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkoholisko vielu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais. No n/g jauniešu vecākiem pieņemti paskaidrojumi un sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. 

* 20.10. pl.00:04 - konstatēts, ka Gaujas ielā, Smiltenē a/m Toyota pārvietojās, kad aizmugurē sēdošie pasažieri ir izkārušies ārā pa durvju logiem. A/m aizturēta un nodota Valsts policijas darbiniekiem administratīvā pārkāpuma sastādīšanai.

- pl.22:08 - Vaļņu ielā, Smiltenē vīrietis smagā alkohola reibuma stāvoklī. Vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas nogādāts atskurbšanai uz VP Vidzemes reģiona pārvaldes policijas iecirkni Valkā. 

* 23.10. pl.23:27 - Veldes ielā, Smiltenē agresīvs vīrietis, NMP dienesta darbiniekiem nepieciešama palīdzība. Vīrietis aizturēts, konvojēts uz Strenču PNS.  

* 27.10. pl.21:57 - zvans no kādas sievietes, ka Parka ielā, Smiltenē dēls alkohola reibumā apdraud ģimenes locekļu drošību. Veiktas pārrunas, paziņots NMP dienesta darbiniekiem, agresīvā persona nogādāta Strenču PNS. 

 * 30.10. pl.18:58 - Pils ielā 1, Smiltenē konstatēts, ka Smiltenes autoostas uzgaidāmajā telpā esošajos solos gulšņā divi jaunieši. Jaunieši (1993.un 1994.g.) administratīvi aizturēti personības noskaidrošanai nogādāti policijas iecirknī. Sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par gulēšanu publiskā vietā un atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibuma stāvoklī (3,17 promiles). 

Komentāri 2

Novērotājs

Skumji, ka spēj atklāt tikai mazo pārkāpu vaininiekus, bet lielo pārkāpumu nē, piemēram, par tām ceļazīmēm - tas taču liels nodarījums Smiltenes pilsētai

pirms 8 gadiem, 2012.11.08 12:44

:)

Ja tu spēj vairāk, tad kāpēc nestrādā policijā?

pirms 8 gadiem, 2012.11.13 18:25

Kriminālziņas