Šodien tiek atzīmēta Valsts policijas 94.gadadiena

Šodien plkst.10.30 tiks atzīmēta Valsts policijas (VP) dibināšanas 94.gadadiena. Svinīgā pasākuma laikā tiks pasniegti Iekšlietu ministrijas (IeM) un VP nozīmīgākie apbalvojumi.

Kā aģentūru LETA informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte, svinīgajā daļā piedalīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kā arī augstākās policijas amatpersonas no Lietuvas un Igaunijas. Tāpat uz VP gadadienas atzīmēšanu ieradīsies arī Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko, kurš agrāk dzīvojis Ventspilī un mācījies milicijas skolā Rīgā.

Savukārt vakarā VP darbinieki pulcēsies Policijas dienai veltītā pasākumā "Arēnā Rīga", kur tiks radīta jauna policijas tradīcija - izcilāko darbinieku godināšana. Kā norāda Juberte, tā ir šogad izveidota iniciatīva ar mērķi veidot un stiprināt iekšējās vērtības un izteikt atzinību izcilākajiem darbiniekiem.

Pasākumā tiks godināti cilvēki, kuri ar savu darbu, mērķtiecību un neatlaidību ir pierādījuši savas darbaspējas un arī bijuši par piemēru citiem kolēģiem. Trīs mēnešu laikā ikvienam policijas darbiniekam vai darbinieku grupai bija iespēja pieteikt savu kolēģi vai kolēģu grupu kādā no piecām nominācijām. Kopumā tika saņemti vairāk nekā 80 pieteikumu, tie visi izvērtēti un katrā nominācijā izvēlēts viens nominants.

Šajā gadā notiks apbalvošana nominācijā "Veiksmes stāsts" - balva tiks piešķirta par jauna projekta un idejas realizēšanu vai veiksmīga risinājuma izmantošanu ikdienas darba pienākumu veikšanai. Tāpat balva tiks pasniegta nominācijā "Misija sabiedrībai" - uz sabiedrību vērstas policijas darba idejas, kuras apvienotas ar veiksmīgiem preventīviem risinājumiem, - un "Sirdsdarbs", ko piešķirs par pozitīvas sociālās darbības veikšanu.

Savukārt nominācijā "Mentors" tiks godināts policijas darbinieks, kas konsultēja kolēģus par noteiktu tēmu loku, kā arī spēja sniegt padomus par to, kā rīkoties konkrētās situācijās. Visbeidzot balva nominācijā "Tēla spodrinātājs" tiks piešķirta tam VP darbiniekam, kurš popularizēja VP tēlu sabiedrībā.

VP dibināšanas gadadienai veltītie pasākumi visas nedēļas garumā notiks dažādās VP reģionālajās pārvaldēs, savukārt šodien paredzēti galvenie pasākumi Rīgā.

Kriminālziņas