Strenču novadā aizturēts autovadītājs – kukuļdevējs 4

Aizvadītā piektdienā, 26.februārī, Strenčos, lai netiktu piemērots administratīvais sods par ātruma pārsniegšanu, kāds 1989.gadā dzimis Polijas pilsonis policistam piedāvāja kukuli 10 eiro apmērā. 

Automašīnu, kas apdzīvotā vietā atļauto 50 km/h pārvietojās tuvu 80 km/h, policija apturēja ap pulksten 15:30, Strenčos, Valkas ielā. Automašīnas vadītājs, lai izvairītos no administratīvā soda, policijas darbiniekam piedāvāja 10 eiro kukuli.

Par šo pārkāpumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”. 

Autovadītājam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šogad kopumā Vidzemē konstatēti 5 kukuļdošanas gadījumi. Jau vēstīts, ka 18.februārī, ap pulksten 11:00, Varakļānu novadā, Varakļānu pagastā, autoceļa Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Terehova 51.kilometrā par ātruma pārsniegšanu ceļu policija apturēja automašīnu, kuru vadīja 1962.gadā dzimis vīrietis, kurš, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam piedāvāja kukuli 20 eiro apmērā. 

Janvārī divi autovadītāji – kukuļdevēji pieķerti Madonas novadā. 22.janvārī, Kalsnavas pagastā, Jaunkalsnavā, Pārupes ielā kāds 1970.gadā dzimis vīrietis, kurš automašīnu vadīja alkohola reibumā, piedāvāja policistam 40 eiro naudas summu, lai netiktu piemērots administratīvais sods, savukārt 26.janvārī, Bērzaunes pagastā, autoceļa Pļaviņas – Madona – Gulbene 28.kilometrā 1993.gadā dzimis vīrietis policistam piedāvāja 20 eiro kukuli, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka automašīnai nav veikta obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Vēl viens gadījums bijis 3.februārī, Varakļānos, Kosmonautu ielā, kad 1977.gadā dzimis automašīnas vadītājs, kurš tika apturēts par ātruma pārsniegšanu, policistam piedāvāja kukuli 20 eiro apmērā, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina, ka saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, naudas – kukuļa došana policijas darbiniekam ir krimināli sodāma darbība un pārkāpējam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Komentāri 4

Pareizais

Daudz gan piedawaja tas tak pans butu vismaz 50 piedawajis ta jau butu cauri ticis. Ta pat vini nem in nems vienkarsi pa maz dewa tur ta visa vaine.

pirms 4 gadiem, 2016.03.04 05:17

Iesaku

Dodat lielus kukulus un nofilmejat to un sakam atlaist mantkarigos policistus.

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 08:12

domāju

Šoferīši ir ļoti saprotoši,jo nevar ceļu policija iztikt ar ALGU vien,ja valdība nepieliek.

pirms 4 gadiem, 2016.03.06 10:12

Kriminālziņas