Svētkos pieķerti vairāki dzērājšoferi

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 296 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 43 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu ( reģistrētas 3 zādzības no tirdzniecības vietām, reģistrēti 16 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 90 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 39 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 26 ceļu satiksmes negadījumiem. 3 negadījumos cietuši 4 cilvēki. Reģistrēti 14 gadījumi, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 140 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 400 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Šodien, 21.novembrī, pirms pulksten 5:00, saņemta informācija par kādu vīrieti, kurš Gulbenē, Līkā ielā grasījās lēkt no daudzdzīvokļu nama piektā stāva balkona. Notikuma vietā ieradās visi operatīvie dienesti, nekavējoties tika norobežota teritorija un uzsāktas pārrunas ar vīrieti. Neskatoties uz vairākkārtējiem centieniem 1994.gadā dzimušo vīrieti pierunāt pārtraukt savas darbības, viņš turpināja apdraudēt savu dzīvību, kāpjot uz balkona margām, kā arī turpināja mest ārā pa balkonu dažādas mantas, izteikt draudus, tostarp minot, ka, ja kāds viņam tuvosies, viņš leks lejā no balkona. Vīrietis ar savu neadekvāto rīcību apdraudēja ne tikai savu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību un veselību, tādēļ, lai pēc iespējas ātrāk novērstu iespējamos draudus, tika pieņemts lēmums iekļūt vīrieša dzīvoklī. Iekļūstot miteklī, policija kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Gulbenes pašvaldības policiju, vīrieti nocēla no balkona. Vīrietis nogādāts mediķu aprūpē un policijā tiks lemts jautājums par iespējamo soda mēru.

17.novembrī, iepriekš sāktas administratīvās lietvedības ietvaros veiktas apskates laikā Gulbenes novadā, Līgo pagastā kādas 1980.gadā dzimušas sievietes dzīvesvietā atrastas un izņemtas 4 280 cigaretes bez akcīzes markām un turpat 60 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Atrasti arī piezīmju blociņi, ar, iespējams, parādnieku sarakstiem. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

18.novembrī, ap pulksten 19:20 Cēsu policijā saņemta informācija par laupīšanas faktu Vecpiebalgas novadā, Kaives pagastā, kur kādā veikalā trīs personas maskās, fiziski iespaidojot pārdevēju, nolaupīja kases aparātu un alkoholiskos dzērienus. Pēc informācijas saņemšanas policija nekavējoties uzsāka operatīvās meklēšanas pasākumus un tās pat dienas vakarā, sadarbojoties Cēsu un Rīgas ceļu policistiem, personas tika aizturētas. Aizturēti tika trīs vīrieši – 1987.gadā dzimis vīrietis, 1979.gadā dzimis vīrietis un 1976.gadā dzimis vīrietis un nogādāti policijas iecirknī. Visi aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem mantiskiem noziegumiem, arī šajā noziedzīgajā nodarījumā personas savu vainu atzinušas. Pie aizturētajiem atrasta daļa naudas un arī nolaupītais alkohols. Policijā par laupīšanu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 1.daļas „Par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana)”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

19.novembrī, Valmieras policijā tika saņemta informāciju par kādu agresīvu vīrieti Rīgas ielā, kurš pamatīgi pārbiedējis kāda ēdināšanas uzņēmuma darbinieci. Sākotnējā informācija liecina, ka ap pulksten 17:00 telpās ienācis kāds vīrietis un vēlējies pasūtīt maltīti, taču, uzzinot, ka tā būs jāgaida aptuveni 10 minūtes, devies prom. Braucot pa ietvi gar iestādi, viņš pēkšņi izlecis no automašīnas, ieskrējis atpakaļ telpās un ar medību nazim līdzīgu priekšmetu visu klātbūtnē to iedūris galda virsmā un devies prom. Vīrieša dusmas it kā esot izraisījusi kāda iestādes apmeklētāja, kura, iespējams, parādījusi viņam rupju žestu. Policija noskaidro notikušajā iesaistīto vīrieti un visus notikušā apstākļus.

19.novembrī, ap pulksten 17:25, Salacgrīvā, Tīruma ielā kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts starp 1988.gadā dzimušu sievieti un 1982.gadā dzimušu vīrieti. Konflikta rezultātā sieviete guvusi miesas bojājumus un nogādāta slimnīcā. Sievietei konstatēta durta brūce plecā, taču dzīvībai briesmas nedraud. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

20.novembrī, ap pulksten 11:40, Valmierā, L.Paegles ielā kopīgas alkohola lietošanas izcēlušās konflikta laikā traumas guvusi kāda 1957.gadā dzimusi sieviete. Kā liecina sākotnējā informācija, 1964.gadā dzimušais vīrietis, ar kuru kopā tika lietots alkohols, vēlējās doties uz veikalu, taču sieviete viņu nevēlējās laist, tādēļ viņš viņu pagrūdis, kā rezultātā sieviete guva traumas un nogādāta slimnīcā.

Aizvadītā naktī, ap pulksten 2:00, Cēsīs, Piebalgas ielā dega Ruckas muižas telpas. Policijā par šo faktu sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu visus notikušā apstākļus.

Aizvadītās nedēļas nogalē, policija Vidzemē notvērusi 14 dzērājšoferus, tostarp vienā gadījumā iereibušais autovadītājs notverts pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai. 17.novembrī notverti 4 vadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā – pēc pulksten 10:00, Valkā, Raiņa ielā 1978.gadā dzimis vīrietis, esot 0,61 promiles reibumā, vadīja automašīnu VW. Ap pulksten 16:20, Cēsīs, Piebalgas ielā apturēta automašīna Toyota Rav 4, kuras 1960.gadā dzimušais vadītājs atradās 0,92 promiļu reibumā. Ap pulksten 22:43, Amatas novadā, Nītaures pagastā, autoceļa Garkalne – Alauksts 51.kilometrā apturēta automašīna Hyndai, kuras vadītājs pie stūres bija sēdies bez tiesībām vadīt transportlīdzekli un 0,7 promiļu reibumā. 32:25, Cēsīs, J.Poruka ielā, apturot automašīnu VW Golf, konstatēts, ka tās 1987.gadā dzimušais vadītājs atrodas 3,22 promiļu reibumā. 

18.novembrī policija notvērusi 3 dzērājšoferus. 12:40, Gulbenē, Vidus ielas un Dzirnavu ielas krustojumā 1961.gadā dizmis vīrietis 1,75 promiļu reibumā vadīja kravas automašīnu Man. 18:10, Priekuļu novadā, Liepā, Rūpniecības ielā pieķerts iereibis automašīnas Opel vadītājs. 1970.gadā dzimis vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,73 promiļu reibumā. 18:00, Burtnieku novadā, Matīšos pieķerts iereibis automašīnas Volvo vadītājs. 1985.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 0,92 promiļu reibumā. 

Pēcsvētku dienā, 19.novembrī uz Vidzemes ceļiem pieķerti 8 autovadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Ap pulksten 1:10, Madonas novadā, Praulienas pagastā netālu no kādām mājām apturēta automašīna Volvo un konstatēts, ka 1961.gadā dzimušais automašīnas vadītājs ir sēdies pie stūres 1,44 promiļu reibumā. Ap pulksten 17:00, Gulbenes novadā, Līgo pagastā 1991.gadā dzimis vīrietis 3,19 promiļu reibumā pieķerts pie kvadracikla stūres.

 Ap pulksten 17:30, Smiltenē, Meža ielas un Dakteru ielas krustojumā apturēta automašīna Ford Mondeo un konstatēts, ka tās 1951.gadā dzimušais vadītājs atrodas 2,07 promiļu reibumā. Īsi pirms pulksten 18:00, Priekuļu novadā, Liepas pagastā, autoceļa Cēsis – Drabeši 19.kilometrā apturēta automašīna VW Transporter un konstatēts, ka tās 1960.gadā dzimušais vadītājs atrodas 0,55 promiļu reibumā. Ap pulksten 19:00, Gulbenes novadā, Lizuma pagastā, autoceļa Cesvaine – Velēna 31.kilometrā apturēta automašīna Mitsubishi Colt un konstatēts, ka tās vadītājs pie stūres sēdies 1,77 promiļu reibumā.

 Ap pulksten 22:00, Kocēnu novadā, Zilākalna pagastā, Zaķos, autoceļa Matīši – Bērzaine – Rubene 23.kilometrā kāds 1988.gadā dzimis vīrietis automašīnu VW Passat Variant vadīja 2,52 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess. Ap 22:00 iereibis autovadītājs pieķerts arī Valkas novadā, Zvārtavas pagastā, uz autoceļa Valka – Vireši. 1997.gadā dzimis jaunietis, esot 1,56 promiļu reibumā, vadīja automašīnu Toyota Land Cruiser. 

Ap pulksten 23:40, Amatas novadā, Drabešu pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 71.kilometrā pieķerts iereibis automašīnas Ford Focus vadītājs. 1958.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,32 promiļu reibumā. 
Kriminālziņas