Svētku brīvdienās policija strādās pastiprinātā režīmā; aicinām neaizmirst par drošību! 8

Vidzemes reģionā svētku brīvdienu laikā no 19.jūnija līdz 25.jūnijam policija strādās pastiprinātā režīmā gan uzraugot drošību ceļu satiksmē, gan dažādos publiskos pasākumos. 

Svētku brīvdienu laikā, lai nodrošinātu drošību ceļu satiksmē, tiks īstenoti profilaktiski reidi. Gan reidu, gan patruļu laikā policija kontrolēs vai autovadītāji nav sēdušies pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi. Policija atgādina, ka visbiežākie traģisku ceļu satiksmes negadījumu iemesli ir transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā un ātruma pārsniegšana, tādēļ aicinām ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku rūpēties par savu un savu līdzcilvēku drošību. Policija svētkus nesvinēs, tādēļ, ja būsiet sēdies pie stūres alkohola reibumā, tad jārēķinās ar administratīvo atbildību un vadītāja apliecības zaudēšanu, savukārt, ja to jau esat zaudējis, tad jārēķinās ar kriminālatbildību.

Pieredze liecina, ka bīstams dalībnieks uz ceļa ir ne tikai iereibis autovadītājs, bet arī motocikla, velosipēda, motorollera vadītājs un gājējs. Aicinām arī līdzcilvēkiem būt atbildīgiem un parūpēties par to, lai ne ģimenes locekļi, ne draugi pie transportlīdzekļa stūres nesēžas alkohola reibumā. Ja to nav izdevies novērst, tad aicinām informēt policiju par šo faktu pa tālruni 110 un tuvākā ekipāža nepieciešamības gadījumā reaģēs.

Svarīgi atcerēties – rūpīgi izvērtēt sabiedrību, kurā svinēsiet svētkus. Nedariet to ar mazpazīstamiem cilvēkiem, neaiciniet svešiniekus ciemos, it īpaši, ja tiek lietots alkohols, tad bieži vien svētki beidzas ar nozagtām vērtīgām mantām, naudu vai miesas bojājumiem, kas nodarīti izcēlušās strīda karstumā.

Ja dodaties uz kādu publisku pasākumu, neatstājiet bez uzraudzības savas personiskās mantas (soma, maks, telefons), neņemiet līdzi lielas skaidras naudas summas, kā arī vērtīgas lietas un, ja pēc pasākuma jāmēro tālāks ceļš līdz dzīvesvietai, iesakām izmantot taksometra pakalpojumus vai sarunāt kādu, kurš jums atbrauc pakaļ. Mājupceļu noteikti vajag izplānot gadījumā, ja svinību vietā plānojat lietot alkoholu, jo pie stūres jūs sēsties nedrīkstat un doties iereibušam ar kājām arī diemžēl nav droši – iereibis cilvēks vienmēr ir viegls mērķis potenciālam laupītājam vai zaglim.

Publiskos pasākumos neatstājiet bez uzraudzības savus bērnus. Pārliecinieties par to, lai bērns zinātu jūsu tālruņa numuru, ja nu gadījumā notiek sliktākais un bērns pazūd, tad tā ir iespēja sazināties ar jums. Gadījumā, ja ir pavisam mazi bērni, tad drošāk mazuļa kabatā ielikt zīmīti ar jūsu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Ja dodaties ar bērniem ciemos, kur ir mājdzīvnieki, pastāstiet bērnam, ka lai cik mīļi izskatās mājas mīluļi, ar tiem ir jābūt uzmanīgam, jo dzīvnieks nav paredzams un sekas var būt visai bēdīgas. Šajos gadījumos arī jums ir jāsaglabā modrība un jāredz, ko dara jūsu bērns. Tas pats attiecas, ja svētkus svinat pie kādas ūdenstilpnes – vienmēr paturiet savus bērnus redzeslokā!

Tiem radiniekiem, it īpaši vecāka gada gājuma, kuri svētkus sagaidīs vieni, atgādiniet par drošību, kas saistīta ar svešu personu aicināšanu savā dzīvesvietā. Nereti šo laiku izmanto arī dažādi krāpnieki, kas ierodas ar lūgumu pēc it kā nelaimē nokļuvuša radinieka un nepieciešamību palīdzēt vai piedāvā iegādāties pilnīgi nevajadzīgas lietas par it kā ļoti izdevīgu cenu. Pārliecinieties, ka jūsu tuvinieks šādā situācijā var jūs sazvanīt vai vismaz pabrīdiniet, ka svešus cilvēkus savā dzīvesvietā nav ieteicams laist.

Aizvadītā gada Līgo svētki Vidzemes reģionā tika aizvadīti salīdzinoši mierīgi un bez nopietniem starpgadījumiem. Tika reģistrēti 28 ceļu satiksmes negadījumi, divos negadījumos automašīna bija nobraukusi no ceļa – vienā negadījumā smadzeņu satricinājumu guva vadītājs, savukārt otrā - pasažieris. Trešajā negadījumā cietis velosipēda vadītājs, kurš krita un guva sasitumus.

Kopumā aizvadītā gada svētku brīvdienās tikai aizturēti 54 transportlīdzekļu vadītāji reibumā, no tiem 13 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji un 41 velosipēda, mopēda vadītājs. Puse no iereibušajiem šoferiem tika aizturēti tieši Līgo svētku laikā – 6 automašīnu vadītāji un 24 velosipēdu, mopēdu vadītāji.


Komentāri 8

Celms

Zellis pēc optimas līnijām skrienot uz maksimu ar kājām izraisa avārijas situācijas!

pirms 5 gadiem, 2015.06.20 06:18

Miets

Vot nesaprotu, ar ko tev tā optima nepatīk? Tie lepnie un luksusa alus produkti nāk no tiem pašiem rūgšanas torņiem, tikai viņiem aromāta pulveri pieber un par to trīskārši uzceno.

pirms 5 gadiem, 2015.06.23 12:47

Celms

Smiltenes krūmos uz Veldes ielas Zellītis nūdistu tēloja!

pirms 5 gadiem, 2015.06.20 13:18

skobis

aiz pazarkas par satiksmes drosibu es pats personigi atbildu

pirms 5 gadiem, 2015.06.20 19:03

lalliite

liekat Zelliti mieraa,no cietuma iznaakusais Celms ir pats krutaakais,tik aamuru rokaa padot,buus toposais pilseetas meers-:))

pirms 5 gadiem, 2015.06.23 00:07

Kriminālziņas