Tiesa skatīs "Latvijas piena" prasību pret "Preiļu siera" vadītāju

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst.14 skatīs SIA "Latvijas piens" prasību pret AS "Preiļu siers" vadītāju Jāzepu Šnepstu par cieņas un goda aizskaršanu, vainojot zemnieku kooperatīvu naudas atmazgāšanā.

Iepriekš lieta bija jāskata 10.septembrī, tomēr tā tika atlikta līdz šodienai, jo toreiz attaisnojošu iemeslu dēļ uz tiesas sēdi nebija ieradies atbildētājs.

Kā ziņots, prasība tiesā iesniegta saistībā ar Latvijas piensaimnieku centrālās savienības pārstāvja "Preiļu siera" vadītāja Šnepsta publiskajiem izteikumiem pērn 15.martā, kad viņš apgalvoja, ka "Latvijas piena" jaunbūvējamā piena rūpnīca Jelgavā ir "naudas atmazgāšanas projekts, kam nav sasaistes ar reālo ražošanu un pienesumu piena industrijā".

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" pēc atliktās tiesas sēdes norādīja "Latvijas piena" pārstāve tiesā zvērināta advokāte Anete Bergmane, atceltā tiesas sēde apliecināja, ka atbildētājs mēģina novilcināt strīda izskatīšanu.

"Pret uzņēmumu izteiktie konkurentu apvainojumi ir neloģiski un nepamatoti. To apliecina šodien atliktā tiesas sēde. "Preiļu siera" pārstāvis neieradās uz tiesas sēdi, aizbildinoties, ka neesot paspējis sagatavoties un iesniegt pierādījumus. Argumentus, kāpēc pierādījumi nav iesniegti, kaut gan "Preiļu siers" tos solīja iesniegt jau 2011.gada 6.jūnijā, tiesa nesaņēma. Šāda rīcība ir raksturīga atbildētājiem, kas mēģina novilcināt strīda izskatīšanu tiesā," norādīja Bergmane.

LETA jau ziņoja, ka "Latvijas piena" dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvi "Trikāta KS", "Dzēse" un "Piena partneri KS". 10,4 miljonus latu vērtās rūpnīcas pamatakmens tika likts pērn 28.septembrī. Kooperatīva 600 biedru līdzfinansējums ir viens miljons, kredīts - aptuveni 6,5 miljoni latu, bet Eiropas Savienības fondu finansējums - aptuveni trīs miljoni latu, savukārt valsts garantētais atbalsts ir pieci miljoni latu. Piena pieņemšanas un pasterizācijas jauda būs 250 tonnas vienā maiņā, sieru ražošanas jauda būs no 500 līdz 600 tonnām mēnesī.

Pret projektu asi protestēja Latvijas piensaimnieku centrālā savienība, norādot uz projekta attīstītāju vēlmi vēl vairāk sadrumstalot Latvijas piena tirgu, kurā patlaban darbojas 38 pārstrādes uzņēmumi.

Kriminālziņas