Transporta līdzekļus vada alkohola reibumā

4. aprīlī Vidzemes reģionā konstatēti 14 gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts alkohola reibumā.

Sešos gadījumos reibumā vadīta automašīna, savukārt velosipēdus ļaudis Latvijā turpina pašaizliedzīgi „stūrēt" gandrīz 3 promiļu alkohola reibumā, tādējādi apdraudot ne tikai savu dzīvību un veselību, bet radot nopietnus draudus pārējiem satiksmes dalībniekiem, kam jārēķinās ar „streipuļojošo konstrukciju", ko veido nestabils braucējs un ļodzīgs velosipēds...

Vakar visā reģiona teritorijā tika rīkots plašs reids, kura laikā policijas darbinieki uzraudzīja satiksmes drošību un sabiedrisko kārtību. Par dažādiem konstatētiem pārkāpumiem noformēti 202 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Uzsākts viens kriminālprocess par kukuļa došanu policijas darbiniekam.

4. aprīlī 21:20 Salacgrīvas pagastā autoceļa Rīga- Baltezers- Igaunijas robeža 85.km apturēta automašīna VW GOLF. Konstatēts, ka tās vadītājs, 1978. gadā dzimis Salacgrīvas iedzīvotājs, ir 1,34 promiļu alkohola reibumā. Ar nolūku, lai netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, vadītājs policijas darbiniekiem devis kukuli- 200 latus.

Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess pēc KL 323. panta „ Par kukuļdošanu". Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu ir paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz 5 gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām. Automašīnas vadītājs aizturēts kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā un ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Policija informē, ka Lieldienu brīvdienu laikā tiks pastiprināta ceļu satiksmes uzraudzība un organizēti reidi ar mērķi atklāt vadītājus, kas pie transportlīdzekļa stūres sēdušies alkohola vai citu apreibinošo vielu reibumā. Tiks pievērsta uzmanība atļautā braukšanas ātruma ievērošanai kā arī pārkāpumiem, kas saistīti ar drošības jostu, aizsargķiveru un bērnu sēdeklīšu lietošanas noteikumu ievērošanu.

Savukārt iedzīvotājiem atgādinām par nepieciešamību parūpēties par sava īpašuma drošību un aizsardzību. Ja Lieldienu brīvdienas esat ieplānojuši pavadīt ārpus mājas, ieteicam par to informēt kaimiņus un lūgt pieskatīt īpašumu, neatstāt mājas pagalmā mantas, kas varētu piesaistīt zagļu uzmanību vai šķūnīšos aiz vienkāršām piekaramām atslēgām vērtīgus darba instrumentus un velosipēdus. Tāpat aicinājums atturēties no pārmērīgas alkoholisko dzērienu lietošanas. Nesabojājiet svētkus sev un sev mīļajiem!

Kriminālziņas