Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdzēsība: Galvenais ir un būs cilvēks

Turpmāk ugunsdzēsēji daudz rūpīgāk pārdomās, uz kādiem izsaukumiem doties un aicina arī iedzīvotājus pirms zvanīšanas pārdomāt, vai tiešām attiecīgajā gadījumā nepieciešama glābšanas dienesta palīdzība.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš stāsta, ka taupība jāievēro arī ugunsdzēsējiem, tādēļ glābēji izbrauks tikai uz nopietniem nelaimes gadījumiem, kuros apdraudēta cilvēku dzīvību. Kaķīšu nocelšanas no kokiem vai kaut kur iesprūdušu putnu glābšanas vairs nebūs.

 

"Pirmais un galvenais mums ir cilvēks, viņa drošība. Dienesta darbinieki vienmēr dosies palīgā tur, kur apdraudēta cilvēku veselība vai viņu dzīvība. Noteikti brauksim uz ugunsgrēkiem, kā arī pēc izsaukuma uz vietu, kur notikusi smaga autoavārija. Šīm trim lietām ir prioritāte," apliecina A. Vējiņš.

 

Ja kāds cits negadījums būs noticis Smiltenes, Strenču vai Valkas pilsētā, kur ir ugunsdzēsēju posteņi, darbinieki, vadoties pēc situācijas, iespējams, vispirms aizbrauks ar vieglo automašīnu noskaidrot apstākļus, jo lielās speciālās automašīnas izmantošana stundā izmaksā vairāk par 100 latiem.

 

Noteikti nav jāzvana ugunsdzēsējiem, ja pazudusi atslēga un nav iespējams atvērt durvis. Tad jāizsauc pilsētas komunālā dienesta darbinieki. Ja jāglābj kāds mājdzīvnieks, A. Vējiņš vispirms iesaka zvanīt Valkas dzīvnieku patversmei. "Ja gadījums ir tāds, kurā nepieciešams speciāls aprīkojums, piemēram, lai izvilktu suni no akas, tad, protams, dosimies palīgā," saka A. Vējiņš.

Kriminālziņas