Ugunsgailis atnāk neaicināts, ģimene paliek bez nekā 1

Neaprakstāmu nelaimi piedzīvojusi Ērģemes pagasta "Kalnsmērtes" saimnieces Elgas Podiņas ģimene. Šodien no rīta mājā izcēlās ugunsgrēks un tā nodega līdz pamatiem.

"Kad ieradāmies notikuma vietā, māja dega ar atklātu liesmu. Neko saglābt nevarējām. Visus spēkus veltījām tikai dzēšanai. Policija cenšas noskaidrot degšanas iemeslus," skaidro VUGD Valkas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Salvis Stepiņš.

Nav nojausmas par uguns iemeslu

"Mājas viena gala metāla jumtu nobrucinājām, lai varētu dzēst. Ugunsgrēku lokalizēt izdevās diezgan ātri, taču pilnīgi nodzēsts tas būs tad, kad nebūs dūmu," "Ziemeļlatvija" stāsta vada komandieris Aldis Galgāns.

E. Podiņai nav ne jausmas par ugunsnelaimes iemeslu. "No rīta devāmies uz kūti, izslaucām govis un mājās pārradāmies pusseptiņos. Viss bija kārtībā. Devāmies vēl pagulēt. Dēls Jānis deviņos bija plānojis doties pie autoremontmeistara. Īsi pēc deviņiem dzirdēju troksni, ka kaut kas gāžas un krīt. Nodomāju, ka virtuvē ienācis kāds mājlops. Patiesība izrādījās citāda un skarba..." stāsta E. Podiņa.

Visus ģimenes locekļus - kopā ar bērniem un mazbērniem astoņus - sastapu sēžam šķūnī. Jautāti, ko ģimene iesāks, saimniece atbild, ka pagaidu izeja ir pagasta pārvaldnieka Jāņa Krama piedāvātais vagoniņš.

"Esam pliki kādi nu te sēžam. Mums nav nekā. Viss ir sadedzis. Ir vēl trakāk nekā traki. Labi, ka nelaime nenotika naktī un labi, ka visi esam dzīvi," ar asarām acīs pauž E. Podiņa. Viņa cer uz trīs meitu palīdzību, kuras dzīvo Valkā. Jautāti, ar ko vispirms varētu palīdzēt citi līdzi jūtoši labie cilvēki, ģimene atbild, ka nepieciešami trauki, taču visvairāk vajadzīgi celtniecības materiāli, jo māja noteikti jāatjauno, faktiski jāceļ no jauna.

Vagoniņš ir tikai pagaidu risinājums. Visi, kuri vēlas palīdzēt Podiņu ģimenei, var zvanīt pa tālruni Elgas dēlam Jānim pa tālruni 28352663. Pie viņa var noskaidrot visu informāciju par visvairāk nepieciešamo palīdzību. Ģimenei dzīvojamo telpu piedāvā kaimiņi, kuru māja pašlaik ir tukša, taču tas nav iespējams, jo "Kalnsmērtēs" jāapkopj vairāk nekā 30 lopi, starp tiem 20 slaucamas govis. Tās nevar atstāt bez uzraudzības.

Palīdzības sniegšanā ģimenei aktīvi ir iesaistījies pagasta pārvaldnieks J. Krams. "Šis nav vienkāršs gadījums. Ir nodedzis viss. Vispirms mums jādomā par pārtikas un apģērba sagādi, jāgādā, uz kā gulēt. Šīs lietas risinām kopā ar sociālo dienestu. Ar bērnu izmitināšanu lielu problēmu nav, taču pieaugušajiem kādu laiku būs jāpavada "Valkas meliorācijas" solītajā vagoniņā," stāsta pagasta pārvaldnieks.

Valkas novadā ir labas tradīcijas, palīdzot ugunsnelaimē cietušajiem. Cerams, ka tā notiks arī šoreiz.

Komentāri 1

Kalnsmērtes

Visiem liels liels Paldies par saziedotajām mantām,traukiem,un visu pārējo kas saziedots !!

pirms 8 gadiem, 2012.08.04 16:41

Kriminālziņas