Uzmanību! Datorvīruss un krāpnieki! 5

Vidzemes reģiona policijas iecirkņos vērsušies vairāki iedzīvotāji, kas informē, ka, apmeklējot dažādas mājas lapas internetā, uz datora ekrāna parādījies ,,logs" ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudas sods.

Policija brīdina iedzīvotājus, ka šāda veida "uznirstošā informācija" ir datorvīruss! Ja redzat un saņemat šādu informāciju savā datorā, ieteicams sazināties ar Datordrošības incidentu novēršanas institūciju, zvanot uz telefona numuru 67085858, kas palīdzēs novērst šo problēmu vai informēs, kā rīkoties konkrētajā situācijā.

Valsts policija uzsver, ka šis ir kārtējais krāpšanas mēģinājums un veids, kādā krāpnieki mēģina tikt pie Jūsu bankas konta numuriem! Nekādā gadījumā neievadiet krāpnieku prasīto konfidenciālo informāciju un neveiciet citas aktivitātes, lai nekļūtu par krāpnieku upuriem!

Komentāri 5

labak butu

uzrakstijusu kuras lapas izplata so sudu, bet policijas nav jabridina bet jaareste izplatitajus.

pirms 8 gadiem, 2012.10.22 16:03

Hmm

Cik aprobežotam vispār ir jābūt, lai kam tādam ticētu, bet, nu ja ir Ventspilī tantiņas, kuras atbalsta Aivariņu, tad nebrīnos ne par ko...

pirms 8 gadiem, 2012.10.22 18:33

Artūrs

Gadijās man tas prieks un norāvu šito mēslu :D :D :D

@dzo - Print Screen te nederēs. Kad tas logs uzlec, nevar izdarīt pilnīgi neko. Dažādās taustiņu kombinācijas nereaģē
, Task Manager - atslēgts. Vienīgais, kas palīdz - restartē PC. Kamēr kaste restartējas noteikti atvieno interneta vadu. Ja būs pieslēgts internets - pēc kkādām 10-15 sekundēm pēc ieslēgšanās, logs būs atkal vietā.

@Hmm - Godīgi sakot, pirmajā momentā es arī gandrīz uzrāvos. Esmu latvietis un palasot to tekstu var pamanīt diezgan daudz gramatikas kļūdu. Un nu nekādi negribēju noticēt, ka Valts Policijas datoristu rindās strādā tik pavirši cilvēki. Vēl arī tas, ka maksājumus pieprasa veikt caur kaut kādiem mistiskiem arzemju servisiem. Ja nemaldos, tad VP maksājums saņem tikai uz Valsts Kases kontu piedāvājot apmaksu veikt caur populārākajām Latvijas bankām. Kā arī tur nebija pilnīgi nekādas kontaktinformācijas, kur varētu zvanīt/rakstīt, lai vispār noskaidrotu, kas par lietām Tāpēc esmu pārliecināts ka diezgan daudz lētticīgu uzpuru savācies.

@labak butu - Tās lapas nemaz nav iespējams uzskaitīt, to ir neskaitāmi daudz. Varbūt pats būsi pamanijis, ka lienot vairākās, pat populārās ārzemju lapās, regulāri lec ārā reklāmas, pa visu ekrānu. Vot no tādiem mēsliem arī šito var noraut. Protams ne tikai :/

(Atvainojos par kļūdām. Klava neparocīga + daži taustiņi tizli strādā) :D :D :D

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 17:28

Kriminālziņas