Uzmanību! Pazuduši sēņotāji! (Papildināts - sēņotāji atradušies!) 4

Vakar, 12.jūlijā 19:20 saņemta informācija, ka Vilpulkas pagastā mežā pie Igaunijas robežas apmaldījusies 1975. gadā dzimusi sieviete, Vilpulkas pagasta iedzīvotāja un 14 gadīgs zēns.

Policija nekavējoties uzsākusi pazudušo meklēšanas pasākumus, kas diemžēl rezultātus nedeva un tika pātraukti trijos naktī. Šodien meklēšanas pasākumi turpinās, tajos iesaistīti arī Valsts Robežsardzes un Zemessardzes 22. kājnieku bataljona darbinieki. Uz mežu, lai meklētu pazudušos, devušies vairāki desmiti cilvēku. Par meklēšanas pasākumiem informēti arī kolēģi Igaunijā.

Šogad šis ir pirmais gadījums Vidzemē, kad, lai atrastu nomaldījušos sēņotājus, tiek organizēti tik plaši personu meklēšanas pasākumi. Diemžēl policijā reģistrētā informācija liecina, ka katru gadu, sākoties ogu un sēņu laikam, mežos apmaldās cilvēki, kuru meklēšanā tiek iesaistīti lieli cilvēku un materiāli resursi.

Atgādinām, ka, pirms dodaties mežā, ir jāveic vairāki drošības pasākumi- nekad neejiet mežā vieni paši, noteikti informējiet tuviniekus par to, uz kuru mežu konkrēti plānojat doties un cikos atgriezīsieties, noteikti ņemiet līdzi pilnībā UZLĀDĒTU mobilo telefonu.

Tāpat laikus vēlams padomāt par dažādu pazīšanās zīmju izstādīšanu mežā, kas palīdzēs Jums orientēties un nepieciešamības gadījumā palīdzēs atrast ceļu ārā no meža. Aicinājums bērniem pārrunāt šos drošības pasākumus ar saviem vecākiem.

Ja varat sniegt informāciju par notikušo vai, iespējams, personas, kas tiek meklētas, pašas saviem spēkiem izkļuvušas no meža, lūgums nekavējoties informēt par savu atrašanās vietu policiju.

Pazudušies sēņotāji atradušies.Viņi ir nosaluši un izlijuši. Paši pauž pārliecību, ka apmaldījušies, jo sācis līt un strauji satumsis. 

P.s. Vēl kāds aicinājums iedzīvotājiem-Dodoties mežā, ņemt līdzi svilpi. Gadījumā, ja būs nepieciešama palīdzība, tās skaņas ir tālu dzirdamas.

Komentāri 4

kadas mulkibas

meza nav jabut pilniba uzladetam telefonam, tapat zonas var nebut.

meza ejot JAAPGUST ORIENTESANAS SPEJAS, LIDZI JANEM KOMPASU.

ja pavisam svaki, tad jasez majas, tagad del paris durakiem valsts iztereja naudu un spekus kurus vareja piemerot tiem kuri pa istam vajadzes.

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 13:28

svilpe

tagad ko? kad dzirdi svilpi - zinat lohs pamaldijas?

ziniet, visi putni bus prom ta darot, ja katrs lohs svilpos, auros un breks.

mezs nav privattelpa, un cilveks taja esot ciemins.

nu kada vel svilpe? mostaties beidzot.

pirms 8 gadiem, 2012.07.13 13:31

atis

Tad kad bus vajadziga palidziba tad es putisu tai svilpe cik speka,visu speku izputisu un atkal putisu kad busu atputies un nemaz nesatrauksos neparko,jo man ir lidzi svilpe.Jautajums-vai tad vina pati maz ir meza bijusi?

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 09:43

raibais

Dzivoju viens.....nav draugu,tad man tagad liegts iet meza?

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 09:45

Kriminālziņas