Uzmanību vecākiem, kuru bērni pārvietojas ar skolēnu autobusiem! 1

27.janvārī pulksten 12:40 Limbažu pagasta Pulkās automašīnas MITSUBISHI CARISMA priekšā uz ceļa braucamās daļas pēkšņi izskrējis sešus gadus vecs zēns, Limbažu pagasta iedzīvotājs.

Zēns izkāpis no skolēnu pārvadāšanai paredzētā autobusa un, nepārliecinoties par satiksmes došību, nepagaidot, kad autobuss aizbrauks, nekavējoties šķērsojis ielas braucamo daļu. Šis skrējiens zēnam bijis liktenīgs.

Pēc pirmās palīdzības sniegšanas puisēns nogādāts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā. Otrs zēns, ar kuru kopā puisēns izkāpis no autobusa, palicis pieturvietā, lai uzgaidītu, kad autouss aizbrauks. Šis fakts kārtējo reizi apliecina, ka bērni bija informēti par satiksmes noteikumu prasībām, diemžēl kārtējo reizi apliecina, ka pārāk ātri aizmirstam dotos padomus un ar bērniem ir jārunā vēl un vēl...

Šis Latvijā mēneša laikā ir jau otrais gadījums, kad dzīvībai bīstamas traumas gūst bērni, kas, izkāpjot no satiksmes autobusa, nekavējoties šķērso ielas braucamo daļu.. Aicinājums pieaugušajiem iespēju robežās reaģēt uz šādiem gadījumiem un aizrādīt ik reizi, kad esat liecinieki šādai nepārdomātai rīcībai, kā arī sagaidīt mazuļus pieturvietās.

Savukārt autobusu vadītājiem, pirms izlaist bērnus no skolēnu autobusa, cik iespējams bieži atgādināt pasažieriem par nepieciešamību sagaidīt, kamēr autobuss aizbrauks no pieturvietas, pārliecināties par satiksmes drošību un tikai tad šķērsot ielas braucamo daļu.

Komentāri 1

Tekla

Autobusa vadītājam ir spoguļi un nedrīkst vērt vaļā durvis, ja redz tuvojoties kādu transporta līdzekli.
Apbraucošā transporta līdzekļa vadītājam jābūt uzmanīgam, apbraucot šādus autobusus, kuri pārvadā bērnus.
Tieši tāpēc bērni ir bērni, ka tie daudzas lietas neuztver kā pieaugušie.

pirms 8 gadiem, 2012.01.31 08:44

Kriminālziņas