Valkā nelikumīgi pārvadā degvielu 13

12.janvārī divos naktī Valkā uz vietējas nozīmes ceļa virzienā no Ķeizarpurva uz Valku apturēta automašīna VW PASSAT VARIANT Konstatēts, ka tajā tiek nelikumīgi pārvadāti 125 litri degvielas un automašīnas vadītājs, 1990. gadā dzimis Valkas iedzīvotājs, nav varējis uzrādīt tās iegādi apliecinošus dokumentus. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un nelikumīgi pārvadātā degviela izņemta.

Komentāri 13

Optimus

Vai tad Latvijas teritoriā aizligts pārvadāt degvielu??? Vai tad man mašīnā līdzi par katru štruntu jāvadā čeki un pavadzīmes? Es saprotu, ka šķērsojot robžu jābūt, bet valstī iekšienē??? Tā nav pareiza lieta! Un vispār - kurš likums kaut ko tādu nosaka vai ierobežo???

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 13:37

ooo

Optimus - vadāt drīkst, bet ne jau 125 litrus.

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 14:06

Optimus

Kur tas ir teikts ka es nedrīkstu vadāt tieši 125, vai vairāk, vai mazāk litrus? Bet ja, piemēram, man vajag degvielu aizvest vairākiem ģeneratoriem? Kas tas ir - kontrabanda iekšzemē? Kaut kāds murgs!!! Un uz kāda pamata vispār mani drīkst apturēt, un pārbaudīt ko es vedu? Tas var notikt tikai, ja kāds ir sūdzējies, un norādījis, ka es, piemēram, daru kaut ko nelikumīgu. Citādi vispār nav taču nekāda juridiska pamata cilvēku uz ceļa apturēt un kaut ko pārbaudīt. Vai ne tā?

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 18:08

ne1

Optimus - NE TĀ! Lai Tevi pārbaudītu, nevag nekādu pamatu...Tās ir viņu tiesības(un pienākums), ja šķiet'i aizdomīgs! Saviem vairākiem ģeneratoriem droši vari vest - tikai uzrādi čekus par degvielas iegādi!

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 18:54

pardodu 4ekus

kopsumma 140 litri, 95 benzis. pa visu 50ls. 4eki svaigi. okt nov dec 2011 gads.

ja kas sos 4ekus var ielaminet un braukt apkart kaut muzu.

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 20:36

Optimus

Nu, nē! Dmokrātiskas valsts likumdošanas pamati balstās uz fakta, ka neviena cilvēka pārvietošanās tiesības neviens nedrīkst ierobežot nevienu mirkli, ja vien cilvēks nepārkāpj likumu! Savukārt to, vai cilvēks pārkāpj likumu vai nē, nepieciešams pārliecinoši pierādīt, citiem vārdiem sakot - ir jābūt pārliecībai, ka subjekts pārkāpj likumu, jo eksistē tāda lieta kā nevainības prezumpcija, kas nozīmē, ka subjekts ir kuzskatāms par likumārkāpēju tikai tad, ja viņa vaina nodarījumā ir pierādīta. CItiem vārdiem sakot - nedrīkst kādu apturēt, un likt parādīt auto bagāžnieku tikai tāpēc vien, ka šķiet, ka tajā, iespējams, ir kaut kāds daudzums degvielas. Šie ir juridiski ļoti sensitīvi jautājumi. Bez tam- jautāju vēlreiz, kurš likums nosaka, cik litrus degvielas es drīkstu savā auto paārvadāt, lai es netiktu uzskatīts par noziedznieku?

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 20:46

Kontrobandists

Bez čekiem drīkst vest tikai 40l degvielas, ar čekiem - kaut tonnu.

pirms 8 gadiem, 2012.01.12 22:14

Nezinītis - Optimus

Cienītais! Nevajag nodarboties ar demagoģiju un pārprastu demokrātiju. Ne tiem kas Tevi pārbauda ir kaut kas jāpierāda, bet Tev (blēdi) ir jāpierāda ar dokumentiem , kur Tu esi to dabūjis un kādā ceļā. Tu arī atvaino mirušu cilvēku vari pārvadāt.

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 09:12

Zinātājs- Optimus

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumi Nr.662 no 2005.gada 30.augusta "Akcīzes preču aprites kārtība"

190.p. Personām, kurām nav speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar degvielu, ir aizliegts pārvadāt degvielu (izņemot degvielu transportlīdzekļa standarta degvielas tvertnē) bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, izņemot fiziskās personas, kurām atļauts pārvadāt degvielu bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, ja degvielas daudzums (izņemot degvielu transportlīdzekļa standarta degvielas tvertnē) nepārsniedz 40 litru.
191. p. Fiziskajām personām ir atļauts uzglabāt degvielu tikai izmantošanai savām vajadzībām. Fiziskajām personām ir aizliegts uzglabāt degvielu bez tās iegādi apliecinošiem dokumentiem, ja degvielas daudzums pārsniedz 80 litru.

Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības...

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 09:36

Optimus

Nu, to es saprotu, vismaz viens cilvēks saprotami un pārliecinoši paskaidroja kurš likums šo reglamentē!

Nezinītim - ne jaupar to es runāju! Es runāju par to, ka pirms tavu auto aptur, un liek parādīt kas bagāžniekā, ir jābūt pierādījumiem par to, ka tu ved neatļautu degvielas daudzumu, nevis - re,apturēsim to, jo, iespējams, viņš ved degvielu, tabaku, ieročus vai līķus.
Un nevajag mani saukt par blēdi, jo Tev nav pierādījumu par to, ka es kaut ko daru nelikumīgi :-)

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 17:49

to karla

zagsana ari ir pelnas avots, ja galva nestra ne uz ko citu.

pirms 8 gadiem, 2012.01.13 21:12

Nagaič

Optimus
Pēc likuma policists tiešām var tev prasīt uzrādīt bagāžnieku, un arī tava kabatas. Bet ja viņam ir pamatotas aizdomas. Vienkāršāk sakot - ja viņš pārmeklējot tavas kabatas vai bagāžnieku atrod kaut ko nelikumīgu - viņam taisnība, jo viņa aizdomas tiešām bija pamatotas. Ja neatrod - tad tu vari droši sūdzēties, ka policists bez pamata traucē tavu personisko dzīvi, un viņam nāksies ilgi un dikti rakstīt paskaidrojumus. Bet pakļauties viņa prasībām ir tavs pienākums, kura nepildīšana administratīvi un krimināli sodāma.
Var nepakļauties tādām prasībām, kādas nelikumīgas jebkurā gadījumā, piemēram, ja policists tev liek kādu nošaut, vai novilkt bikses un skraidīt plikam.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 17:35

Kriminālziņas