Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas apkārtnē sirojusi banda, kas apzog lauku mājas 20

Valkas rajona Policijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Valmieras nodaļas darbiniekiem atklājuši organizētu grupu, kas četru mēnešu laikā Valkas rajonā apzagusi septiņas turīgiem cilvēkiem piederošas lauku mājas, kurās nebija neviena drošības līdzekļa, piemēram, signalizācija vai video novērošana. Arī kaimiņi atrodas pārāk tālu, lai varētu novērst zādzības.

 

Apzagtie īpašumi atradušies 30 kilometru rādiusā ap Valku - Zvārtavas, Jērcēnu un Valkas pagastā. Zādzību rezultātā īpašniekiem radīti zaudējumi vairāk nekā 20 tūkstošu latu apmērā.

 

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Guntis Grāvis informē, ka ir jau noskaidrotas trīs aizdomās turamās personas. Vienu no tām tiesa apcietinājusi, bet pārējiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

 

 

Zagļi ir Valkas iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 30 gadiem, kuri ik pa laikam strādājuši Valgā. Nelikumīgā ceļā iegūtā nauda galvenokārt tērēta kredītsaistību dzēšanai un personīgajiem izdevumiem. Vienam no vīriešiem ir kredītsaistības bankā - vairāk nekā 30 tūkstoši latu.

 

 

Divas no aizdomās turamajām personām jau iepriekš tiesātas par līdzīga rakstura zādzībām un tagad atsākušas noziedzīgas darbības, jo palikušas bez darba un oficiāliem ienākumiem, bet sakrājušās parādsaistības.

 

Policija uzsākusi kriminālprocesu par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzētais sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz 15 gadiem.

 

Noziedznieku mērķis bija labi iekārtotas un aprīkotas vasaras lauku mājas, kuru īpašnieki dzīvo pilsētā un lauku īpašumu ziemā apmeklē reti. No mājām zagļi iznesuši gandrīz visu, ieskaitot mēbeles, ledusskapjus, televizorus, zāles pļaujamās mašīnas, nozagti traktori, dažās mājās izceltas pat durvis.

 

Kādā no mājām nozagti arī divi vairākus tūkstošus latu vērti šaujamieroči - karabīnes. Zagļi pārvietojās ar kravas busiņu un visu nozagto pārveda uz garāžu kooperatīvā iekārtotu "noliktavu" Valkā, kas atradās netālu no Igaunijas robežas. Zagtās mantas likumpārkāpēji pārdeva Igaunijā, izmantojot noziedzīgus sakarus ar "kolēģiem" un līdzīga profila darboņiem kaimiņvalstī.

 

G. Grāvis atzīst, ka izmeklēšanas laikā policija veiksmīgi sadarbojusies ar igauņu kolēģiem. Dažu stundu laikā pēc informācijas saņemšanas Igaunijā tika noskaidrota persona, kas iegādājusies vienu no karabīnēm. Tā procesa ietvaros ir izņemta. G. Grāvis sola, ka cietušajiem tiks atdotas atpakaļ vairāk nekā puse nozagto mantu.

Komentāri 20

Inspektors

Varbūt kāds var pateikt kas tie par tipiem?

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 16:26

Aile

Vai tiešām nevar tos visus nosaukt kas to darījuši?

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 16:34

Brigita

No kurienes policijai ir tāda informācija,ka aizdomās turamie zaguši tikai pēdējo trīs mēnešu laikā? Un,as apzaga privātmājas pirms trijiem mēnešiem arī šajā radiusā!Par šīm zādzībām pilicijā iesniegumi ir.Vai nevajadzētu arī tos pārbaudīt?

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 07:35

vng

un vai jums nau smagi vienalga kas to izdariija?
kas tie pa cilveekiem..?

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 10:01

Nav gan vienalga! Zinot uzvārdus, var izsargāties no cilvēkiem. Varbūt kā tie ir kaimiņi un es viņiem uzticos!

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 11:58

Brigita

Man arī gribētos zināt tos zaglīšus,jo,lai izdzīvotu strādāju diendienā smagi un vēl smagāk ir tad kad konstatēju,ka kāds ir paviesojies 'mājā un to pašu mazumiņu nozadzis...Jā, diemžēl tā ir- zaglus likums aizsargā,bet kas aizsargā mani no zagļiem?????

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 14:10

prahtweeders

Tieši tā,Brigita,likums zagļus aizstāvēs vienmēr un visur.Viņi ir vajadzīgi lai terorizētu mūs,godīgos nodokļu maksātājus,un tādējādi novērstu uzmanību no politiķiem.Diemžēl,nav bez vainas arī ''Ziemeļlatvija'' kas nemīl rakstīt par kriminogēno situāciju mūsu apriņķī.

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 14:28

sviss

Agrāk 90-jos varēja un arī vienmēr rakstīja vādus un uzvārdus,kas tad mainījās?Visi noelsās nobrīnijās ka pašu ciemā augušie,vesalu nedēļu apsprieda un viss...Tagad to uzinās kad notiesās, pacietieties....

pirms 11 gadiem, 2009.03.21 18:01

dusma

Avīzei mazāk jātaisa "sensācijas" no niekiem un vairāk jāinformē par nopietnām lietām. Protams, ja avīze pretendē uz nopietna preses izdevuma statusu un nav tikai kabatas formāta pakalpiņš.

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 13:51

.

nu i nosauks jums vaardus,taapat nepaziisiet.
Un tik tiesham varu apgalvot,ka nau neviens tavs kaimins.

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 14:09

Brigita

Dusmas!!!!Kas tā par sensāciju avīzei,ja zog! Un zog ļoti daudz,pat neiedomājamas lietas.Zog lai pārdotu.Pircējs labi zina,ka tā ir zagta manta un pat no kā nozagta,bet pērk...Gadu iepriekš nozaga velosipēdu... Protams,bija uzrakstīts iesniegums policijai.Nupat braucam pa ceļu.Oooooo...oa ceļu arī brauc mūsu velosipēds...Kam sūdzēsies?Kur meklēsi taisnību?Izkāpām no mašīnas,sadevām pa muti,ielikām velosipēdu mašīnā un aizbraucām...To bija izdarījuši tuvākie kaimiņi,viens zadzis otrs pa piecīti nopircis.Morāle?Kāda morāle un likumi pret tādiem!!!!Laikam,ka kamēr nesadod pa galvu,nesaprot,ka tā nedrīkst darīt!Policijai iesniegumus rakstīt nav nozīmes,jo saprotu,ka zādzību ir tik daudz...Kaut gan zog tie kuri ir zaguši arī agrāk...un notvert nav nemaz tik grūti,jo Valka tomērt nav tik liela,ka viens otru nepazīst!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 16:37

Ha ha

To zādzību tik daudz, ka meklē tikai tos, kas apzog turīgo mājas, kā šaqjā gadījumā... būtu apzaguši pensionāru mājas, neviens pat nepūlētos viņus atrast...

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 09:40

dumis

Pa muti jau gan nedrīkstējāt sist. Vai tad tā vainīga? Viņš taču zags tāpat. Vislabākais un efektīvākais līdzeklis kā atradināt no tās kaites ir locekļu amputācija.. Es noteikti būtu aizvedis uz mežu un vienkārši, elementāri nocirtis tās rokas pirkstus. Garantēju, ka vairs nekad nezags.

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 10:09

viszinīte

Divus vainīgos zinu bet nedrīkst taču izpaust.Čaļu māte stāstīja kādas ziepes dēli savārījuši.

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 18:11

visziniit,un ari nemazaam nedrikst neko teik un taisit muti valja,ka tu zini.un kas tie taadi ir...

un ka matei vareja stastiit,ja vinja nemaz nau latvija?

pirms 11 gadiem, 2009.03.22 20:03

*****

Tikai nevajaga čaļu māte vēl sestdien bija Valka.To ģimeni labi pazīstu.Ilgu kaimiņos dzīvojām.

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 09:05

lasītāja

Ja nebūtu zagļi, ko tad policija darītu? Tagad un arī senāk neko nedarīja. Tikai piefiksē faktu zādzība bija un viss. Esmu saskārusies ne vienu reizi vien cik "labi" viņi strādā. Bet naudu valsts tikai viņiem maksā. Varēja pusi no štatu vienībām atlaist un maksāt tiem, kas grib un var strādāt

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 16:33

Pēteris

Vienam kredītsaistības 30 000 LVL!!! Ar vērienu gribēja dzīvot, tagad spodrinās nāras...
Eh, varēja kādam dibenā svinu ielaist, lai labāki apgriezieni būtu!!!

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 08:39

eko

un pats trakakais jau kad nezin kapec dazhjus noziedziniekus atstaj arpus apcietinajuma,pret kaut kadu parakstu! sak jums advokatiem naudinja jasalaupa

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 10:12

Kriminālziņas