Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas iedzīvotāji satraukušies par narkomānu apciemojumiem 18

"Asiņainas sienas, asinīm noslacītas kāpnes, turpat mētājās paliela šļirce pilna ar asinīm. Stāvu zemāk mētājās šļirces uzmava, vates pikas, ūdeņraža pudelīte, bet visur bija redzamas asins šļakatas. Līdzīgus skatus biju redzējusi tikai filmās," "Ziemeļlatvijai" raksta Raiņa ielas 12.a nama iedzīvotāja no Valkas, kuras vārds redakcijai ir zināms.

 

Ar savu vēstuli valcēniete brīdina pilsētas iedzīvotājus būt vērīgiem un izmanīgiem, jo, iespējams, arī citās kāpņu telpās var iemaldīties kāds narkomāns. Sieviete nevar atrast citu izskaidrojumu tam, ko redzējusi.

 

Valcēniete, aptaujājot kaimiņus, uzzinājusi, ka kāpņu telpā bija redzēts nepazīstams vīrietis ar neadekvātas uzvedības pazīmēm. Diemžēl kaimiņiene bijusi tik apjukusi un nav izsaukusi policiju. Viņu interesē, kam šādos gadījumos būtu jāsatīra kāpņu telpa un jāsavāc arī šīs sļirces. Pārvarot uztraukumu, jaunā sieviete pati ir savākusi vīrieša atstātos atkritumus, jo pamatoti baidījās par sava četrgadīgā dēla drošību.

 

"Kā cilvēkiem, īpaši bērniem, uzvesties, sastopot narkomānu savā ceļā, jo viņš taču var būt bīstams?" savas bažas pauž vēstules rakstītāja.

"Šādos gadījumos noteikti vispirms ir jāizsauc policija," uzsver Valkas pašvaldības SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšēdētājs Ivo Meļķis. Viņš bija informēts par šo gadījumu un stāsta, ka bijis gatavs kāpņu telpas uzkopšanai nosūtīt iestādes darbiniekus, bet sieviete pati jau bija to izdarījusi.

 

 

Gadījumos, ja iedzīvotāji atrod šādas bīstamas šļirces, ir jāinformē nama apsaimniekotāji, kuri, attiecīgi nodrošinājušies pret iespējamo savainošanos, lietojot gumijas cimdus un ievērojot drošību, savāks bīstamos priekšmetus un nogādās tur, kur notiek medicīnisko instrumentu utilizācija.I. Meļķis sola, ka jau tuvākajā laikā šīs mājas kāpņu telpām durvis būs ar kodatslēgu.

Komentāri 18

prahtweeders

Trīs versijas.
1)Kāds pietiekami turīgs klaidonis iemaldījās pie mums no Igaunijas.
2)Nepazīstamo vīrieti visi,ieskaitot redakciju,pazīst tikai baidās nosaukt.
3)Labi sagatavots joks izlaistot lopa asinis.
Nesapratu tikai kāpēc bija jāintervē Meļķis kurš ar šādiem incidentiem nenodarbojas.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 14:06

Daina

Arī Raiņa ielas 14 kāpņu telpā bija tāda pati aina. Arī mēs paši visu satīrījām. Nepārtraukti cīnāmies ar nakšņojošiem bomžiem. Vai arī mūsu mājai nevajadzētu kodatslēgu? Par apsaimniekošanu, taču, maksājam!

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 15:49

janka

koda atslēga nepalīdzēs, jo mūsu mājai arī uzstādīja koda atslēgu, bet pēc pāris nedēļām apkārtējo māju pusaudži jau zināja kodus. Labākais variats ir ar atslēgu aizslēdzamas ārdurvis.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 17:16

neizpratne

A kur bija policija? Ja paraizi saprotu, tad policijas nodaļa atrodas 30-50 metrus no notikuma vietas. Tur jau ar kājām var aizskriet.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 17:32

wow

Valkā tik tiešām ir uzradusies narkomani,varbut ,ka vini ir no Valgas,bet diezgan biezi sastopami Valkas veikalos censoties kaut ko nozagt.Tie ir jauni cilveki-sieviete un vīriets.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 18:36

Policija viņus var paņemt tikai notikuma vietā,bet neviens narkomāns taču nezvanīs pie durvīm un neteks ko grasās darīt,vai ne?

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 19:43

Ar atslēgu ir problēmas,jo veciem cilvēkiem un bērniem ne vienmēr ir spēka ar to tikt galā, kas jau vairākkārt ir redzēts, kā bērns atnācis no skolas pie durvīm stāv un raud ziemas laikā un salst, bet vajag kodatslēgu, jo tiešām blakus mājās durvis ir ciet, bet 12a vienmēr piečurāti stūri kāpnēs, drausmas! Beidziet par bērniem ņirgāties, ne jau no bērniem mums jāaizsargājas, bet no bomžiem un narkomāniem, bet lai iet bērni ciemos pie kaimiņiem un ,ja jums nepatīk uzprasat lai satīra, tamdēļ jau mums cilvēkiem ir mēle dota, lai runātu! Un ja paši būsit cilvēcīgi, tad arī bērni būs labi....

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 20:26

Anna

Jā, arī Raiņa ielā 14 ir tā pati aina. Varbūt beidzot būs pienācis laiks arī mūsu mājai uzlikt kodatslēgu. Cik ilgi var izturēt guļošajiem bomžiem un piečurātājām, smirdošajām kapņu telpām?

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 21:17

Juris

Nesaskatu problēmu kodatslēgu ielikšanai. Mūsu kāpņutelpas iedzīvotāji sanāca kopā un vienojās, ka ārdurvis jāslēdz ciet. Pēc tam palūdzām apsaimniekotājam ielikt kodatslēgu. Vispār Jankam ir taisnība. Es arī labāk liktu tā saucamo šlepera atslēgu, bet lielākā daļa bija par kodatslēgu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 21:53

asd

Rīgas ielas 16 namā ziemā ik vakaru bija bomži kas bija piedzērušies un nočurājuši visus stūrus. Koda durvis ir saplīsušas un viņi tur viegli iek iekšā, un tur ir laa vieta kur ielīst un kādu laiku pagulēt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.13 22:21

to Juris

Var redzēt, ka tev patīk staigāt ar atslēgu bunti un tev nav bērnu, jo bērni bieži zaudē atslēgas un arī ar veselību viss ir kārtībā, jo nu ar ātriem nav viegli ietikt aiz aizslēgtām durvīm.... Cits man teiks, ka kaimiņi jau ielaidīs, bet nu ir jau manīta kaimiņu attieksme, kad kāds grib tikt pie kāda iekšā un pieklauvē pie loga!? Būtībā es arī negribētu dzīvot ar atslēgu slēdzamas mājas pirmajā stāvā! Atceraties, ka ne visiem diemžēl Valkā ir mobilie vai vispār tālruņi! Padomājiet arī par nabadzīgākiem un slimiem cilvēkiem. Lūdzu...

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 09:04

k9

Ir tādi "frukti" - sieviete un vīrietis, bet viņi dzīvo Valkā, mājā, kurā arī es dzīvoju, es viņus redzu katru vēlu vakaru, jo viņu aktīvā kustība sākas tikai vēlu vakarā. Uz doto mirkli abi ir kaut kur pazuduši. Iespējams siro citās pilsētās. Arī manā mājā kāpņu telpas sienas bija nosmērētas ar asinīm.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 12:26

to k9

Vai tu esi redzējis kā viņi narkojas, un vai policiju esi informējis? Liela daļa laikam uzskata, ka pirmkārt ir jāinformē Ziemeļlatvija, bet likumsargi gan jau paši uzzinās no preses. Kaut kā dīvaini sanāk.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 13:27

Mūsu kāpņu telpā reiz bija ar atslēgu slēdzamās durvis - pastāvēja kādu laiku, līdz kādam apnika un šī atslēga tika vienkārši izlauzta (par laimi)... paši ēkas iedzīvotāji vienojās,ka durvis tiks slēgtas pēc 23.00, bet vienmēr uzradās kāds, kuram vajadzēja jau 21.30 aizslēgt tās durvis.. visstulbākais, ka tu rēķinies ar to, ka līdz tiem 23.00 vari iztikt bez atslēgas...piemēram, izved suni vakara pastaigā (neņemot atslēgu saišķi līdzi), bet pēc tam stāvi pie saviem logiem un izmisīgi bļauj, lai kāds no mājās esošajiem atnāk un atslēdz tās durvis (kurām, pēc pašu vienošanās vēl vajadzēja būt vaļā)!

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 13:36

dusmīgā

Ieejas durvis var noslēgt gan ar kodatslēgu, gan ar parasto atslēgu, bet, ja mājā dzīvo kaut vai viens idiots, tad visu ir iespējams salauzt un sabojāt. Mūsu mājai ielika jaunas metāla durvis ar kodatslēgu, bet pēc kāda mēneša durvīm tika izsists pakešu stikls, lai durvis varētu attaisīt no iekšpuses. Žēl, ka mūsu pilsētā daudz ir tādu, kam nerūp ne sava māja, ne pilsēta.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 15:34

interesanti!!

...ka lielaka dalja tikai satraucas ka aizslegt durvis un logus , nevis palidzeet???

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 16:56

to to k9

Vienmēr ir licies, ka kautkas tāds ir no mums tālu-narkomāni ir lielpilsētās,bet nē, viņi ir tepat mums līdzās.Arī likumsargi to zin un ir skaidrs ,ka vispirms jāziņo viņiem.Taču caur avīzi var nodot informāciju pārējiem iedzīvotājiem kā rīkoties.IEspējams vecs tantuks nezin, ka vācot šļirces ir jāvelk cimdi ,lai novērstu inficēšanās risku un nebūtu vēlams ar to pašu grīdas lupatu vākt šīs asinis!!!Ar narkomāniem būs jāsadzīvo,jo nekur jau viņi nepazudīs.Uzskatu, ka cilvēkiem ir jāsniedz vairāk informācijas kā pareizi rīkoties šādos gadījumos,jo pastāv inficēšanās risks un to var izdarīt tikai caur presi.Jā, policija viņu aizturēs,bet ne jau tīrīs kāpnes.

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 17:21

Kriminālziņas