Valkas novadā aiztur vīrieti, kurš nelikumīgi medī ar cilpām.

Vakar, 26.janvārī, Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki kopā ar Ziemeļvidzemes virsmežniecības pārstāvjiem Valkas novada Vijciema pagastā mežā konstatēja nelikumīgi uzstādītas medību cilpas, kas paredzētas meža dzīvnieku ķeršanai. Par nelikumīgām medībām aizturēts 55 gadus vecs vīrietis, policijā uzsākts kriminālprocess.


Policija saņēma informāciju par iespējamām nelikumīgām medībām. Ceturtdienas rītā, ap pulksten 8.00, pārbaudot norādīto vietu, informācija par iespējamām nelikumīgām medībām apstiprinājās. Mežā konstatētas četras izvietotas medību cilpas, pie kurām bija svaigi izbērtas kartupeļu mizas. Cilpas veidotas no metāla trosēm. Lai malumednieku pieķertu, veicot nelikumīgās darbības, notikuma vietā, netālu no šīs vietas slēpti tika uzstādīta videonovērošanas kamera. Jau pēc neilga brīža videokamerā pamanīts kāds vīrietis, kurš dodas pie uzstādītajām cilpām. Pēcāk 1961.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts. Viņš savu vainu atzina un paskaidroja, ka cilpās vēlējies notvert stirnas. Vīrietis nodots Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa darbiniekiem.


Par noziedzīgo nodarījumu Valkas iecirkņa policisti uzsāka kriminālprocesu par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās. Sods, ko par šādu par šādu likumpārkāpumu var piešķirt ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.


Valsts policija pateicas ikvienam, kas ziņo par nelikumīgām medībām un aicina arī turpmāk iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem. Ja rodas aizdomas par nelikumīgām medībām vai zveju, aicinām ziņot Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienībai, zvanot pa tālruņa numuru 27892056 vai rakstot uz e-pastu: [email protected].


Kriminālziņas