Valkas pagastā aiztur automašīnu ar cigaretēm 5

"Vakar, 29.decembrī, pulksten 20:05 Valkas pagastā autoceļa Valka - Vireši sestajā kilometrā ceļu policijas ekipāža apturēja automašīnu PEUGEOT PARTNER ar Igaunijas valsts numura zīmēm," informē Vidzemes reģiona PP vecākā inspektore Dace Jukāma. Mašīnā atradās divi Igaunijas pilsoņi.

Veicot auto apskati, konstatēts, ka tajā atrodas arī 340 bloki (68 000 cigarešu) cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Kā pastāstīja Valkas iecirkņa priekšnieks Vadims Žīgurs, visticamāk, cigaretes vestas realizācijai uz Igauniju. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta 2. daļas „Par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) un realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā".

 

Par to paredzēts sods - brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai piespiedu darbs vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām. Nelikumīgi pārvadātās cigaretes izņemtas.

 

Turpinot darbu pie policijas rīcībā esošās informācijas par nelegālām alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietām, vakar Valkā, Raiņa ielā, kādā dzīvoklī konstatēts, ka 1927. gadā dzimusi dzīvokļa saimniece glabā un pārdod cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

 

Sieviete jau iepriekš sodīta par šīm nelegālajām darbībām, bet, kā atzīst V.Žīgurs, lai arī vairākkārt sodīta, viņa atkal atsākusi šo nelikumīgo rūpalu. Dzīvoklī izņemtas 516 paciņas cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Komentāri 5

Tā turpināt

Malači, ka poliči strādā arī brīvdienās- pirms pašiem svētkiem

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 16:11

Pircējs

Točkās sāks raustīties, jo tā taču jau nav pirmā reize, tāpēc rodas loģisks jautājums- vai Valkas policija ir pieteikusi karu nelikumīgajiem cigarešu un alkohola pārdevējiem?

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 16:14

ak-kungs

Vai tad noslēpums ka Valkā ir vismaz pārdesmit auto īpašnieku, kuri no Krievijas ved cigaretes, šnabi cukuru un benzīnu.Kādēļ gan citādi viņiem vajadzīgas Krievijas vīzas.

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 17:31

ak-kungs

Vai tad noslēpums ka Valkā ir vismaz pārdesmit auto īpašnieku, kuri no Krievijas ved cigaretes, šnabi cukuru un benzīnu.Kādēļ gan citādi viņiem vajadzīgas Krievijas vīzas.

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 17:31

Visiems

Visiem, kam nav vienaldzīga "tocku" rūpala, lūgums paziņot par to atrašanās vietu , personām un nelielu aprakstu uz e-pastu: [email protected], anonimitāte garantēta, jo tā nav oficiālā policijas pastkastīte. Iepriekš pateicos par sadarbību. Policists

pirms 10 gadiem, 2009.12.31 12:27

Kriminālziņas