Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas pagasta vadība paredz, ka zādzību kļūs vairāk

Sākoties pavasarim, laukos līdz šim klusās viensētas apciemo ne tikai atlidojušie gājputni, bet dažkārt arī negaidīti un nelūgti viesi.

 

Pagaidām gan Valkas rajona Policijas pārvalde nav saņēmusi jaunu informāciju par zādzībām lauku mājās un vasarnīcās, bet aizdomīgus ienācējus sētās satikuši jau vairāki iedzīvotāji.

 

Valkas pagastā kādu māju saimniece stāsta, ka brīvdienās pie viņiem ieradusies sveša sieviete un vaicājusi, kā nokļūt līdz šosejai. Vēlāk tā pati svešiniece iegājusi citās mājās un lūgusi, vai nevar viņai iedot kartupeļus.

 

 

"Es ar viņu tālākās runās neielaidos. Negribēju parādīt, kur ir pagrabs. Ar to gan svešinieku apciemojums nebeidzās. Nākamajā dienā, kad aizbraucu uz pilsētu, sētā bija ieradušies kaut kādi tirgotāji un manai vecajai mātei pārdevuši visādas drēbes, paprasot par tām 100 latu. Tā bija gandrīz visa viņas pensija," stāsta saimniece. Tagad viņa apsverot iespēju iegādāties vilku sugas suni, lai būtu īsts mājas sargs.

 

Nezināmas pēdas sniegā pie savām dārza mājiņām Bērzezera tuvumā bija pamanījuši daži vasarnīcu īpašnieki. Valcēniete Lidija Upīte, kurai arī ir dārzs pie minētā ezera, stāsta, ka labu laiku tur nav bijusi, tādēļ nezinot, kas noticis, bet to gan atzīst, ka zagļi šad tad vasarnīcu rajonu esot apmeklējuši.

 

 

 "Pērn bija ieradusies pat grupa no Salacgrīvas un vairākās mājiņās nozaga vērtīgas lietas. Labi, ka likumsargi toreiz garnadžus noķēra," stāsta L. Upīte.

 

 

Valkas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Guntis Grāvis informē, ka pagaidām jaunu ziņu par zādzībām laukos nav. Pirms tam policija jau bija aizturējusi likumpārkāpējus, kuri bija zaguši vairākos pagastos.

 

"Esam gan saņēmuši informāciju, ka apkārt braukā grupa čigānu un piedāvā kartupeļus. Jā, arī tādi gadījumi bijuši, kad laukos mājās iebrauc tirgotāji un cenšas pārdot apšaubāmas kvalitātes preces. Ja pircējs darījumam ir piekritis un piedāvāto mantu nopircis, tad mēs tur vairs neko nevaram darīt. Iesaku ar nezināmiem svešiniekiem neielaisties sarunās, bet aizvērt durvis, un viss," dod padomu G. Grāvis.

 

Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Bašķis stāsta, ka Sēļu pusē bijuši cilvēki, kuri uzdevušies par ticīgajiem un piedāvājuši reliģisko literatūru. "Grūti jau pateikt, kādi viņiem nodomi. Var jau būt, ka tā ir tikai vēlme pārdot grāmatas.

 

 

Es paredzu, ka mēģinājumi lauku sētās kaut ko nozagt vērsīsies tikai plašumā. Ir krīze, daudziem nav darba, arī pagasta lielākā ražotne - SIA "Vārpas -1" - ar atbrīvojusi vairākus mazefektīva darba veicējus, bet visiem gribas ēst. Arī lūžņiem nav vairs cenas. Pagaidām mums mazie robežceļi, kas ved uz Igauniju, ir aizvērti, bet, kuriem vajag, tie tāpat tiek mūsu pusē.

 

 

Pagaidām vēl ir sniegs, kurā paliek pēdas, bet vēlāk būs grūti garnadžus atrast. Turklāt šādu likumpārkāpumu mūsu ekonomiskajā situācijā var būt arvien vairāk. Esmu par to runājis ar pagasta pašvaldības policijas vadītāju. Rīkosim dežūras, reidus, visi centīsimies būt modri," saka G. Bašķis.

Kriminālziņas