Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā: Velosipēdu nedienas turpinās 1

Reaģējot uz saņemto informāciju, ka vai ik dienu Valmierā tiek zagti riteņi, kā arī iedzīvotāju sūdzībām par pārgalvīgajiem riteņbraucējiem, Valmieras iecirkņa inspektori devās reidā, kura laikā kontrolēja, kā tiek ievērotas ceļu satiksmes noteikumu prasības un vai jaunieši, kas vada velosipēdu, ir nokārtojuši velosipēda vadīšanas tiesības. Īpaša uzmanība tika veltīta arī tam, vai riteņi ir aprīkoti atbilstoši satiksmes noteikumu prasībām.

 

Priecē, ka liela daļa jauniešu ir sapratuši elementāro patiesību, ka bez vadītāja apliecības ar velosipēdu pa ielu braukt nedrīkst un tieši šiem jauniešiem arī nav nekādu problēmu ar riteņu aprīkojumu - visi atstarotāji, kam jābūt riteņu komplektācijā, ir savā vietā, un bremzes darbojas.

 

 

Vēlreiz griežamies pie vecākiem ar lūgumu un aicinājumu nelaist savus mazuļus ar riteņiem ārpus mājas pagalma. Likums nosaka, ka līdz 12 gadu vecumam bērns drīkst braukt pa ielas braucamo daļu vai trotuāru tikai pieaugušā pavadībā un stingrā uzraudzībā.

 

 

Reida laikā policijas darbinieki atklāja vairākus šādus gadījumus, kad septiņus - astoņus gadus veci bērni vieni brauca ar riteni, bet šoreiz aprobežojās ar pārrunām un norādījumu, ka tālāk ritenis līdz mājas pagalmam stumjams pie rokas un braukt ar to nedrīkst.

 

Reida laikā tika pārbaudīti 52 riteņi un pierakstīti to rāmju numuri, kā arī īpašnieku adreses un telefoni. Tas tiek darīts ar mērķi novērst zādzību skaita palielināšanos. Policija atgādina un brīdina iedzīvotājus, ka šādi reidi, īpaši pavasara pusē, tiks rīkoti regulāri.

 

 

Tāpēc aicinājums vecākiem parūpēties, lai viņu atvases atsvaidzina zināšanas un nokārto tiesības. Savukārt tiem, kas par lētu naudu no „nejauša garāmgājēja" ( kā liecina statistika, visbiežāk - zagļa) iegādājas braucamo, atgādinājums, ka Jums noteikti jāpieprasa velosipēda iegādes dokumenti, pretējā gadījumā darījumu labāk neveikt, jo tas jums var sagādāt vairāk problēmu nekā prieka.

 

Un nobeigumā visiem, kas kaut tikai pieļauj domu, ka varētu veikt velosipēda zādzību, policija atgādina kādu „bēdu" stāstu, kā izgāja diviem zaglēniem, kas Valmierā nozaga riteni un, neko ļaunu nedomājot, pēc dažām dienām to piedāvāja nopirkt kāda nejauši izvēlēta Valmieras apkārtnes pagasta iedzīvotājam. Izrādījās, ka „tirgoņiem" todien ne pavisam nav paveicies - pēc tīrā nejaušības principa izvēloties potenciālo pircēju, riteni nopirkt viņi piedāvāja nevienam citam kā pirms dažām dienām apzagtajam riteņa patiesajam īpašniekam! 

Komentāri 1

tārps

a smiltenieši mierīgi bez bremzēm jaunieši braukā un šiem nekas.

pirms 10 gadiem, 2009.10.05 22:32

Kriminālziņas