Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policija uzsāk kampaņu, kurā kontrolē autovadītājus un gājējus

Reaģējot uz arvien lielāko satiksmes negadījumu skaitu ar cietušajiem, Valsts policija aktīvi uzsākusi kampaņu, kuras laikā policisti pievērš īpašu uzmanību trijiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

 

Tie ir: atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, drošības jostu nelietošana un atstarojošo elementu nenēsāšana pie apģērba.

Aizvadītās nedēļas nogalē profilaktiskajā reidā Vidzemes reģionā iesaistījās 147 policisti. Valkas iecirkņa teritorijā sastādīti 10 administratīvo pārkāpumu protokoli.

 

Pieķer, izejot no pilsētas"Daži protokoli sastādīti gājējiem par atstarotāju nelietošanu. Savukārt autovadītāji pārkāpuši noteikumus, braucot ar transportlīdzekļiem, kas nav izgājuši tehnisko skati, vai arī, braucot alkohola reibumā. Dzērumā braukuši arī velosipēdisti," informē Vidzemes reģiona Policijas pārvaldes satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Vehi.

Ceļu policisti konstatē, ka visbiežāk gājēji ar atstarotāju nenēsāšanu grēko, izejot no pilsētas un tālāk dodoties pa ceļa malu. Reida laikā šādi pārkāpēji pieķerti Smiltenes pusē.

"Arī pilsētā visas ielas nav pietiekami apgaismotas, tāpēc atstarotājs ir vajadzīgs arī apdzīvotā vietā. Jebkurā gadījumā tas gājējiem nepieciešams pašu drošībai," uzsver J. Vehi.

Viņš informē, ka šoruden bijušā Valkas rajona teritorijā nav notikuši ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši gājēji. "Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, situācija ar atstarotāju lietošanu ir uzlabojusies. Līdzšinējās kampaņas devušas rezultātus. Taču reidus turpināsim," brīdina J. Vehi.

Par atstarojoša elementa nenēsāšanu diennakts tumšajā laikā gājējam izsaka brīdinājumu vai arī uzliek naudas sodu no pieciem līdz 20 latiem. Iespēju robežās policisti vainīgajam arī pasniedz atstarotāju.Kārtību uzraudzīs "kaimiņi""Atstarotājam jābūt obligāti," uzskata smilteniete pensionāre Mudīte Aļeksejeva, Viņa to nēsā kā aproci ap mēteļa piedurkni vienmēr, kad iziet no mājas tumšā laikā.

"Ja brauc mašīna, tad šoferis neredz cilvēku, kas iet tumsā, ja viņam pie somas vai apģērba nav atstarotāja. Kad eju pa ielu, redzu, ka visiem pieaugušajiem atstarotāja nav. Bērniem gan ir - gan pie skolas somas, gan vējjakām," ievērojusi M. Aļeksejeva.

Vidzemes reģiona policijas pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma brīdina, ka arvien biežāk satiksmes drošību uzraudzīs un sabiedrisko kārtību kontrolēs policijas ekipāžas no kaimiņu iecirkņiem.

"Statistika liecina, ka "kaimiņi" stundas laikā atklāj vairāk administratīvos pārkāpumus, nekā paši iecirkņa darbinieki nedēļas laikā. Šādas tendences uzskatāmi atspoguļojas ceļu satiksmes negadījumu statistikā," piebilst D. Jukāma.

 

Brīdina par soda apmēruJau minēto reidu sakarā policija atgādina: par braukšanu ar transportlīdzekli bez drošības jostām, ja tās paredzētas konstrukcijā, transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu 20 latu apmērā.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu naudas soda apmērs svārstās no pieciem līdz 500 latiem un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku no sešiem mēnešiem līdz vienam gadam. Tas ir atkarībā no vietas, kur pārkāpums izdarīts, un no kilometriem, par cik ātrums ir pārsniegts.

Kriminālziņas