Vidzemē ātruma kontroles maratona laikā pieķerti vairāk pārkāpēji nekā aizvadītā gadā 1

Kontroles maratona laikā Vidzemē pārkāpēju skaits audzis, un šogad uz Vidzemes ceļiem fiksēti par 62 pārkāpumiem vairāk nekā aizvadītajā gadā. Par ātruma pārsniegšanu sodīti 154 vadītāji, savukārt pērn tika sodīti 92 transportlīdzekļu vadītāji.

 Akcijas laikā fiksēti vairāki ātruma pārsniegšanas gadījumi, kad šoferi steigušies ar būtiski pārsniegtu ātrumu. Viens no lielākajiem konstatētajiem pārkāpumiem fiksēts Limbažu novadā, Skultes pagastā, autoceļa Rīga – Igaunijas robeža 46.kilometrā, kur kāds Polijas pilsonis ar automašīnu Mercedes Benz atļauto 90 kilometru stunda traucās ar 140 kilometriem stundā.

Kontroles maratona laikā pastiprināta policijas uzmanība tika vērsta tieši uz atļautā braukšanas ātruma ievērošana, taču vienlaikus policija kontrolēja arī to, kā tiek ievēroti citi ceļu satiksmes noteikumi. Piemēram, kāds autovadītājs, kurš pārsniedza ātrumu, Madonas policistiem pauda savu sašutumu par aizrādījumu, ka automašīnas pasažieri nav piesprādzējušies: “Jums taču jāstrādā uz ātruma pārkāpējiem! Kāds sakars ātrumam ar drošības jostām!” Policija atgādina, ka tas, ka tiek pastiprināti uzmanība pievērsta kādam konkrētam pārkāpuma veidam, nenozīmē, ka citi pārkāpumi tiek ignorēti vai atļauti. Turklāt drošības jostām un ātrumam ir cieša saistība, jo straujas bremzēšanas gadījumā nepiesprādzējies pasažieris var ne tikai gūt traumas, bet arī nopietni traumēt priekšā sēdošo autovadītāju un citus pasažierus.

Kopumā par ātrumu un citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem Vidzemes reģionā sastādīts 181 administratīvā pārkāpuma protokols. Visvairāk sodīto Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 42, Cēsu – 35, Madonas – 24, Limbažu - 21, Alūksnes - 21, Valkas – 15, Gulbenes – 14 un Vidzemes reģiona Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas patruļa sodījusi 9 autovadītājus, tostarp Polijas pilsoni, kurš traucās ar ātrumu 140 kilometri stundā.

Akcijas laikā ātruma kontroli veica vairāk nekā 50 Vidzemes policijas amatpersonu.


Komentāri 1

Kriminālziņas