Vidzemes reģiona pārvalde informē: Aizvadīto brīvdienu notikumi

Aizvadītās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 220 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 26 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 5 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 11 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi). 

Reģistrēta informācija par 84 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 44 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību. 

Reģistrēta informācija par 25 ceļu satiksmes negadījumiem. Trīs negadījumos cietuši 4 cilvēki, vienā dzīvību zaudējis viens cilvēks. Reģistrēti 4 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 85 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 313 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Vecgada vakarā atrasts miris bezvēsts pazudušais Bruno Grāvītis, kurš aizvadītā gada 26.decembrī bija izgājis no savas dzīves vietas Salacgrīvas novadā, Ainažu pagastā un par viņa atrašanās vietu nebija informācijas. Policiju par notikušo informēja vietējie iedzīvotāji, un vīrieša līķis atrasts aptuveni 3 kilometru attālumā no dzīves vietas, mežā, netālu no kādām mājām. Sākotnējās apskates laikā nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes un, iespējams, vīrieša nāve iestājusies nosalstot, taču precīzs cēlonis būs zināms tikai pēc ekspertu slēdziena saņemšanas. Jau vēstīts, ka vīrieša meklēšanā policija lūdza arī sabiedrības palīdzību, kā arī tika iesaistīti kolēģi no Valsts robežsardzes, Igaunijas policijas, kā arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, izmantojot meklēšanās pasākumos helikopteri.

Sveika un vesela atrasta Valmieras policijas meklētā Simona Krastiņa, kura aizvadītā gada 22.decembrī Valmierā patvaļīgi atstājusi “Centru Valdardze”, un viņas atrašanās vieta nebija zināma. 3.janvāra vakarā 16 gadus veco jaunieti policisti atrada Valmieras pagastā un nogādāja nodibinājumā “Valdardze”. Policija pateicas plašsaziņas līdzekļiem un iedzīvotājiem par palīdzību meklēšanā.

2.janvāra vakarā, Cēsīs, Smilgu ielā traumas sprāgstot petardei guvis kāds 1982.gadā dzimis vīrietis. Petarde sprāgusi vīrietim rokās, taču par laimi smagi miesas bojājumi nav gūti.

3.janvārī, ap pulksten 17:40, Limbažu novadā, Skultes pagastā, autoceļa Rīga – Ainaži 41.kilometrā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu rezultātā no ceļa nobrauca 1960.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna DAF. Dzīvību zaudēja automašīnas vadītājs. Policija noskaidro visus negadījuma iemeslus, taču iespējams, ka autovadītājam, esot pie stūres, radušās pēkšņas veselības problēmas.

3.janvārī, īsi pirms pulksten 19:00, Pārgaujas novadā, Straupes pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 32.kilometrā divu automašīnu sadursmē traumas guva trīs cilvēki. Sadūrās 1968.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna VW un pretim braucošā automašīna Mazda, kuru vadīja 1992.gadā dzimis vīrietis. Negadījumā cieta automašīna Mazda vadītājs un divi pasažieri – 1992.gadā dzimis vīrietis un 1996.gadā dzimusi jauniete. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

1.janvārī, pēc pulksten 3:00, Vecpiebalgā, Vecpiebalgas kultūras namā, savstarpēja konflikta laikā traumas guvis 1990.gadā dzimis vīrietis, kurš pēc notikušā nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

1.janvārī, ap pulksten 5:30, Apē, Tirgus ielā saņemta informācija, ka divus vīriešus piekāvušas pagaidām nenoskaidrotas personas. Policija noskaidro visus apstākļus.

31.decembrī, īsi pirms pulksten 17:00, Alūksnē, Pils ielā konstatēts, ka brīvi piekļūstot no kāda dzīvokļa nozagtas mantas – portatīvais dators Acer, mobilais tālrunis Samsung, nauda un rotaslietas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

31.decembrī saņemta informācija, ka nakts laikā, Strenču novadā, Plāņu pagastā no kāda īpašuma saimniecības ēkām nozagts metināmais aparāts Bosch, motorzāģis un leņķa slīpmašīna. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

1.janvārī, pēc pusnakts, Valmierā, Smiltenes ielā konstatēts, ka daudzdzīvokļu mājas pagalmā stāvēšanai novietotai automašīnai BMW sadurtas divas riepas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

31.decembrī, pēc pulksten 19:00, Cesvainē, Dārza ielā savstarpēja konflikta laikā 1973.gadā dzimis vīrietis nodarījis miesas bojājumus 1946.gadā dzimušam vīrietim, kuram sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

31.decembrī, ap pulksten 18:00, Madonas novadā, Aronas pagastā, Kusā, Meža ielā Madonas policisti sankcionētas kratīšanas laikā kāda 1970.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atrada un atsavināja 34 200 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un turpat 120 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

1.janvārī, pēc pulksten 3:00, Alūksnē, Pils ielā 1994.gadā dzimis vīrietis, esot spēcīgā alkohola reibumā, gulēja nama kāpņu telpā. Vīrietim par šādu rīcību sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. 

31.decembrī, pēc pulksten 4:00, Gulbenē, Viestura ielā pieķerts iereibis automašīnas Ford vadītājs. 1973.gadā dzimušajam vīrietim pēc pirmā alkohola koncentrācijas izelpā mērījuma tika uzrādīts 2,34 promiļu reibums, taču vadītājs no atkārtota mērījuma atteicās un tika nogādāts slimnīcā alkohola koncentrācijas asinīs noteikšanai. Par pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un policija atkārtoti atgādina, ka atteikšanās no alkohola koncentrācijas izelpā mērījuma neatbrīvo no atbildības un tiek piemērots maksimālai Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktais sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

31.decembrī, pēc pulksten 16;00, Apes novadā, Gaujienas pagastā, Gaujienā pieķerts iereibis automašīnas VW Passat vadītājs. 1986.gadā dzimušā vīrieša izelpā konstatētas 1,02 promiles alkohola. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

31.decembrī, ap pulksten 17:30, Mazsalacas novadā, Sēļu pagastā, Idus pieķerts iereibis traktora vadītājs. 1962.gadā dzimušais vīrietis traktoru vadīja, esot 1,81 promiles reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

2.janvārī saņemta informācija, ka Gulbenes novadā, Galgauskas pagastā no kādas mājas, brīvi piekļūstot, nozagts televizors, dekoders un 5 kilogrami gaļas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

1.janvārī, nakts laikā, Alojas novadā, Staiceles pagastā no kādas saimniecības ēkas, atlaužot durvis, nozagta tumši zilas krāsas automašīna Audi 100. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

1.janvārī, ap pulksten 12:40, Salacgrīvā, Viļņu ielā, degvielas uzpildes stacijā Statoil pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzpildījis 36 litrus degvielas un nav par to samaksājis. Policija noskaidro vainīgo personu.

1.janvārī, ap pulksten 13:40 konstatēts, ka Burtnieku novadā, Vecates pagastā, Vecatē, Vecates bibliotēkai izsists loga stikls. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

1.janvārī, pēc pulksten 7:00, Valmierā, Rūpniecības ielas un Pleskavas ielas krustojumā pieķerts iereibis automašīnas Audi A6 vadītājs. 1965.gadā dzimušā vīrieša izelpā konstatētas 2,12 promiles alkohola. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

1.janvārī, pēc pulksten 17:30, Vecpiebalgas novadā, Vecpiebalgas pagastā, autoceļa Brežģis – Greiveri 2.kilometrā no ceļa nobrauca 1954.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Mercedes Benz Sprinter. Negadījumā bojāta automašīnā un cilvēki nav cietuši. Iespējams, negadījums noticis dēļ nespējas izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

2.janvārī, ap pulksten 22:20, Valmierā, Valkas ielas un Tērbatas ielas krustojumā 1996.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Volvo, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu VW Passat, kuru vadīja 1981.gadā dzimusi sieviete, kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā bojāti transportlīdzekļi, cilvēki nav cietuši. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

2.janvārī saņemta informācija, ka Priekuļu novadā, Liepas pagastā, Liepā, Maija ielā stāvēšanai novietotai automašīnai Opel Astra sadurtas divas riepas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Kriminālziņas